Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dnia 18.11.2022r.w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się powiatowy konkurs „Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”. To już IX edycja. Wzorem lat ubiegłych najlepsi wokaliści naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności rywalizując z koleżankami i kolegami z całego powiatu. Poziom był bardzo wysoki i zadanie niełatwe.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl.7- Antonina Krenc i Nina Śniegowska

Kl.8 - Maja Zielińska i Hubert Kaczmarek

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno- przyrodniczego „Kompozycja jesienna”, którego organizatorem był Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach.

Wszystkie przekazane prace naszych uczniów były ciekawe, przemyślane i bogate kolorystycznie,  wyróżnieni i nagrodzeni upominkami zostali:
-Oliwia Patora kl 6

-Nina Śniegowska kl 7

-Hubert Kaczmarek kl 8

Czytaj więcej...

Zdajemy sobie sprawę, że wielu Polaków jest w tej chwili zajętych naszymi wewnętrznymi problemami. Jednakże w Ukrainie nadal trwa wojna. Zbliża się trudny okres zimowy. Włączmy się do ogólnogminnej zbiórki potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane do partnerskiego miasta Brody w Ukrainie.

Koncentrujemy się na pomocy:

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Dnia 28.10.2022r. odbyło się wręczenie nagród. Otrzymali je:

Antonina Krenc z klasy 7 za zajęcie I miejsca,
Paweł Fischer z klasy 6 b za zajęcie II miejsca,
Adam Dziuba z klasy 7 za zajęcie III miejsce,
wyróżnienie otrzymała Julia Zygmunt z klasy 7.

Gratulujemy! Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była nauczycielka muzyki Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Młodzież przygotowała dla wszystkich pracowników występ pt. "Lekcja na wesoło", zagrała "100 lat", dedykowano nam również piosenki w wykonaniu Mai Zielińskiej i Huberta Kaczmarka. Pięknie o naszej pracy mówiła St. Wizytator KO Pani Melania Kranc. Życzenia złożył Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół SP2 Pan Józef Popiel.
Były Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Miło było pogawędzić przy kawie i tradycyjnym torcie także z naszymi starszymi Koleżankami, które odpoczywają po latach pracy w szkole i chętnie się z nami spotkały.

Czytaj więcej...

W sobotę 15.10.2022r. w Magazynie Zbożowym GS odbyło się spotkanie dotyczące akcji pn. „Wczesne wykrycie ratuje życie”. Wydarzenie dotyczyło m.in. propagowania profilaktyki w wykrywaniu raka piersi u kobiet. Organizatorami konkursu plastycznego związanego z tym wydarzeniem byli:

- Klub Radnych Rady Miejskiej w Mogilnie „ Klub Radnych Niezależnych”,

-Stowarzyszenie Jarzębina w Strzelcach.

Natomiast współorganizatorami :

Czytaj więcej...

Dnia 05.102022r. odbyły się w Mogilnie na boisku orlik gminne zawody dzieci w piłkę nożną chłopców. W turnieju uczestniczyło pięć szkół : SP Wylatowo, SP Gębice, SP 3 Mogilno, SP 1 Mogilno oraz nasz SP 2. Graliśmy systemem każdy z każdym. Po bardzo emocjonujących meczach nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu. Naszym uczniom gratulujemy bardzo dobrej lokaty! Klasyfikacja turnieju:

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19 września 2022r.  w murach naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasza sędziwa ,,Dwójeczka” stała się oficjalnie Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostało to zainicjowane 22 czerwca br. Uchwałą nr XXXVII/410/22 Rady Miejskiej w Mogilnie: oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej przekształcony został w Przedszkole nr 5. W skład Zespołu weszły Szkoła Podstawowa nr 2 i Przedszkole nr 5, zatem z dniem 1 września 2022r. w naszej szkole obok 14 oddziałów szkolnych, w których naukę rozpoczęło 323 uczniów, zostały otwarte 3 oddziały przedszkolne, w których opieką będzie objętych 73 dzieci.

Czytaj więcej...

Dnia 22.09.2022r. uczniowie klasy 7, 8b oraz 8 d wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania, aby podążać śladami Fryderyka Chopina w  naszym regionie. Podążając śladami Fryderyka Chopina w Wielkopolsce należało udać się do Urzędu Miasta w Poznaniu,  gdzie koncertował w 1828r.w Białej Sali . Nasi uczniowie będąc w klasach   młodszych  odwiedzili już Szafarnię, miejscowość położoną w okolicach Torunia, gdzie Fryderyk spędzał wakacje. W  Poznaniu  udało nam się  zobaczyć miejsca i pamiątki związane z Fryderykiem Chopinem.

Czytaj więcej...

Wybrzmiał dzwonek, ostatni w tym roku szkolnym, pragniemy podziękować wszystkim Pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw, wszystkim Pracownikom za to, że szkoła sprawnie funkcjonuje, że wszelkie trudności są pokonywane.

Wszystkim Uczniom gratulujemy osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji.

Życzymy naszym Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i wszystkim, którzy wybierają się na urlopy: odrobiny beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur, spełniajcie swoje marzenia!

Dnia 03.06.2022 uczniowie klas 5a i 7a w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii. Najpierw odbyły się warsztaty pt. „Średniowieczna apteka” - produkty kosmetyczne i zdrowotne według receptur z dawnych czasów, które pod wieloma względami nie ustępują współczesnym odpowiednikom. Uczniowie najpierw obserwowali proces produkcji po czym sami przygotowywali mydła zapachowe oraz kremy. Następnie udaliśmy się do punku rekonstrukcji historycznej dawnego uzbrojenia i umundurowania gdzie uczniowie mieli okazję założyć średniowieczną zbroję oraz potrzymać różne rodzaje broni.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Szkoły uczniowie klas 7 przygotowali w ramach lekcji plastyki projekt edukacyjny dotyczący Marii Konopnickiej. Twórczość patronki została przybliżona uczniom klas 1-3 w formie konkursu i zabawy.  27.05.2022r. klasa 7e w przemyślanych strojach prezentowała dzieciom wiersze zadając pytania. Nie zabrakło też piosenek z twórczości Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego.

Czytaj więcej...

W piątek, 27 maja, pięciu uczniów naszej szkoły kończyło zmagania w trzyetapowym XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Przed rozpoczęciem ostatniego konkursu, uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za wysokie miejsca w poprzednim etapie - gminnym. W etapie powiatowym I miejsca zdobyły Antonina Krenc wśród uczniów klas szóstych i Jagna Horożanecka na poziomie klas czwartych.  Dziewczynom gratulujemy!

Czytaj więcej...

20.05.2022r. klasa 7e wraz z opiekunami udała się do Bydgoszczy, aby wspierać Majkę w konkursie „Wygraj szansę”, zorganizowanym przez TV Media z Łodzi. Majka wygrała I edycję konkursu „Wygraj szansę”, która odbyła się w Mogilnie. W Bydgoszczy zaprezentowali się najlepsi uczestnicy z naszego województwa. Występ Majki był udany, a sukcesem okazało się wyróżnienie, które otrzymała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

11 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach, w których mówi się po niemiecku. Aż 23 uczniów zainteresowało się językiem, kulturą, historią i geografią państw DACHL . Laureatem I miejsca został Alan Osiński. II miejsce zajęły Oliwia Siedlecka oraz Marcelina Lewandowska, a na III miejscu uplasowały się Oliwia Skonieczna oraz Julia Ragus.

Konkurs pokazał, że nasi uczniowie chętnie pogłębiają swoją wiedzę oraz są ciekawi świata. Uczniów i konkurs przygotowała nauczycielka  j.niemieckiego Pani Aneta Wilk.

Czytaj więcej...

W naszej polskiej tradycji Dzień Matki obchodzimy 26 maja, natomiast Dzień Ojca przypada 23 czerwca. Z tej okazji dnia 16.05.2022r. uczniowie klas 4-7 przygotowani przez Panią Ewę Półtoranos zaprezentowali koncert muzyczny dla Rodziców.

Były śpiewy solowe w wykonaniu:

-Antoniny Wojtczak kl. 8

-Mai Zielińskiej kl.7

Czytaj więcej...

W piątek 29 kwietnia Dwójka gościła ponownie Prof. UAM w Poznaniu Agnieszkę Sawicz. Historyk przedstawiła obecną sytuację na Ukrainie przez pryzmat wiadomości ukazujących się w mediach. Zwracała szczególną uwagę, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy, na różnorodne sposoby manipulowania informacjami, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Jej barwna, pełna przykładów z życia opowieść, porwała obecnych! Na zakończenie syn Pani Profesor - Maciej przekazał swoje wrażenia z nauki we Lwowie i o samym mieście. Wielkim walorem spotkania dla naszych uczniów z Ukrainy był fakt, że Profesor zwracała się do nich w ich rodzimym języku.

Czytaj więcej...

Dnia 27.04.2022r. na mogileńskim Rynku przy obelisku upamiętniającym osobę Jana Pawła II odbyła się uroczystość środowiskowa poświęcona 8. rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Program pod tytułem ,,Świadek miłości” został zaprezentowany przez uczniów klas Vb, VI, VIIb przygotowanych pod kierunkiem pań: Renaty Rybickiej, Ewy Półtoranos oraz Wioletty Fischer. Uczniowie  poprzez teksty zaczerpnięte z pielgrzymek papieskich, poezji poświęconej papieżowi orazpiosenek religijnych oddali cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi. Nie zabrakło też modlitwy,

Czytaj więcej...

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Antonio Vivaldi – przedstawiciel baroku skomponował koncert skrzypcowy „Wiosna” i temat ten często pojawia się w twórczości plastycznej. „Wiosenne drzewo” to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. Tematem tym zainteresowało się szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Prace były bardzo ciekawe, a potwierdzeniem tego są cztery wyróżnienia. Otrzymały je uczennice:

Czytaj więcej...

W naszej szkole uczniowie klasy I a i III  b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 1 października 2021 i trwać będzie do 31 maja 2022r. Projekt składa się z trzech modułów. Został już zrealizowany I moduł pt.” Podróże małe i duże”. Dzieci na zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, czytały lekturę i poznały zawód związany z jej treścią, wykonały plakaty zachęcające do czytania papierowych książek, zakładki do książek i realizowały inne ciekawe zadania.

Czytaj więcej...

Wszyscy troszczymy się o zwierzęta. Nie możemy jednak zapominać o dbaniu o środowisko. Chcemy, aby wszędzie było ładnie i przyjemnie. Na tę okoliczność odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Straż Miejską w Inowrocławiu  pt.: „ Piesek sam po sobie nie posprząta”.

Znamy już wyniki konkursu, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas 5, 6 i 7 . Miło nam powiadomić, że Miłosz Grobelski z klasy 5 a został wyróżniony i otrzymał nagrody. Uczniów przygotowała p. Ewa Półtoranos. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W VIII Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Trzemesznie uczennica Lena Witkowska zajęła 1 miejsce w kategorii klas VI-VII.

Udział wzięli również: Agata Markiewicz, Jakub Orłowski, Cezary Woźniak.

Uczniów przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Burzyńska i  p. Dominika Głowacka.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

W srodę  9 marca gościliśmy P. Profesor UAM Agnieszkę Sawicz, która przybliżyła uczniom klas ósmych genezę konfliktu Rosja-Ukraina. Znajomość tematu i sposób przekazania zrobiła spore wrażenie, podobnie jak analiza informacji, z którymi zapoznajemy się korzystając z sieci Internet.

Wykład odbył się w ramach tzw. klasy patronackiej czyli wieloletniej współpracy Dwójki z UAM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wiemy, że informacje multimedialne bardziej zwracają uwagę uczniów - reprezentantów społeczeństwa obrazkowego - niż ogłoszenia drukowane na papierze. Na ekranie w holu budynku głównego wyświetlamy różne  informacje np. komunikaty, zdjęcia, filmy, treści edukacyjne.

Mamy nadzieję, że dzięki wirtualnej gazetce skuteczniej docierać będziemy z wiadomościami do dzieci i młodzieży naszej placówki.       

Wirtualna Gazetka Szkolna to system wyświetlania

Czytaj więcej...

Uczniowie naszych najmłodszych klas mieli ostatnio okazję uczestniczyć w wycieczce do  Torunia dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Ze względów organizacyjnych przeprowadzono ją w dwóch terminach – 30 listopada dla kl. Ia i IIIb oraz 8 grudnia dla kl. IIa i IIIa.
Wyjazd umożliwił uczniom poznanie, chociaż w pewnym stopniu, tego pięknego miasta nad Wisłą. Przewodnik podczas oprowadzania uliczkami Starego Miasta przybliżył historię wielu miejsc i wskazał na liczne zabytki architektury, nawiązując często do

Czytaj więcej...

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Jesienny Jeż” zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.

Jury konkursu przyznało III miejsce i nagrodę  Wojciechowi Nurskiemu z klasy 7d, natomiast Oliwia Pietras otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim, którzy wykonali prace na ten konkurs !

Uczniów przygotowała Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Jesień wierszem malowana”, którego organizatorem  był Samorząd Osiedlowy w Mogilnie Obwód nr 1. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Mogilna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26.11.2021r. W kategorii klas V-VI główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymała Marcelina Lewandowska z klasy 5b. Wyróżnienia w tej samej kategorii przypadły Idze Maciążek z klasy 5b oraz Miłoszowi Grobelskiemu z klasy 5a.  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Serdeczne podziękowania dla społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów za otwarte serce i empatię, którą okazali włączając się w tę akcję charytatywną.
Szczególne podziękowania dla Marysi Superczyńskiej i Julce Zawierucha z kl. V b, które codziennie przyjmowały środki pielęgnacyjne i artykuły spożywcze oraz wzięły udział w podsumowaniu przyniesionych darów. Akcję ze strony szkoły koordynowała

Czytaj więcej...

Pieśni żołnierskie i patriotyczne opowiadają o ojczyźnie, sławnych Polakach oraz o ich dokonaniach. Dawniej niektóre z nich zagrzewały walczących żołnierzy do boju, podtrzymywały wiarę w odzyskanie wolności, umacniały poczucie wspólnoty.

Współcześnie utwory patriotyczne najczęściej wykonuje się podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych. Takim wydarzeniem w Zespole Szkół w Dąbrowie jest powiatowy konkurs „ Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”, który odbył się po raz ósmy 19 listopada 2021r.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. Zaproszenie przyjęła Antonina Wojtczak z klasy 8 b, Maja Zielińska z klasy 7 e oraz Antonina Krenc z klasy 6 a. Uczennice przygotowywały się na szkolnych próbach, aby zaprezentować się jak najlepiej. Występy były bardzo udane, a Antonina Wojtczak zajęła drugie miejsce. Brawo!

Czytaj więcej...

10 listopada 2021 roku klasy 8 udały się na wycieczkę do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Następnie wspominając wydarzenia z września 1939 spacerowali po Westerplatte. Aktywny dzień zakończyli ciepłym posiłkiem w „Stołówce Gdańskiej”.

Wycieczka była w 80% finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej...

28.10.2021r. uczniowie klasy 6, 7 d i 7 b udali się na wycieczkę, aby poznać miejsca w Wielkopolsce, których zabytki są perłami w historii sztuki. Zwiedzanie rozpoczęło się od Kórnika, gdzie znajduje się zamek Górków i Działyńskich. Zamek w stylu obronnym wzniesiono w czasach średniowiecza, aktualnie po przebudowach nawiązuje do neogotyku angielskiego – stylu XIX- wiecznego. Zamek ten również ma swoją Białą Damę, a była nią Teofila Działyńska. Obok zamku mieszczą się ogrody przebudowywane przez Tytusa Działyńskiego w XIX wieku. Obecnie jest to arboretum, gdzie przykuwają uwagę różnorodne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Ogród zajmuje powierzchnię 30 ha.

Czytaj więcej...

Dnia 15 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2- klasy Vb, VI i VIIb, na mogileńskim Rynku zaprezentowali program artystyczny upamiętniający 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na PAPIEŻA. Uczniowie przypomnieli zgromadzonym na Rynku, Ojca Świętego, recytując wiersze, przytaczając fragmenty Jego kazań oraz wspomnień. Program wzbogacony został o pieśni i piosenki religijne, nie zabrakło ulubionej pieśni Papieża ,,Barki”. Tradycyjnie była modlitwa, której przewodniczył O. Grzegorz Sucheński z Klasztoru oraz wspomnienia związane z Janem Pawłem II, którymi podzielił się z obecnymi burmistrz L. Duszyński.

Czytaj więcej...

1.10.2021r. uczniowie klasy 7b, 6 i 5b wraz z nauczycielami udali się do Skłudzewa na warsztaty plastyczne. Ośrodek w Skłudzewie posiada pracownie plastyczne w  XIX -wiecznym zespole pałacowo- parkowym, kaplicę oraz galerię Stary Dwór. Mieści się tu Fundacja Piękniejszego Świata.
Pierwszym punktem warsztatów była gimnastyka , spacer i rysunki w plenerze. Poznane techniki to mozaika ze szkła witrażowego oraz EBRU, w której żadna praca się nie powtórzyła. Następnie odbyło się zwiedzanie galerii, kaplicy z ikonami i rozmowy o sztuce. Z pewnością zwiększy to  zainteresowanie  uczestników różnymi technikami plastycznymi i pozwoli na lepsze poznawanie, odczuwanie  i rozumienie sztuki.

Czytaj więcej...

8 października obchodziliśmy 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej. W tym to dniu nasz szkolny Pokój Patronki rozbrzmiewał dziecięcym gwarem. W sali zaaranżowanej na epokę, w której żyła Konopnicka, uczniowie klas I-III obejrzeli program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów. Obecni mieli okazję wysłuchać utworów dla dzieci, w których Konopnicka ukazała piękno świata i otaczającej przyrody oraz uroki polskiej wsi.  „Stefek Burczymucha”, „Muchy samochwały”, „ Pan Zielonka”, „Kukułeczka”, „Co słonko widziało”, „Jesienią” to tylko niektóre z zaprezentowanych wierszy.

Czytaj więcej...

8 czerwca br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych, tj. dla uczniów, którzy w tym roku zaczęli swoją szkolną przygodę z  językiem niemieckim. Konkursowe zmagania odbywały się pod hasłem ,,Die DACHL-Ländersindsointeressant” i zgodnie z tą myślą miały na celu rozbudzenie w uczniach chęci zgłębiania wiedzy na temat jakże ciekawych i różnorodnych państw, jakimi są Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Uczennice, które zmierzyły się z finałowym testem, po raz kolejny udowodniły, że nie brak im ciekawości świata i naukowej pasji, a wiele zagadnień dotyczących krajów niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym klasa III a z wychowawczynią Małgorzatą Jakóbiak, przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, edycja II autorstwa Honoraty Szaneckiej. Projekt ten obejmuje zajęcia z klasą przez cały rok szkolny 2020/2021. Celami tej innowacji jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym.

Na wzięcie udziału w tym projekcie wyrazili zgodę wszyscy uczniowie i ich rodzice z klasy III a.

Czytaj więcej...

Reprezentantki SP2 Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Burzyńska i Iga Halat zachęcają do udziału w konkursie!
Pobierz kartę zgłoszeniową do konkursu - pdf
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu - pdf

szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na plakacie, facebooku oraz www.mogilno.pl

zapraszamy do udziału w konkursie :)

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie przystąpiła do projektu unijnego „ Buduję, koduję, programuję”. Organizatorem projektu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Projekt obejmował lata: 2019-2020. Skierowany był do uczniów klas I-III. Jego celem było zapoznanie uczniów najmłodszych klas z różnymi sposobami kodowania i programowania. Do projektu przystąpiło 6 klas z edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia prowadziły wychowawczynie tych klas, które odbyły czterodniowe szkolenia w Pałacyku w Kobylnikach. Podczas szkolenia zdobyły wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z zakresu projektu. Cykl zajęć obejmował 30 godzin w każdej klasie odbywających się raz w tygodniu w wymiarze 90 minut.

Czytaj więcej...

Maria Konopnicka Patronką Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie jest od 1988 roku. Placówka ma za sobą obchody 85. rocznicy funkcjonowania, 30-lecia nadania imienia i wręczenia sztandaru. Przed Szkołą kolejne wydarzenia, przedsięwzięcia na miarę jej znaczenia w mieście, dorobku i wkładu intelektualnego, nie tylko w regionie. W 110. rocznicę śmierci Patronki, pochowanej na cmentarzu miejskim w Kaliszu, zrodziła się inicjatywa upamiętnienia tej daty. Najlepiej nawiązującego do motywów twórczości wielkiej Poetki. W ocenie Jej wielbicieli na pewno takim symbolem jest wierzba, ulubione drzewo, natchnienie niejednego wiersza Marii Konopnickiej. Przykład jednego z wielu utworów nie pozostawia wątpliwości o gatunku ukochanego drzewa …    

Czytaj więcej...

Do budynku szkoły 1 września 2020 r. oprócz uczniów i pracowników mogą wejść tylko rodzice uczniów klas pierwszych według zasady – jedno dziecko z jednym rodzicem.

Wszystkich rodziców wchodzących na teren szkoły zobowiązuje się do zasłaniania nosa i ust maseczką lub przyłbicą, do dezynfekcji rąk i zachowania dystansu wobec siebie.

 Uczniowie wchodzą  według harmonogramu :

Czytaj więcej...

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się na boisku szkolnym wg następującego porządku:

godz. 9.00 - kl. I-III

godz. 10.00 - kl. IV-VI

godz. 11.00 - kl. VII-VIII.

O godz. 12.00 w kościele św. Jana Apostoła odbędzie się Msza św. dla społeczności naszej szkoły.

 W razie niepogody, w poniedziałek 31.08.20r. podamy następny komunikat o rozpoczęciu roku szkolnego.

 

 Dyrektor

 Aleksandra Zielińska- Duda

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Pamiętny rok z uwagi na niespotykane dotychczas trudności z jakimi przyszło nam się zmagać. Stan zagrożenia epidemicznego, w którym nadal się znajdujemy, spowodował całkowicie nową organizację pracy. Przejście na system zdalnego nauczania był dużym wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej społeczności szkolnej udało się szczęśliwie zakończyć ten rok. W tych trudnych czasach Rodzice byli blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję za współpracę!

Czytaj więcej...

Nauczyciele mogileńskich szkół podstawowych zainspirowani akcją „Kartka dla medyka” zaproponowali uczniom udział w lokalnym przedsięwzięciu pn. „Dziękujemy!”.  Zadanie polega na wykonaniu (w dowolnej technice) pracy plastycznej, w której autor wyrazi wdzięczność dla tych, którzy w trudnym czasie pandemii, narażając siebie i swoje rodziny, pracują, by zabezpieczyć nasze życie, zdrowie i codzienne potrzeby.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonanych prac jako symbol więzi i solidarności  ze społecznością naszej małej ojczyzny.
 
Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny. Akcja trwa!

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie Pokoju Patronki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Patronka Dwójki Maria Konopnicka doczekała się własnego pokoju, który zaaranżowano w sposób przypominający epokę, w której żyła. Można w nim dowiedzieć się jak i co tworzyła słynna autorka oraz obejrzeć prace plastyczne uczniów do utworów Patronki a także barwne wydania utworów dla dzieci.

Czytaj więcej...

Rada Miejska w Mogilnie ogłosiła rok 2020 rokiem Kurta Lewina. Kim był ten wybitny psycholog, który pod koniec XIX wieku urodził się w Mogilnie?  Przyszedł na świat 9 września 1890 roku, w żydowskiej rodzinie, jako jedno z czworga dzieci. Jego ojciec (Leopold) był właścicielem sklepu wielobranżowego oraz gospodarstwa rolnego. Kurt jako dziecko uczęszczał do żydowskiej szkoły religijnej, czyli chederu, a od 1900 do Gimnazjum im. Cesarza Fryderyka Wilhelma w Poznaniu. W 1905 roku, wraz z rodziną, przeniósł się do Berlina, gdzie ukończył liceum.

Czytaj więcej...

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania akcji dobroczynnych na rzecz dzieci chorych i potrzebujących. Dlatego w naszej szkole w dniach od 13 do 21 listopada uczniowie  z koła wolontariatu prowadzili zbiórkę pluszowych niedźwiadków i innych  maskotek, które trafiły do dzieci chorych z oddziału dziecięcego w inowrocławskim szpitalu oraz do Fundacji Mam Marzenie, która przekaże je na oddział onkologii dziecięcej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Stało się już tradycją, iż w Dąbrowie odbywa się Powiatowy Konkurs  Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. W piątek- 8.11.2019r. uczestniczyliśmy  w nim po raz siódmy. Naszą szkołę reprezentowała Antonina Wojtczak z klasy 6 b. Przygotowaną piosenkę wykonała  pięknie na scenie. Publiczność słuchała w ciszy, a zatem  występ  Tosi  się podobał. Nie zabrakło też ogromnych braw. Nie zajęliśmy miejsca, ale uczestniczenie w konkursie patriotycznym  jest już nagrodą. 

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 27.09.2019 klasy VI zwiedzały Kotlinę Kłodzką z biurem podroży Lech Poznań Football Academy. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Kopalnię Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” oraz Podziemne Miasto „Osówka”.  Błądziliśmy również w skalnych labiryntach w Błędnych Skałach. W drodze do Mogilna odwiedziliśmy jeszcze Wrocław, gdzie na jednym z największych rynków staromiejskich w Europie bawiliśmy się w chowanego z uroczymi Krasnalami. Czas wolny między zwiedzaniem na zdrowo i sportowo zagospodarowali nam nasi trenerzy z Lecha Poznań.

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć św.Jana Pawła II w Jego liturgiczne  wspomnienie na mogileńskim rynku.W montażu słowno-muzycznym ,,Wstańcie, chodźmy!" przypomniano ważne przesłania i  nauczanie Ojca świętego. Wspólnej modlitwie przewodniczył o. Grzegorz Sucheński .Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy.Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki religii: Wioletę Michalak i Renatę Rybicką.

Czytaj więcej...

Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Za pośrednictwem kampanii uczniowie poznają patriotyczne postawy i tożsamość narodową a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach. W tym celu każdy uczeńtworzy pocztówkę i pisze wiadomość do wybranego przez siebie bohatera powstania warszawskiego. Wszystkie wykonane przez uczniów pocztówki zostaną wysłane do 31 października do fundacji „SENSORIA”, która przekaże je dalej do konkretnych powstańców.

Czytaj więcej...

W dniu 4 października 2019 r. w kinie Wawrzyn odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, którego dokonały panie dyrektor: Aleksandra Zielińska- Duda i Lidia Błażejewska. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością szkolną i rodzicami w krótkim programie artystycznym. W obecności wszystkich zgromadzonych złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje przyrzeczenie pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem palca na klasowych tarczach.

Czytaj więcej...

3 czerwca br. uczennice z koła wolontariatu odwiedziły oddział przedszkolny    z okazji Dnia Dziecka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” spotkałyśmy się kolejny raz w tym roku szkolnym. Nasze wolontariuszki przedstawiły inscenizację „Dzieci dzieciom” opartą na znanych i lubianych utworach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w recytowane strofy, a następnie brały udział w rozmowie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

W dniach 03-14.06 br. wolontariuszki naszej szkoły przeprowadziły zbiórkę darów – środków opatrunkowych dla chorych mieszkających na Madagaskarze. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszej społeczności szkolnej. Uczniowie odpowiedzieli na apel i przynieśli bandaże, plastry, gaziki, środki odkażające potrzebne dla osób chorych. 18 czerwca dary zostały przekazane na ręce proboszcza parafii MBNP  w Mogilnie, który dalej pokieruje, aby dotarły na misje.

 

Czytaj więcej...

Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Czytaj więcej...

4 czerwca 2019 roku przypada ważne dla nas święto. To właśnie 30 lat temu, 4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Wybory do sejmu i senatu przeprowadzone na mocy wcześniejszego porozumienia obrad Okrągłego Stołu po ciężkich dla Polaków latach komunizmu stały się podstawą zmiany ustroju w Polsce. Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, która zapadła w 2013 roku, dzień 4 czerwca został ustanowiony Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

W dniach 6,10,14 i 15 maja klasy 7ab i 8ab w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udały się z wizytą do Urzędu Skarbowego w Mogilnie. Uczniowie dowiedzieli się, jaką jednostką administracyjną jest Urząd Skarbowy, jakim organem jest Naczelnik Urzędu Skarbowego , na czym polega praca i jakie są rodzaje stanowisk w Urzędzie Skarbowym. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podatków oraz całej struktury Krajowej Administracji Skarbowej. Spotkali się również z Panią Naczelnik oraz zwiedzali poszczególne miejsca pracy. Na każdego ucznia czekał poczęstunek i prezent

Czytaj więcej...

Uczniowie klas ósmych w dniu 15 maja 2019r., dzięki pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, dowiedzieli się jak chronić się przed hazardem oraz różnorodnymi uzależnieniami, które niosą nowoczesne technologie. Poznali prawne aspekty tych zjawisk. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach.

Czytaj więcej...

Dnia 8 maja 2019 r. uczniowie klas VIII odwiedzili Urząd Marszałkowski w Toruniu. Wzięli udział w lekcji samorządowej, podczas której mieli możliwość zapoznania się z trybem pracy sejmiku województwa. Następnie obejrzeli film promujący nasz region oraz spotkali się z Wicemarszałkiem Województwa Panem Dariuszem Kurzawą. Dzięki jego gościnności mogli także podziwiać zbiory Muzeum Etnograficznego w Toruniu, gdzie zobaczyli jak wyglądało życie codzienne ludzi zamieszkujących miasta i wsie bliskich nam regionów. 

Czytaj więcej...

Dnia 28 marca 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Jana Kasprowicza  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs "Kasper Matematyczny". Do udziału w konkursie zgłosiło się 159 uczniów z 33 szkół podstawowych, w tym 4 uczniów z naszej „Dwójki”. Miło nam poinformować, iż tytuł Laureata zdobyło 7 uczniów w tym uczeń naszej szkoły- Maciej Wojciechowski z klasy 8a, przygotowywany przez p. Elżbietę Śmigielską.

Dnia 29 marca uczniowie klas 6a, 6b i 7a wzięli udział w wycieczce szkolnej do Berlina. Zobaczyliśmy Pomnik Holocaustu, Bramę Brandenburską i gmach parlamentu Rzeszy. Z okien autokaru oglądaliśmy także inne sławne budynki stolicy Niemiec. Największą jednak atrakcją był dla nas kilkugodzinny pobyt w Tropical Islands, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z zabawy w wodach termalnych.

Czytaj więcej...

Dnia 15 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. Maja Zielińska z utworem „Roar” Katy Parry uzyskała 2 miejsce w kategorii klas I – IV. W kategorii klas V-VIII Nicola Czerwińska z utworem „Dear future husband” Megan Trainor zdobyła 2 miejsce, a Jagoda Szpulecka z piosenką „Riptide” Vance Joy zdobyła 3 miejsce. Szkołę reprezentowały również uczennice:

Czytaj więcej...

Dziś, 21 marca, uczniowie naszej szkoły z inicjatywy samorządu uczniowskiego pod opieką p. Elżbiety Śmigielskiej powitali Wiosnę, maszerując barwnym korowodem ulicami miasta. Klasy I prezentowały kolor różowy, II i III żółty, IV zielony, V pomarańczowy, VI fioletowy, VII czerwony, VIII niebieski. Pod nadzorem Straży Miejskiej przeszliśmy ulicami Plac Wolności i Hallera udając się do parku, gdzie przy fontannie uczniowie wznosili okrzyki żegnające zimę i witające wiosnę.

Czytaj więcej...

Zamiłowanie do zabawy w wodzie przerodziło się w prawdziwą pasję Weroniki, która od 2014 roku trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym ORKA Mogilno.W przeciągu ostatnich dwóch lat Weronika dzięki swojej systematyczności i zaangażowaniu poprawiła technikę oraz czasy uzyskiwane w pływaniu. Od listopada 2018 roku do marca 2019 roku startowała w 10 zawodach, z których za każdym razem wracała z rekordami życiowymi i medalami.

Czytaj więcej...

Daniel Durau, uczeń kl. 8a odniósł podwójny sukces w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w roku szkolnym 2018/2019. Uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii oraz tytuł finalisty (po raz drugi)  w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Uczeń z pasją rozwija swoje zainteresowania z matematyki, a od klasy siódmej - również z chemii. Od najmłodszych lat  bierze udział w różnych zawodach matematycznych,  odnosząc sukcesy  na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i międzynarodowym. Zdobył czołowe miejsca w powiatowym konkursie matematycznym, 

Czytaj więcej...

Dnia 21 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole p. Emila Witta – młodego podróżnika z Poznania, który w wieku osiemnastu lat postanowił spakować plecak i samodzielnie wyruszyć odkrywać Amazonię – krainę nieprzebytych lasów i sieci rzek. Od zawsze fascynowało go piękno przyrody i bliskie obcowanie z naturą. W spotkaniu wzięli uczniowie klas: VIa,b,c oraz VIIa i b. Podczas prezentacji p. Emil zabrał słuchaczy do brazylijskich lasów deszczowych, świata Indian, gdzie przez kilka miesięcy poznawał ich życie i zwyczaje.

Czytaj więcej...

Tradycyjne, zimowe spotkanie dla obecnych i byłych pracowników Dwójki miało miejsce w piątkowy wieczór 15 lutego. Odłóżmy choć na parę chwil wszystkie nasze codzienne troski, bolączki, niepokoje, smutki i smuteczki, nie myślmy o tym na co i tak nie mamy wpływu, niech czas trochę spowolni, potoczy się leniwie. Uśmiechnijmy się do sąsiada/sąsiadki przy stole, z życzliwością popatrzmy na wysiłek naszych dzieci i wszystkich,

Czytaj więcej...

W dniach od 13 do 16 stycznia 2019 r. w Kobylnikach koło Kruszwicy odbyło się szkolenie dla nauczycieli (druga edycja) w ramach projektu "Buduję, koduję, programuję". Zostało ono zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Zajęcia objęły 42 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Miały one na celu rozwijać kompetencje cyfrowe. Naszą szkołę reprezentowały p. Małgorzata Jakóbiak i p. Bogumiła Wojciechowska. W ramach 4 modułów zostałyśmy zapoznane ze znaczeniem algorytmiki, kodowania i programowania w edukacji uczniów.

Czytaj więcej...

Jak co roku, w okresie adwentu, wolontariuszki naszej szkoły wraz z opiekunami paniami: Wioletą Michalak i Agnieszką Kruszką zorganizowały zbiórkę darów „Otwarte serce - pomocna dłoń” na rzecz osób potrzebujących. Dary przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz ogromnej ilości słodyczy, znalazły się w nich odzież, książki, gry planszowe, puzzle, album fotograficzny, koce i wiele artykułów papierniczych.

Czytaj więcej...

Dnia 7 grudnia odbyła się wycieczka integracyjna klasy 8a z naszej szkoły oraz klasy 8 z Dąbrowy. Uczniowie pojechali razem do Wrocławia. W tym dniu poznając historię miasta odbyli spacer po Ostrowie Tumskim i Starówce. Kolejnym punktem wyjazdu było podziwianie Panoramy Racławickiej, która zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie, dzięki niej przenieśliśmy się w czasie i znaleźliśmy w centrum bitwy z 1794 roku.

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem 16 wolontariuszy z naszej szkoły obchodziło swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który przypada 5 grudnia. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak mówią nasi wolontariusze : „lubimy pomagać różnym osobom: dzieciom z domów dziecka, seniorom, chorym. Staramy się zawsze pamiętać o potrzebujących, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...

30 października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Rodzina Ojczyzna - Wartości Najwyższe” - etap szkolny, w którym zostały wyłonione osoby reprezentujące szkołę w konkursie gminnym. Uczestnikom z przyjemnością przysłuchiwała się komisja w składzie: Zofia Wiśniewska, p. Edyta Torfińska, p. Aleksandra Grzegorska oraz przybyli rodzice i wychowawcy.  Komisja ostatecznie wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej...

 6 listopada 2018 r. - spotkanie z Moniką Pyrek lekkoatletką specjalizującą się w skoku o tyczce. Olimpijką z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Trzykrotną medalistką mistrzostw świata. Alternatywne lekcje WFu to wyjątkowy sposób edukacji poprzez wspaniałą zabawę skierowaną do młodzieży szkolnej. Projekt ten ma na celu aktywizację uczniów, zachęcenie do czynnego uprawiania sportu wykorzystując symulatory dyscypliny sportowej.

Czytaj więcej...

<p ">9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony konkursami, zajęciami o tematyce historycznej, przystrajaniem sal lekcyjnych. Obchody zainaugurowane zostały już 18.10.2018 roku, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę.

Czytaj więcej...

25 października klasy 1a, 2b, 4a, 5c, 8a, 8b uczestniczyły w spotkaniu z p. Józefem Piórkowskim - pracownikiem PKP, koordynatorem kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!”. Uczniowie w czasie prelekcji utrwalili swoją wiedzę na temat znaków drogowych, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych oraz obejrzeli filmy i bajki edukacyjne związane z powyższym tematem. Zajęcia były bardzo ciekawe, zakończone konkursem z nagrodami.

Czytaj więcej...

22 października w naszej Szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża pod tytułem ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania prace techniką kolażu. Swoje pomysły do jej wykonania czerpali z słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach:

Czytaj więcej...

Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego 18.10.2018r. wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę. Wydarzenie odbyło się w ramach przesłuchania w konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z wymogami konkursu uczniowie opanowali pamięciowo po  4 zwrotki każdego z prezentowanych utworów.

Czytaj więcej...

16 października, dla nas Polaków, jest wyjątkową datą, bowiem 40 lat temu rozpoczął się „pontyfikat przełomu” naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły, który przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji uczniowie z koła wolontariatu pod kierunkiem p. Wiolety Michalak, p. Renaty Rybickiej, p. Agnieszki Kruszka przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. W trakcie uroczystości środowiskowej na mogileńskim Rynku można było się wsłuchać w piękne strofy poezji, fragmenty nauczania Jana Pawła II oraz w ulubione pieśni papieskie.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych. Dzisiaj, 5 października, klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Pierwszaki zaprezentowały się wierszami i piosenkami. Bardzo miłe słowa skierowały do nich obie Panie Dyrektor, które następnie przyjęły ich ślubowanie i kolorowymi kredkami pasowały na uczniów. Z rąk wychowawczyń uczniowie 1a i 1b odebrali dyplomy pierwszoklasisty i legitymacje szkolne.

Czytaj więcej...

2 października 2018 r. w Dzień Anioła Stróża uczennica naszej szkoły z kl. I a       Iga Polak wraz z opiekunem p. Wioletą Michalak – nauczycielem religii, wzięły udział w niecodziennej uroczystości – gali wręczenia nagród zwycięzcom Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój Anioł Stróż”. Spośród 235 prac nadesłanych z całej archidiecezji gnieźnieńskiej jury nagrodziło 26. Wśród nich znalazła się praca Igi, za którą  otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I – III. Galę uświetniły występy artystyczne uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu, która była gospodarzem uroczystości. GRATULACJE !

Czytaj więcej...

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji do wszystkich sal lekcyjnych naszej szkoły zawitał patrol egzaminacyjny, który sprawdzał umiejętność mnożenia. W akcji wzięło udział 90 osób - uczniowie i dorośli. Zmagania z tabliczką mnożenia na czas:

wygrała Wiktoria Śniegowska z klasy 6b,
2 miejsce zdobyła Oliwia Skonieczna z klasy 4a,

Czytaj więcej...

29 września będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pasję do czytania warto zaszczepiać już od najmłodszych lat, gdyż pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka. Rozwijanie wyobraźni, kształtowanie samodzielnego myślenia, wzmacnianie pamięci i koncentracji oraz wzbogacanie słownictwa to tylko niektóre z zalet czytania.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni kalendarzowego lata uczniowie klasy III spędzili na biwaku w Przyjezierzu, korzystając z zakwaterowania i infrastruktury w Ośrodku Wypoczynkowym „Maria”. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanych zajęć: przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych oraz ruchowych.

Trzecioklasiści odbyli długą wędrówkę leśnym szlakiem, podczas której zgromadzili ciekawe materiały przyrodnicze oraz utrwalili i poszerzyli wiadomości o ekosystemie leśnym.

Czytaj więcej...

Bierzemy udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci”, realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Czytaj więcej...

Jeszcze mamy w pamięci jubileusz 85-lecia powstania naszej szkoły i 30 - lecia nadania imienia Marii Konopnickiej, pamiętamy, że to rok 620 urodzin naszego miasta Mogilna, 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę minęła 79 rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na nasz kraj – pamiętaliśmy o tym dniu – delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy pomniku na rynku.

Czytaj więcej...

Kolejny rok szkolny szczęśliwie dobiegł końca! Otrzymaliście upragnione świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Wszyscy udajecie się na zasłużony wypoczynek. Mijający rok szkolny był w naszej placówce niezwykły, bo jubileuszowy – obchodzimy 85-lecie istnienia, mija 30 lat od nadania szkole imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. Jeszcze mamy w pamięci tamte uroczyste chwile, śpiewamy naszą piosenkę, która z tej okazji powstała. Cieszymy się i gratulujemy Wam wszystkich Waszych sukcesów jakie w wielu dziedzinach, tak jak co roku, odnosiliście. Zwracamy się do Was Kochani trzecioklasiści!

Czytaj więcej...

W dniach 28-30 maja 2018 klasy IV-te brały udział w wycieczce szkolnej do Ustki pod patronatem Lech Poznań Football Academy. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Bunkry Baterii Bluchera w Ustce. Następnie szukaliśmy skarbów wykrywaczem metali oraz rywalizowaliśmy w strzelaniu z łuku. Obowiązkowym punktem programu był spacer nad morze, po czym na terenie naszego ośrodka pod kierunkiem trenerów Lech Poznań Football Academy odbyły się

Czytaj więcej...

W miesiącu maju obchodzimy rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Jest to okazja do uczczenia naszego Wielkiego Rodaka.  Kolejny już raz w murach naszej szkoły został zorganizowany  Gminny Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II w poezji”. Brali     w nim udział  reprezentanci 5 szkół podstawowych z naszej gminy. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I – III i klasy IV – VII.      

Czytaj więcej...

W długi majowy weekend Inowrocławski Klub Sportowy Karate zorganizował dziewiętnastą edycję ogólnopolskiego stażu karate z holenderskim trenerem Rudolfem Heijne. W Przyjezierzu trenowało ponad 130 karateków z naszego regionu oraz goście z Warszawy i Białegostoku. Grupa czarnych pasów ćwiczyła pod okiem mistrza Heijne przygotowując się do egzaminów, które zdało siedem osób. Odbyły się też egzaminy w grupach młodszych.

Czytaj więcej...

W dniach 24-25 maja 2018 roku obchodziliśmy Jubileusz naszej szkoły, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony spotkaniami z absolwentami, licznymi konkursami, gromadzeniem eksponatów oraz wspomnień byłych nauczycieli i uczniów. Siódmoklasiści przygotowali film, który uwiecznił naszą codzienność szkolną.

Dwudniowe obchody zainaugurowane zostały Mszą Św. odprawioną w kościele p.w. Św. Jana Apostoła, a celebrował ją i kazanie wygłosił, nasz absolwent ks. kanonik Jan Kasprowicz

Czytaj więcej...

Pani Profesor Danuta Konieczka-Śliwińska

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o nadaniu Pani tytułu Honorowego Obywatela miasta Mogilna.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Wielki to zaszczyt dla nas – uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej, że w roku Jubileuszu 85–lecia dołączyła Pani do grona honorowych i zasłużonych obywateli grodu nad Panną.

 Jesteśmy dumni, że jest Pani absolwentką naszej szkoły! To dla nas ogromne wyróżnienie. Dziękujemy za rozsławianie naszej małej ojczyzny.

 Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

w imieniu społeczności szkolnej i własnym

Dyrektor

Aleksandra Zielińska-Duda

Mogilno, 17 maja 2018r.

 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie uczestniczyła w gminnych zawodach sportowych: 4-bój lekkoatletyczny organizowany w Bielicach.

 Reprezentacja chłopców zajęła 3 miejsce

Skład: Jacek Polak, Kuba Kaszyński, Szymon Nawrocki, Hubert Kożański, Paweł Pomaski, Jędrzej Dąbek

Czytaj więcej...

Już rozpoczął się sezon szkolnych wycieczek, więc uczniowie klas III b, c, d wybrali się zwiedzić stolicę Polski - Warszawę. Odwiedziliśmy ją w dniach 25 - 27.04.2018r. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od Żelazowej Woli - Muzeum Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy dworek, w którym urodził się kompozytor i piękny park. Potem pojechaliśmy do Warszawy, gdzie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Teatr Narodowy.

Czytaj więcej...

Dnia 21 04.2018 roku w Bydgoszczy, odbył się etap wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Brało w nim udział  dwoje uczniów z naszej szkoły z klasy 7a: Julia Grządziela i Daniel Durau. Oboje zdobyli tytuł - finalisty.  Uczniów do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Śmigielska.
Gratulujemy !!!

Dnia 17.04.2018 r. komisja w składzie p. Zofia Zielińska-Jarząbkowska i p. Marek Banasik wybrała 12 najpiękniejszych prac w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej”. Zadanie dla jurorów było bardzo trudne, ponieważ w konkursie wzięło udział 107 uczniów : w grupie klas I – III 77 , a w grupie klas IV – VII  30. Niestety 4 spośród nadesłanych prac komisja musiała odrzucić ze względu na wykonanie niezgodne z regulaminem (format A4). Na ręce organizatorów wpłynęły zaledwie 3 prace plastyczne z klas VI i VII, dlatego  połączono je w jedną kategorię klasy IV – VII.

Czytaj więcej...

W dniu 28 marca uczennice naszej Dwójki uczestniczyły w zawodach sportowych rozgrywanych w Jeziorach Wielkich. Reprezentacja dziewcząt zdobyła 2 miejsce w piłce nożnej dziewcząt w etapie powiatowym. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie 4:2 Szkoła Podstawowa w Wójcinie. Bramki strzeliły: Martyna Bień (3), Wiktoria Gądecka (1) Klasyfikacja końcowa:

Czytaj więcej...

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych jak zawsze pamiętamy o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku uczniowie z Koła Wolontariatu pod kierunkiem nauczycieli  Agnieszki Kruszka, Wiolety Michalak i Marty Jaśkiewicz-Koźmińskiej, przygotowali 41 paczek dla Seniorów z Gminy Mogilno. W zbiórce darów „Otwarte serce-pomocna dłoń” udział brały chętne zespoły klasowe. Paczki zostały wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Organizatorzy zostali miło zaskoczeni ilością przekazanych darów. Wiemy, że uczniowie i ich rodziny z sercem angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczniom z Koła Wolontariatu, którzy uczestniczyli w zbiórce i  przygotowaniu paczek.

Czytaj więcej...

Dnia 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej  w Mogilnie odbył się Gminny Zespołowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV. Celem konkursu było m.in. doskonalenie i poszerzanie umiejętności językowych uczniów klas IV, znajomość faktów z życia rodziny królewskiej  Wielkiej Brytanii  oraz kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami Gminy Mogilno, w których młodzież uczy się języka angielskiego. W konkursie udział wzięło 12 zespołów 3 osobowych z klas IV z 9 szkół:

Czytaj więcej...

Dnia 28.02.2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Elżbiety Śmigielskiej. Kandydatami byli uczniowie klas VII: Julia Grządziela, Szymon Szymański i Oliwia Czarnecka. W głosowaniu brało udział 195 uczniów z klas IV-VII. Największą liczbę głosów zdobyli Julia Grządziela i Szymon Szymański i tym samym zostali radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie.

Gratulujemy!

Dnia 3 02.2018 roku pięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z matematyki - etap rejonowy. Dwoje z nich Julia Grządziela i Daniel Durau z klasy 7a zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia w Bydgoszczy. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Śmigielska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W lutowym numerze „Kocich spraw” ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Koty zimą”. Prace trzech naszych uczennic zdobyły nagrody. Amelia Rogala z klasy VI b wykonała pracę malarską, Anita Malińska z klasy VI a – plakat, a Zuzanna Grobelska  również z klasy VI a wykonała swoją pracę w rzadko spotykanej technice witrażu. Dziewczynki otrzymają nagrody książkowe oraz listy z podziękowaniem za piękne prace.

Czytaj więcej...

 W czwartek, 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją:  A. Zielińską-Duda i L. Błażejewską oraz nauczycielką historii A. Kaczmarek gościli na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przywitała ich prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka –Śliwińska, absolwentka szkoły, obecnie z-pca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Historii. Pani profesor zaprosiła wszystkich na wykład poświęcony powstaniu wielkopolskiemu .Wygłosił go prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk specjalizujący się w dziedzinie historii wojskowości.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 stycznia br. nasza szkoła gościła grupę sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Przedszkolaki rozpoczęły wizytę od spotkania z drugoklasistami i ich wychowawczynią p. Lidią Ostrowską. Dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach matematycznych. W zaproponowanych zabawach, piosenkach oraz ćwiczeniach interaktywnych miały okazję utrwalić rozpoznawanie i nazywanie podstawowych figur geometrycznych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem. Śmiało działały na tablicy interaktywnej.

Czytaj więcej...

 W piątek 12.01.2018 odbyło się niecodzienne spotkanie. Chcąc przedłużyć świąteczną atmosferę i jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emerytowani pracownicy spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Całe spotkanie zostało przygotowane przez uczniów, którzy śpiewali bożonarodzeniowe utwory i recytowali poezję tworząc świąteczny nastrój. Za poświęcony czas i udział w licznych próbach serdecznie dziękujemy: Wiktorii Śniegowskiej, Weronice Michalskiej, Aleksandrze Burzyńskiej,

Czytaj więcej...

Ferie świąteczne od wielu już lat rozpoczynamy tradycyjnymi "Jasełkami".W tym roku zaproszeni Goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły obejrzeli je w sali MDK ul. Rynek 10. Nasi utalentowani uczniowie brawurowo wprowadzili obecnych w klimat Bożego Narodzenia. Młodych aktorów przygotowały panie: Wioleta Michalak, Renata Rybicka i Marta Jaśkiewicz-Koźmińska, które zadbały również o oprawę muzyczną spektakluoraz bogatą i pomysłową scenografię. Pracownicy MDK przygotowali salę i właściwe nagłośnienie.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka