Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Wybrzmiał dzwonek, ostatni w tym roku szkolnym, pragniemy podziękować wszystkim Pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw, wszystkim Pracownikom za to, że szkoła sprawnie funkcjonuje, że wszelkie trudności są pokonywane.

Wszystkim Uczniom gratulujemy osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji.

Życzymy naszym Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i wszystkim, którzy wybierają się na urlopy: odrobiny beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur, spełniajcie swoje marzenia!

Dnia 03.06.2022 uczniowie klas 5a i 7a w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii. Najpierw odbyły się warsztaty pt. „Średniowieczna apteka” - produkty kosmetyczne i zdrowotne według receptur z dawnych czasów, które pod wieloma względami nie ustępują współczesnym odpowiednikom. Uczniowie najpierw obserwowali proces produkcji po czym sami przygotowywali mydła zapachowe oraz kremy. Następnie udaliśmy się do punku rekonstrukcji historycznej dawnego uzbrojenia i umundurowania gdzie uczniowie mieli okazję założyć średniowieczną zbroję oraz potrzymać różne rodzaje broni.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Szkoły uczniowie klas 7 przygotowali w ramach lekcji plastyki projekt edukacyjny dotyczący Marii Konopnickiej. Twórczość patronki została przybliżona uczniom klas 1-3 w formie konkursu i zabawy.  27.05.2022r. klasa 7e w przemyślanych strojach prezentowała dzieciom wiersze zadając pytania. Nie zabrakło też piosenek z twórczości Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego.

Czytaj więcej...

W piątek, 27 maja, pięciu uczniów naszej szkoły kończyło zmagania w trzyetapowym XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Przed rozpoczęciem ostatniego konkursu, uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za wysokie miejsca w poprzednim etapie - gminnym. W etapie powiatowym I miejsca zdobyły Antonina Krenc wśród uczniów klas szóstych i Jagna Horożanecka na poziomie klas czwartych.  Dziewczynom gratulujemy!

Czytaj więcej...

20.05.2022r. klasa 7e wraz z opiekunami udała się do Bydgoszczy, aby wspierać Majkę w konkursie „Wygraj szansę”, zorganizowanym przez TV Media z Łodzi. Majka wygrała I edycję konkursu „Wygraj szansę”, która odbyła się w Mogilnie. W Bydgoszczy zaprezentowali się najlepsi uczestnicy z naszego województwa. Występ Majki był udany, a sukcesem okazało się wyróżnienie, które otrzymała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

11 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach, w których mówi się po niemiecku. Aż 23 uczniów zainteresowało się językiem, kulturą, historią i geografią państw DACHL . Laureatem I miejsca został Alan Osiński. II miejsce zajęły Oliwia Siedlecka oraz Marcelina Lewandowska, a na III miejscu uplasowały się Oliwia Skonieczna oraz Julia Ragus.

Konkurs pokazał, że nasi uczniowie chętnie pogłębiają swoją wiedzę oraz są ciekawi świata. Uczniów i konkurs przygotowała nauczycielka  j.niemieckiego Pani Aneta Wilk.

Czytaj więcej...

W naszej polskiej tradycji Dzień Matki obchodzimy 26 maja, natomiast Dzień Ojca przypada 23 czerwca. Z tej okazji dnia 16.05.2022r. uczniowie klas 4-7 przygotowani przez Panią Ewę Półtoranos zaprezentowali koncert muzyczny dla Rodziców.

Były śpiewy solowe w wykonaniu:

-Antoniny Wojtczak kl. 8

-Mai Zielińskiej kl.7

Czytaj więcej...

W piątek 29 kwietnia Dwójka gościła ponownie Prof. UAM w Poznaniu Agnieszkę Sawicz. Historyk przedstawiła obecną sytuację na Ukrainie przez pryzmat wiadomości ukazujących się w mediach. Zwracała szczególną uwagę, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy, na różnorodne sposoby manipulowania informacjami, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Jej barwna, pełna przykładów z życia opowieść, porwała obecnych! Na zakończenie syn Pani Profesor - Maciej przekazał swoje wrażenia z nauki we Lwowie i o samym mieście. Wielkim walorem spotkania dla naszych uczniów z Ukrainy był fakt, że Profesor zwracała się do nich w ich rodzimym języku.

Czytaj więcej...

Dnia 27.04.2022r. na mogileńskim Rynku przy obelisku upamiętniającym osobę Jana Pawła II odbyła się uroczystość środowiskowa poświęcona 8. rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Program pod tytułem ,,Świadek miłości” został zaprezentowany przez uczniów klas Vb, VI, VIIb przygotowanych pod kierunkiem pań: Renaty Rybickiej, Ewy Półtoranos oraz Wioletty Fischer. Uczniowie  poprzez teksty zaczerpnięte z pielgrzymek papieskich, poezji poświęconej papieżowi orazpiosenek religijnych oddali cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi. Nie zabrakło też modlitwy,

Czytaj więcej...

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Antonio Vivaldi – przedstawiciel baroku skomponował koncert skrzypcowy „Wiosna” i temat ten często pojawia się w twórczości plastycznej. „Wiosenne drzewo” to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. Tematem tym zainteresowało się szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Prace były bardzo ciekawe, a potwierdzeniem tego są cztery wyróżnienia. Otrzymały je uczennice:

Czytaj więcej...

W naszej szkole uczniowie klasy I a i III  b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 1 października 2021 i trwać będzie do 31 maja 2022r. Projekt składa się z trzech modułów. Został już zrealizowany I moduł pt.” Podróże małe i duże”. Dzieci na zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, czytały lekturę i poznały zawód związany z jej treścią, wykonały plakaty zachęcające do czytania papierowych książek, zakładki do książek i realizowały inne ciekawe zadania.

Czytaj więcej...

Wszyscy troszczymy się o zwierzęta. Nie możemy jednak zapominać o dbaniu o środowisko. Chcemy, aby wszędzie było ładnie i przyjemnie. Na tę okoliczność odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Straż Miejską w Inowrocławiu  pt.: „ Piesek sam po sobie nie posprząta”.

Znamy już wyniki konkursu, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas 5, 6 i 7 . Miło nam powiadomić, że Miłosz Grobelski z klasy 5 a został wyróżniony i otrzymał nagrody. Uczniów przygotowała p. Ewa Półtoranos. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W VIII Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Trzemesznie uczennica Lena Witkowska zajęła 1 miejsce w kategorii klas VI-VII.

Udział wzięli również: Agata Markiewicz, Jakub Orłowski, Cezary Woźniak.

Uczniów przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Burzyńska i  p. Dominika Głowacka.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

W srodę  9 marca gościliśmy P. Profesor UAM Agnieszkę Sawicz, która przybliżyła uczniom klas ósmych genezę konfliktu Rosja-Ukraina. Znajomość tematu i sposób przekazania zrobiła spore wrażenie, podobnie jak analiza informacji, z którymi zapoznajemy się korzystając z sieci Internet.

Wykład odbył się w ramach tzw. klasy patronackiej czyli wieloletniej współpracy Dwójki z UAM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wiemy, że informacje multimedialne bardziej zwracają uwagę uczniów - reprezentantów społeczeństwa obrazkowego - niż ogłoszenia drukowane na papierze. Na ekranie w holu budynku głównego wyświetlamy różne  informacje np. komunikaty, zdjęcia, filmy, treści edukacyjne.

Mamy nadzieję, że dzięki wirtualnej gazetce skuteczniej docierać będziemy z wiadomościami do dzieci i młodzieży naszej placówki.       

Wirtualna Gazetka Szkolna to system wyświetlania

Czytaj więcej...

Uczniowie naszych najmłodszych klas mieli ostatnio okazję uczestniczyć w wycieczce do  Torunia dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Ze względów organizacyjnych przeprowadzono ją w dwóch terminach – 30 listopada dla kl. Ia i IIIb oraz 8 grudnia dla kl. IIa i IIIa.
Wyjazd umożliwił uczniom poznanie, chociaż w pewnym stopniu, tego pięknego miasta nad Wisłą. Przewodnik podczas oprowadzania uliczkami Starego Miasta przybliżył historię wielu miejsc i wskazał na liczne zabytki architektury, nawiązując często do

Czytaj więcej...

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Jesienny Jeż” zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.

Jury konkursu przyznało III miejsce i nagrodę  Wojciechowi Nurskiemu z klasy 7d, natomiast Oliwia Pietras otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim, którzy wykonali prace na ten konkurs !

Uczniów przygotowała Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Jesień wierszem malowana”, którego organizatorem  był Samorząd Osiedlowy w Mogilnie Obwód nr 1. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Mogilna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26.11.2021r. W kategorii klas V-VI główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymała Marcelina Lewandowska z klasy 5b. Wyróżnienia w tej samej kategorii przypadły Idze Maciążek z klasy 5b oraz Miłoszowi Grobelskiemu z klasy 5a.  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Serdeczne podziękowania dla społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów za otwarte serce i empatię, którą okazali włączając się w tę akcję charytatywną.
Szczególne podziękowania dla Marysi Superczyńskiej i Julce Zawierucha z kl. V b, które codziennie przyjmowały środki pielęgnacyjne i artykuły spożywcze oraz wzięły udział w podsumowaniu przyniesionych darów. Akcję ze strony szkoły koordynowała

Czytaj więcej...

Pieśni żołnierskie i patriotyczne opowiadają o ojczyźnie, sławnych Polakach oraz o ich dokonaniach. Dawniej niektóre z nich zagrzewały walczących żołnierzy do boju, podtrzymywały wiarę w odzyskanie wolności, umacniały poczucie wspólnoty.

Współcześnie utwory patriotyczne najczęściej wykonuje się podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych. Takim wydarzeniem w Zespole Szkół w Dąbrowie jest powiatowy konkurs „ Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”, który odbył się po raz ósmy 19 listopada 2021r.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. Zaproszenie przyjęła Antonina Wojtczak z klasy 8 b, Maja Zielińska z klasy 7 e oraz Antonina Krenc z klasy 6 a. Uczennice przygotowywały się na szkolnych próbach, aby zaprezentować się jak najlepiej. Występy były bardzo udane, a Antonina Wojtczak zajęła drugie miejsce. Brawo!

Czytaj więcej...

10 listopada 2021 roku klasy 8 udały się na wycieczkę do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Następnie wspominając wydarzenia z września 1939 spacerowali po Westerplatte. Aktywny dzień zakończyli ciepłym posiłkiem w „Stołówce Gdańskiej”.

Wycieczka była w 80% finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka