Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Mogilnie złożył wniosek na utworzenie pracowni dedykowanej Odnawialnym Źródłom Energii w ramach Programu priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia – zielone serce szkoły” prowadzonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Mogilnie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 24 sierpnia o godz. 16.00. Podczas spotkania otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące spraw organizacyjnych, procedur, niezbędnej dokumentacji oraz wyprawki.

Liczymy na niezawodne przybycie!

Dyrektor: Aleksandra Zielińska-Duda
Wychowawcy:  Iwona Wiewióra, Marlena Mróz-Sobieraj, Mirela Górna, Patrycja Herwart

Zapraszamy do Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym n 2  w Mogilnie, ul. Sądowa 13. Rekrutacja będzie trwać od 6do 17 marca. Poniżej zamieszczamy wniosek, który należy wypełnić i dostarczyć do naszego sekretariatu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy !!

POBIERZ WNIOSEK

Czytaj więcej...

R E K R U T A C J A do klasy pierwszej

do Szkoły Podstawowej nr 2 im.

Marii Konopnickiej w Mogilnie

Rekrutacja trwa od 21 do 25 lutego 2022r.   Liczba wolnych miejsc: 21

Czytaj więcej...

Na rok szkolny 2021/22 w przedszkolach gminy Mogilno przygotowano 50 dodatkowych miejsc dla dzieci. W roku szkolnym 2020/21 we wszystkich przedszkolach oferowaliśmy 765 miejsc przedszkolnych. Liczbę miejsc zwiększamy do 815 w przedszkolach i dodatkowo 75 w oddziałach przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach. W Przedszkolu nr 3 w Mogilnie zostanie utworzony dodatkowy oddział dla 25. dzieci w wieku 3 lat.
Kolejnym oddziałem dla dzieci przedszkolnych będzie oddział zlokalizowany w  SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 2 w Mogilnie.

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W najbliższych dniach podamy szczegółowe informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego 2020/2021. Ponieważ nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci, dokładamy starań, aby odpowiednio przygotować szkołę w warunkach epidemii.

Oto kilka podstawowych zasad:

1. Uczeń, nauczyciel, pracownik administracji i obsługi przeziębiony, kaszlący, zakatarzony, z gorączką zostaje w domu.

Czytaj więcej...

W    2020 r.  Gmina   Mogilno   otrzymała  z  Programu Operacyjnego  Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu. Działanie 1.1  Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach pn. „ZDALNA SZKOŁA”   grant  w  wysokości  79.985,67 zł  na sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego - laptopy, tablety z WiFi  oraz tablety z  LTE w ilości 101 sztuk umożliwiającego realizację zdalnych lekcji dla uczniów szkół  podstawowych  z  Gminy  Mogilno :

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice dzieci do kl. I!

 W czerwcu każdego roku gościliśmy rodziców i dzieci na spotkaniu organizacyjnym. W tym roku nie może ono, niestety, dojść do skutku z uwagi na zagrożenie epidemiczne.  Zapraszamy do odwiedzania strony szkoły: sp2mogilno.pl oraz szkolnego FB, gdzie można znaleźć wiele interesujących informacji dotyczących działalności placówki.  Poniżej podajemy najważniejsze informacje.

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice!
Pytacie często, czego potrzebuje Wasze dziecko w pierwszych dniach nauki szkolnej.
Oto lista, która pomoże Wam skompletować szkolną wyprawkę.
1) Przybory, które dziecko będzie nosiło w tornistrze:

Czytaj więcej...

RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 10.Innowacyjna Edukacja Działania 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe Poddziałania 10.2.2 Kształcenie ogólne, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Cel projektu: Zwiększenie jakości i efektywności kształcenia w 9 szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mogilno poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych i logopedycznych, zwiększenie kompetencji 30 nauczycieli i 256 uczniów oraz doradztwo zawodowe od 1.09.2020 do 30.06.2021. W ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej na kwotę 660.135,00zł (w tym wkład własny Gminy Mogilno 33.006,75zł) we wszystkich szkołach Gminy Mogilno zostanie przeprowadzonych ponad 900 godzin zajęć: matematyka, język angielski, język hiszpański, programowanie, robotyka, doradztwo zawodowe, szachy oraz zajęcia terapeutyczne dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dla nauczycieli przewidziano szkolenia oraz studia podyplomowe.

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice uczniów klas I – III

Ci spośród Was, którzy nie zgłosili dzieci na zajęcia w szkole od 25 maja 2020r są zobowiązani, zgodnie z wymogiem określonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, do wypełnienia Oświadczenia o nieuczęszczaniu dziecka do szkoły.

Powyższe Oświadczenie  można uzyskać w formie papierowej w szkole, w formie elektronicznej od wychowawcy dziecka lub pobrać TUTAJ.
Wypełnione Oświadczenie należy złożyć w strefie interesanta w szkole lub przesłać skan do wychowawcy.

W dniach od 25 marca do 10 kwietnia br.,

w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju,

szkoła jest zamknięta.

 Nauczyciele pracują z uczniami, kontaktując się poprzez e-dziennik lub inne, stosowane wcześniej, sposoby kontaktu zdalnego.

W sprawach nagłych, losowych, niezbędnych  do rozwiązania natychmiast rodzice kontaktują się odpowiednio z wychowawcami lub dyrekcją poprzez e-dziennik, mailowo lub telefonicznie.

Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ  i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje zamieszczane przez dyrektora szkoły w e-dzienniku.

Drodzy Rodzice, zadbajcie o podstawowe środki bezpieczeństwa, zachowajcie daleko idącą ostrożność, wdrażajcie działania profilaktyczne, aby uchronić swoich bliskich i siebie przed chorobą!

 adresy e- mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją MEN zajęcia w szkole zostają zawieszone na 2 tygodnie. 12 i 13 marca 2020r. w szkole odbywają
się jedynie działania opiekuńcze dla tych dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu.  

Od poniedziałku, 16 marca do środy 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z art.32 ust.1 lit a Ustawy z dnia 22 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa (Dz.U.2017, poz 1368) rodzicom dzieci (do lat 8) należy się zasiłek opiekuńczy w razie nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły.

Rodzicu, śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZi MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły w e-dzienniku.

 Dyrektor
Aleksandra Zielińska-Duda

INFORMACJA O ZAPISACH I REKRUTACJI DZIECI DO KLAS I. W ROKU SZKOLNYM 2020/21

ZAPISY UCZNIÓW Z OBWODU SZKOŁY DO KLAS I.

W TERMINIE OD 20 STYCZNIA DO 10 LUTEGO 2020

REKRUTACJA UCZNIÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY DO KLAS I.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD 14 DO 28 LUTEGO 2020r.

Czytaj więcej...

We wtorek 10 grudnia 2019 r. w Sztokholmie odbyła się ceremonia, podczas której laureatka literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 Olga Tokarczuk odebrała złoty medal i dyplom z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. „Olga Tokarczuk jest wirtuozem w kreowaniu postaci, potrafi uchwycić je w momencie ich ucieczki od codziennego życia. Pisze o tym, o czym nie pisze nikt inny.” - powiedział Per Waestberg z Akademii Szwedzkiej w laudacji na cześć polskiej pisarki. 

Czytaj więcej...

 Rok szkolny trwa                02.09.2019 – 26.06.2020

 I okres                                  02.09.2019 – 31.01.2020  -> 19 tygodni

II okres                                  03.02.2020 – 26.06.2020  -> 20 tygodni

Cały rok ->  39 tygodni nauki

Czytaj więcej...

Wyprawka ucznia klasy pierwszej. Wyposażenie piórnika: 2 ołówki, gumka, temperówka,linijka, kredki ołówkowe, nożyczki, klej w sztyfcie, 2 długopisy niebieski lub czarny i zielony. Zeszyty: 2 zeszyty 16-kartkowe w kolorowe (niebieskie i różowe) trzy linie, 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę (zeszyty bez marginesów, w okładkach i podpisane na frontowej stronie), zeszyt do korespondencji (32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).

Czytaj więcej...

Informacja dla rodziców  uczniów ubezpieczonych za pośrednictwem Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Mogilnie

 SPOSÓB ZGŁASZANIA ŚWIADCZEŃ:

 Po zakończeniu leczenia  należy zebrać całą dokumentację związaną ze zdarzeniem i zgłosić:

  • poprzez infolinię pod numerami: 801 102 102 lub 22 566 55 55
  • w najbliższym oddziale PZU:  Mogilno   ul. Kościuszki 28

 

Paweł Mężydło 
Agent PZU 
tel. 600 557 016

 

Dnia 3 września 2018r.

Godz. 9.00 -  Msza św. w Kościele św. Jana Apostoła

(młodsze dzieci pod opieką rodziców udają się do kościoła i następnie do szkoły)

Godz. 10.00 -  uroczysta inauguracja na boisku szkolnym

ZESZYTY:                                                                               

  •  dzienniczek do korespondencji (zeszyt 32-kartkowy w kratkę – na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, klasa, imię i nazwisko wychowawczyni, telefony kontaktowe do rodziców).
  •  2 zeszyty 16-kartkowe w kolorowe (niebieskie i różowe) trzy linie, 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę (zeszyty bez marginesów, w okładkach i podpisane na frontowej stronie).

Czytaj więcej...

25 maja 2018 roku, w 620 rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu, w 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 2 obchodzi jubileusz 85-lecia istnienia i 30 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru.

Czytaj więcej...

 Rekolekcje Wielkopostne   

W dniach od 14.03. do 16.03.2018 społeczność naszej szkoły przeżywa rekolekcje wielkopostne, które przygotowują nas do radosnych Świąt Wielkanocnych. W tym roku spotkania przebiegają pod hasłem „Św. Stanisław Kostka- patron dzieci i młodzieży prowadzi nas drogą do świętości”. Postać św. Stanisława przybliżył nas Ojciec rekolekcjonista wraz z współbraćmi z zakonu Kapucynów z Łomży. Przedstawili oni krótką scenkę z życia św. Stanisława. W postać głównego bohatera wcielił się nasz absolwent brat Krzysztof Puzio.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców i uczniów tuż po feriach zimowych 26 lutego rozpoczęliśmy dokumentowanie procesu nauczania przy pomocy dziennika elektronicznego Synergia Librus. Wpisujemy frekwencję, oceny i tematy lekcji do e-dziennika i jednocześnie do dotychczasowego dziennika papierowego. Rodzice i uczniowie uzyskają dostęp do swoich kont w postaci loginów i haseł oraz niezbędne informacje o zasadach działania dziennika na zebraniach w dniu 19 marca.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE! 28 lutego 2018 roku odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie

Prawo głosowania przysługuje uczniom, którzy są uczniami, co najmniej czwartej klasy szkoły podstawowej.

Prawo kandydowania przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie gminy Mogilno, którzy są uczniami co najmniej klasy siódmej i do dnia wyborów ukończyli 13 lat.

Czytaj więcej...

Już niebawem rusza IX Konkurs Plastyczny pt 'Wielkanoc na Pałukach'. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbędzie się 23 marca 2018r.  Termin zgłoszenia udziału do 3 marca, Tematyka prac musi być związana z ozdobami wielkanocnymi, więcej szczegółów w regulaminie w dalszej części tego ogłoszenia. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS) KRS 0000121592, można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2.                                        

Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i szkole.

Chcąc przekazać 1% podatku dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Mogilnie  za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

w części ,,K”:

- w rubryce 132 nr KRS – 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

- w rubryce 133 kwotę odpisu 1% od podatku;

w części ,,L”:

- w rubryce 134 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej,  ul. Sądowa 13 88-300 Mogilno

Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej SP2 !

- w rubryce 135 podatnik w kwadracie stawia X.

 

Wszystkim potencjalnym ofiarodawcom przekazujemy nasze podstawowe dane adresowe:

Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

numer KRS 0000121592

87-100 Toruń, ul. Jęczmienna 10, tel. 56-622 55 15           

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                     

W imieniu Szkoły i własnym ofiarodawcom składamy z serca płynące podziękowania!

 z wyrazami szacunku   
dyrektor:  Aleksandra Zielińska – Duda    

Dnia 05.12.2017 r. komisja w składzie Lidia Dembińska i Lidia Loks oceniła 70 prac, które przygotowały dzieci ze szkół: Wylatowo, Strzelce, Szerzawy, SP1 oraz SP2. Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ prace wykonane z naturalnych materiałów były przepiękne. Dnia 11.12.2017 r. ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w następujących kategoriach:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na tradycyjne wrześniowe zebrania Rodziców w dniach:

27.09.2017r. o godz. 17.00 - Rodzice uczniów kl. II i III

28.09.2017r. o godz. 17.00 - Rodzice uczniów kl. IV – VII

Po długim wypoczynku 4 września wracamy do szkoły. Spotykamy się o godz. 9.00 na Mszy św. w Klasztorze (młodsze dzieci przychodzą pod opieką rodziców), następnie udajemy się do Szkoły, aby ok. godz. 10.00 uroczyście rozpocząć rok szkolny 2017/2018.

WALORY SZKOŁY

  1. Szkoła z tradycjami :
  • w 2018 roku obchodzić będziemy 85-lecie istnienia,
  • szczycimy się wieloma wybitnymi absolwentami,
  • współpracujemy ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj więcej...

Wszystkich, którzy poczuli się urażeni treścią wierszyka zachęcającego w niefortunny, jak się okazało, sposób do rozważenia możliwości rozpoczęcia edukacji w naszej szkole, serdecznie przepraszam. Nie było naszą intencją wywoływanie jakichkolwiek negatywnych emocji, przykrych uczuć  i  budzących niepokój skojarzeń. Ponadto był to tylko jeden z drobiazgów, którymi dzieci zostały obdarowane podczas pobytu w naszej placówce w dniu 22.02.2017r. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie zapustne przygotowane przez szkolną grupę teatralną, uczestniczyły w zaproponowanych zabawach oraz brały udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej z uczniami klas młodszych.

 z poważaniem
Dyrektor
Aleksandra Zielińska-Duda

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka