Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

INFORMACJA O ZAPISACH I REKRUTACJI DZIECI DO KLAS I. W ROKU SZKOLNYM 2020/21

ZAPISY UCZNIÓW Z OBWODU SZKOŁY DO KLAS I.

W TERMINIE OD 20 STYCZNIA DO 10 LUTEGO 2020

REKRUTACJA UCZNIÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY DO KLAS I.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD 14 DO 28 LUTEGO 2020r.

Czytaj więcej...

We wtorek 10 grudnia 2019 r. w Sztokholmie odbyła się ceremonia, podczas której laureatka literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 Olga Tokarczuk odebrała złoty medal i dyplom z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. „Olga Tokarczuk jest wirtuozem w kreowaniu postaci, potrafi uchwycić je w momencie ich ucieczki od codziennego życia. Pisze o tym, o czym nie pisze nikt inny.” - powiedział Per Waestberg z Akademii Szwedzkiej w laudacji na cześć polskiej pisarki. 

Czytaj więcej...

 Rok szkolny trwa                02.09.2019 – 26.06.2020

 I okres                                  02.09.2019 – 31.01.2020  -> 19 tygodni

II okres                                  03.02.2020 – 26.06.2020  -> 20 tygodni

Cały rok ->  39 tygodni nauki

Czytaj więcej...

Wyprawka ucznia klasy pierwszej. Wyposażenie piórnika: 2 ołówki, gumka, temperówka,linijka, kredki ołówkowe, nożyczki, klej w sztyfcie, 2 długopisy niebieski lub czarny i zielony. Zeszyty: 2 zeszyty 16-kartkowe w kolorowe (niebieskie i różowe) trzy linie, 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę (zeszyty bez marginesów, w okładkach i podpisane na frontowej stronie), zeszyt do korespondencji (32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).

Czytaj więcej...

Informacja dla rodziców  uczniów ubezpieczonych za pośrednictwem Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Mogilnie

 SPOSÓB ZGŁASZANIA ŚWIADCZEŃ:

 Po zakończeniu leczenia  należy zebrać całą dokumentację związaną ze zdarzeniem i zgłosić:

  • poprzez infolinię pod numerami: 801 102 102 lub 22 566 55 55
  • w najbliższym oddziale PZU:  Mogilno   ul. Kościuszki 28

 

Paweł Mężydło 
Agent PZU 
tel. 600 557 016

 

Dnia 3 września 2018r.

Godz. 9.00 -  Msza św. w Kościele św. Jana Apostoła

(młodsze dzieci pod opieką rodziców udają się do kościoła i następnie do szkoły)

Godz. 10.00 -  uroczysta inauguracja na boisku szkolnym

ZESZYTY:                                                                               

  •  dzienniczek do korespondencji (zeszyt 32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).
  •  2 zeszyty 16-kartkowe w kolorowe (niebieskie i różowe) trzy linie, 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę (zeszyty bez marginesów, w okładkach i podpisane na frontowej stronie).

Czytaj więcej...

25 maja 2018 roku, w 620 rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu, w 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 2 obchodzi jubileusz 85-lecia istnienia i 30 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru.

Czytaj więcej...

 Rekolekcje Wielkopostne   

W dniach od 14.03. do 16.03.2018 społeczność naszej szkoły przeżywa rekolekcje wielkopostne, które przygotowują nas do radosnych Świąt Wielkanocnych. W tym roku spotkania przebiegają pod hasłem „Św. Stanisław Kostka- patron dzieci i młodzieży prowadzi nas drogą do świętości”. Postać św. Stanisława przybliżył nas Ojciec rekolekcjonista wraz z współbraćmi z zakonu Kapucynów z Łomży. Przedstawili oni krótką scenkę z życia św. Stanisława. W postać głównego bohatera wcielił się nasz absolwent brat Krzysztof Puzio.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców i uczniów tuż po feriach zimowych 26 lutego rozpoczęliśmy dokumentowanie procesu nauczania przy pomocy dziennika elektronicznego Synergia Librus. Wpisujemy frekwencję, oceny i tematy lekcji do e-dziennika i jednocześnie do dotychczasowego dziennika papierowego. Rodzice i uczniowie uzyskają dostęp do swoich kont w postaci loginów i haseł oraz niezbędne informacje o zasadach działania dziennika na zebraniach w dniu 19 marca.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE! 28 lutego 2018 roku odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie

Prawo głosowania przysługuje uczniom, którzy są uczniami, co najmniej czwartej klasy szkoły podstawowej.

Prawo kandydowania przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie gminy Mogilno, którzy są uczniami co najmniej klasy siódmej i do dnia wyborów ukończyli 13 lat.

Czytaj więcej...

Już niebawem rusza IX Konkurs Plastyczny pt 'Wielkanoc na Pałukach'. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbędzie się 23 marca 2018r.  Termin zgłoszenia udziału do 3 marca, Tematyka prac musi być związana z ozdobami wielkanocnymi, więcej szczegółów w regulaminie w dalszej części tego ogłoszenia. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Taka decyzja świadczy o zrozumieniu potrzeb szkoły, dziękujemy za ten życzliwy odruch serca, który świadczy o tym, że łączy nas wspólna troska o przyszłość naszych dzieci i jak najlepsze dla nich warunki edukacyjne.

Jednocześnie informujemy, że środki pozyskane tą drogą za 2017r. zostały wykorzystane na potrzeby uczniów, zgodnie z zawartą przez dyrektora szkoły umową z TSPS.

 Jak skorzystać z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku dla Szkoły? 

Wystarczy wypełnić deklarację PIT 37 za 2016 rok, wpisując w formularzu PIT:

-  w części  „J” w rubryce 137 numer K R S: 0000121592  Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

- w rubryce 138  kwotę odpisu 1% od podatku

- w części  „K” w rubryce 139  nazwę i adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Mogilnie, ul. Sądowa 13 88-300 Mogilno

- w rubryce 140 w kwadracie postawić X

- oddać w sekretariacie SP 2 oświadczenie - informację o wysokości kwoty darowizny, co uprości i usprawni procedurę docelowego przekazania środków.

 

Oświadczenie można również przesłać na adres Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, ul. Jęczmienna 10, 87-100 Toruń.

Rozliczenia podatku za rok 2017 można dokonać korzystając ze strony TSPS:

 www.pit.edukacja.torun.com.pl

Oświadczenia wraz z ulotką są dostępne w sekretariacie szkoły.

Miło nam poinformować, że wspomóc szkołę mogą również osoby prowadzące działalność gospodarczą zarówno fizyczne jak i prawne:

- osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą przekazać na cele pożytku publicznego dla szkoły za pośrednictwem TSPS darowiznę w wysokości do 6%

od osiągniętego dochodu, zgodnie z art.26 ust.9 pkt.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z dnia 26.07.1991r. (z późn. zmianami);

- osoby prawne mogą przekazać na cele pożytku publicznego dla szkoły za pośrednictwem TSPS darowiznę w wysokości do 10% od osiągniętego dochodu, zgodnie z art.18 ust.1 pkt.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, z dnia 15.02.1992r. (z późn. zmianami).

W imieniu Szkoły i własnym ofiarodawcom składamy z serca płynące podziękowania!

 z wyrazami szacunku

 przewodniczący Rady Rodziców:  Krzysztof Wierzbicki             
dyrektor:  Aleksandra Zielińska – Duda    

Dnia 05.12.2017 r. komisja w składzie Lidia Dembińska i Lidia Loks oceniła 70 prac, które przygotowały dzieci ze szkół: Wylatowo, Strzelce, Szerzawy, SP1 oraz SP2. Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ prace wykonane z naturalnych materiałów były przepiękne. Dnia 11.12.2017 r. ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w następujących kategoriach:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na tradycyjne wrześniowe zebrania Rodziców w dniach:

27.09.2017r. o godz. 17.00 - Rodzice uczniów kl. II i III

28.09.2017r. o godz. 17.00 - Rodzice uczniów kl. IV – VII

Po długim wypoczynku 4 września wracamy do szkoły. Spotykamy się o godz. 9.00 na Mszy św. w Klasztorze (młodsze dzieci przychodzą pod opieką rodziców), następnie udajemy się do Szkoły, aby ok. godz. 10.00 uroczyście rozpocząć rok szkolny 2017/2018.

WALORY SZKOŁY

  1. Szkoła z tradycjami :
  • w 2018 roku obchodzić będziemy 85-lecie istnienia,
  • szczycimy się wieloma wybitnymi absolwentami,
  • współpracujemy ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj więcej...

Wszystkich, którzy poczuli się urażeni treścią wierszyka zachęcającego w niefortunny, jak się okazało, sposób do rozważenia możliwości rozpoczęcia edukacji w naszej szkole, serdecznie przepraszam. Nie było naszą intencją wywoływanie jakichkolwiek negatywnych emocji, przykrych uczuć  i  budzących niepokój skojarzeń. Ponadto był to tylko jeden z drobiazgów, którymi dzieci zostały obdarowane podczas pobytu w naszej placówce w dniu 22.02.2017r. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie zapustne przygotowane przez szkolną grupę teatralną, uczestniczyły w zaproponowanych zabawach oraz brały udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z uczniami klas młodszych.

 z poważaniem
Dyrektor
Aleksandra Zielińska-Duda

Szkoła Pamięta!

Buduję, koduję...

Gram, bo lubię/muszę

Dyplom Góra Grosza

Bohater ON

Poznaj Naszą Szkołę

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka