Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

<p ">9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony konkursami, zajęciami o tematyce historycznej, przystrajaniem sal lekcyjnych. Obchody zainaugurowane zostały już 18.10.2018 roku, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę.

Czytaj więcej...

Kolejny rok szkolny szczęśliwie dobiegł końca! Otrzymaliście upragnione świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Wszyscy udajecie się na zasłużony wypoczynek. Mijający rok szkolny był w naszej placówce niezwykły, bo jubileuszowy – obchodzimy 85-lecie istnienia, mija 30 lat od nadania szkole imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. Jeszcze mamy w pamięci tamte uroczyste chwile, śpiewamy naszą piosenkę, która z tej okazji powstała. Cieszymy się i gratulujemy Wam wszystkich Waszych sukcesów jakie w wielu dziedzinach, tak jak co roku, odnosiliście. Zwracamy się do Was Kochani trzecioklasiści!

Czytaj więcej...

W dniach 28-30 maja 2018 klasy IV-te brały udział w wycieczce szkolnej do Ustki pod patronatem Lech Poznań Football Academy. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Bunkry Baterii Bluchera w Ustce. Następnie szukaliśmy skarbów wykrywaczem metali oraz rywalizowaliśmy w strzelaniu z łuku. Obowiązkowym punktem programu był spacer nad morze, po czym na terenie naszego ośrodka pod kierunkiem trenerów Lech Poznań Football Academy odbyły się

Czytaj więcej...

W dniach 24-25 maja 2018 roku obchodziliśmy Jubileusz naszej szkoły, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony spotkaniami z absolwentami, licznymi konkursami, gromadzeniem eksponatów oraz wspomnień byłych nauczycieli i uczniów. Siódmoklasiści przygotowali film, który uwiecznił naszą codzienność szkolną.

Dwudniowe obchody zainaugurowane zostały Mszą Św. odprawioną w kościele p.w. Św. Jana Apostoła, a celebrował ją i kazanie wygłosił, nasz absolwent ks. kanonik Jan Kasprowicz

Czytaj więcej...

Pani Profesor Danuta Konieczka-Śliwińska

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o nadaniu Pani tytułu Honorowego Obywatela miasta Mogilna.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Wielki to zaszczyt dla nas – uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej, że w roku Jubileuszu 85–lecia dołączyła Pani do grona honorowych i zasłużonych obywateli grodu nad Panną.

 Jesteśmy dumni, że jest Pani absolwentką naszej szkoły! To dla nas ogromne wyróżnienie. Dziękujemy za rozsławianie naszej małej ojczyzny.

 Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

w imieniu społeczności szkolnej i własnym

Dyrektor

Aleksandra Zielińska-Duda

Mogilno, 17 maja 2018r.

Już rozpoczął się sezon szkolnych wycieczek, więc uczniowie klas III b, c, d wybrali się zwiedzić stolicę Polski - Warszawę. Odwiedziliśmy ją w dniach 25 - 27.04.2018r. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od Żelazowej Woli - Muzeum Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy dworek, w którym urodził się kompozytor i piękny park. Potem pojechaliśmy do Warszawy, gdzie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Teatr Narodowy.

Czytaj więcej...

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych jak zawsze pamiętamy o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku uczniowie z Koła Wolontariatu pod kierunkiem nauczycieli  Agnieszki Kruszka, Wiolety Michalak i Marty Jaśkiewicz-Koźmińskiej, przygotowali 41 paczek dla Seniorów z Gminy Mogilno. W zbiórce darów „Otwarte serce-pomocna dłoń” udział brały chętne zespoły klasowe. Paczki zostały wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Organizatorzy zostali miło zaskoczeni ilością przekazanych darów. Wiemy, że uczniowie i ich rodziny z sercem angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczniom z Koła Wolontariatu, którzy uczestniczyli w zbiórce i  przygotowaniu paczek.

Czytaj więcej...

Dnia 28.02.2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Elżbiety Śmigielskiej. Kandydatami byli uczniowie klas VII: Julia Grządziela, Szymon Szymański i Oliwia Czarnecka. W głosowaniu brało udział 195 uczniów z klas IV-VII. Największą liczbę głosów zdobyli Julia Grządziela i Szymon Szymański i tym samym zostali radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie.

Gratulujemy!

 W czwartek, 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją:  A. Zielińską-Duda i L. Błażejewską oraz nauczycielką historii A. Kaczmarek gościli na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przywitała ich prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka –Śliwińska, absolwentka szkoły, obecnie z-pca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Historii. Pani profesor zaprosiła wszystkich na wykład poświęcony powstaniu wielkopolskiemu .Wygłosił go prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk specjalizujący się w dziedzinie historii wojskowości.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 stycznia br. nasza szkoła gościła grupę sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Przedszkolaki rozpoczęły wizytę od spotkania z drugoklasistami i ich wychowawczynią p. Lidią Ostrowską. Dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach matematycznych. W zaproponowanych zabawach, piosenkach oraz ćwiczeniach interaktywnych miały okazję utrwalić rozpoznawanie i nazywanie podstawowych figur geometrycznych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem. Śmiało działały na tablicy interaktywnej.

Czytaj więcej...

 W piątek 12.01.2018 odbyło się niecodzienne spotkanie. Chcąc przedłużyć świąteczną atmosferę i jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emerytowani pracownicy spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Całe spotkanie zostało przygotowane przez uczniów, którzy śpiewali bożonarodzeniowe utwory i recytowali poezję tworząc świąteczny nastrój. Za poświęcony czas i udział w licznych próbach serdecznie dziękujemy: Wiktorii Śniegowskiej, Weronice Michalskiej, Aleksandrze Burzyńskiej,

Czytaj więcej...

Ferie świąteczne od wielu już lat rozpoczynamy tradycyjnymi "Jasełkami".W tym roku zaproszeni Goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły obejrzeli je w sali MDK ul. Rynek 10. Nasi utalentowani uczniowie brawurowo wprowadzili obecnych w klimat Bożego Narodzenia. Młodych aktorów przygotowały panie: Wioleta Michalak, Renata Rybicka i Marta Jaśkiewicz-Koźmińska, które zadbały również o oprawę muzyczną spektakluoraz bogatą i pomysłową scenografię. Pracownicy MDK przygotowali salę i właściwe nagłośnienie.

Czytaj więcej...

6 grudnia w popołudniowe MIKOŁAJKI w ZS Szerzawy uczniowie naszej DWÓJKI brali udział w ŚWIĄTECZNYM KONKURSIE. Celem spotkania było wykonanie przez uczestników konkursu KARTKI z motywem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Nasi reprezentanci: Julia Mizianty kl. IIIc, Oskar Kowalski kl. IIIc, Martyna Nestorek kl. Vb, Wiktoria Śniegowska kl. Vb, pracowali wytrwale tworząc przez ponad godzinę przepiękne prace. Dzieci  wykorzystały znajomość  różnych technik plastycznych, spotkały się z rówieśnikami innych placówek szkolnych.

Czytaj więcej...

Jeszcze niedawno klasy trzecie poznawały najważniejsze kraje, zabytki i cechy charakterystyczne Azji. W związku z tym klasa IIIa zaprosiła do szkoły panią Annę Skuza, która bardzo dobrze zna jeden z krajów tego ogromnego kontynentu. Pani Ania studiowała język chiński na zagranicznych uczelniach i bardzo często wyjeżdża do Chin w celach służbowych. Właśnie ten kraj przybliżyła nam swoimi opowieściami. 

Czytaj więcej...

23 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie pod kierunkiem p. Mileny Meller, spotkali się z uczniami klas siódmych. Wizyta składała się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej, przyszli fryzjerzy przedstawili zasady właściwej higieny włosów oraz choroby skóry głowy .Opiekun grupy omówiła przedmioty zawodowe  , zasady praktyki  oraz przebieg egzaminu na zakończenie nauki w szkole zawodowej. W drugiej ,praktycznej części , dziewczęta  i chłopcy  zostali uczesani w wygodne ,bezpieczne fryzury do szkoły ,

Czytaj więcej...

„Drogi przez krew i blizny do naszej wolnej Ojczyzny…”- wieczornica z okazji Święta Niepodległości.  10 listopada w murach Szkoły Podstawowej nr 2 dla mieszkańców Osiedla nr 1 odbyła się wieczornica z okazji Święta Narodowego – 11 listopada. Inicjatorem uroczystości był Zarząd Osiedla Obwód nr 1 w Mogilnie, z którym od wielu lat współpracuje nasza szkoła. Podczas spotkania mieszkańcy wysłuchali patriotyczny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielkę Wioletę Michalak.

Czytaj więcej...

Dnia 16 listopada 18 uczniów naszej szkoły z klas III – VII uczestniczyło w finałowych warsztatach drukarsko-wydawniczych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie. Warsztaty prowadziła pani Joanna Tyluś-Malak, wydawca i autorka tekstów. Zadaniem grupy było napisanie krótkiego opowiadania i jego zilustrowanie z wykorzystaniem urządzeń typowo drukarskich. Następnie dzieci musiały ułożyć poszczególne elementy w całą książkę. Wróciły z warsztatów bardzo zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenie i wiedzę. Każdy z uczestników otrzymał od prowadzącej pamiątkową książeczkę z imiennym autografem.

Czytaj więcej...

 Nasi uczniowie mają możliwość  rozwijać  swoje zainteresowania na zajęciach z elektroniki. "Elektronika, moje hobby" to warsztaty realizowane na dwóch 4-godzinnych zajęciach. W dniu 27.10.2017 odbyły pierwsze zajęcia z tego cyklu. Prowadził je pan Michał Eger - student Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Wzięło w nich udział 11 uczniów z klas VII. Dla uczniów którzy dopiero zaczynają naukę fizyki zajęcia były prawdziwym wyzwaniem. Aby móc budować proste układy scalone, najpierw przeszli szkolenie - wprowadzenie do elektroniki.

Czytaj więcej...

W dniach 18.10. – 19.10.2017 r. uczniowie klasy drugiej razem z opiekunami: p. Lidią Ostrowską i p. Małgorzatą Stawicką odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Kołodziej” w Kołodziejewie. Celem wyprawy było m.in. przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zgłębienie tajników wiedzy z dziedziny hodowli zwierząt gospodarskich, poznanie ekosystemu leśnego oraz ukazanie pożytecznych form spędzania czasu wolnego. Dwa dni pobytu w gospodarstwie wypełniło wiele atrakcji przygotowanych przez właścicieli - państwa Joannę i Mirosława Grzegorczyk. Nasi drugoklasiści dokonali wnikliwego poznania gospodarstwa.

Czytaj więcej...

Dnia, 12 października w sali kina Wawrzyn odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której pierwszoklasiści z naszej Dwójki zostali przyjęci do grona uczniów składając ślubowanie na sztandar szkoły. Kino wypełniło się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, dziadkami, nauczycielami i uczniami. Obecni byli m.in. Przewodnicząca RM w Mogilne Teresa Kujawa, gwardian klasztoru i proboszcz parafii św. Jana Apostoła Ojciec Krzysztof Lewandowski oraz Komendant SM w Mogilnie Mirosław Kuss.

Czytaj więcej...

Dnia 30.09.2017 roku 16 uczniów (kl. VIab i VIIa) z koła zainteresowań - „Miłośnicy regionu” uczestniczyło w zorganizowanej przez Panią Stefanię Barańską i Annę Kaczmarek (opiekuna koła) wycieczce do Gniezna. Dzięki wspaniałej pogodzie uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych miejsc, m.in. ulicę Tumską i jej staromiejskie zabudowania, Katedrę z  wieżą widokową, stare stajnie Państwowego Stada Ogierów, Dolinę Pojednania oraz zabytkową parowozownię. 

Czytaj więcej...

Zaczyna się niezwykły rok szkolny z powodu wprowadzania reformy oświaty oraz ważnego wydarzenia dla naszej Dwójki: w roku 2018, w 620. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu, w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza Szkoła będzie obchodzić zaszczytny jubileusz 85.lecia istnienia, 30. rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru.
Wierzymy, że dla wszystkich z Was – tych najmłodszych i tych trochę starszych - nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci Waszą wiedzę i umiejętności, przysporzy serdecznych przyjaciół.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka