Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

W Paterku k. Nakła nad Notecią odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Krajny i Pałuk w Karate Olimpijskim. W zawodach udział wzięło 320 zawodników reprezentujących 24 kluby karate z całego kraju. Zawodnicy sekcji karate Mogilno i Strzelno trenowani przez Arkadiusza Padniewskiego zdobyli 3 medale.

Złoty medal zdobył:  Januchowski Jakub kumite indywidualne chłopców 10-11 lat - 35kg

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Weronika przygodę z karate rozpoczęła we wrześniu 2017 roku. Od tego czasu należy do sekcji mogileńskiej Inowrocławskiego Klubu Sportowego pod opieką Pana Arkadiusza Padniewskiego. W chwili obecnej posiada biały pas z trzema belkami. Niebawem będzie się starała o pas żółty.  Dnia 27.01.2018 roku wraz z innymi członkami swojej sekcji ( m. in. Bratem Igorem z kl. VI a), brała udział w „Zawodach Karate o Puchar Wójta Gminy Orchowo”.

Czytaj więcej...

Wiktor Kuśmierczak uczeń klasy 7a podporządkował swoje życie niecodziennej formie aktywności fizycznej jaką są wyścigi quadami. Przygotowania do zawodów nie należą do najłatwiejszych. Wymagają doskonałej kondycji fizycznej, a także umiejętności w podejmowaniu racjonalnych decyzji, które mają ogromny wpływ na osiągnięcia oraz bezpieczeństwo zawodnika. Po każdych zawodach Wiktor i jego tata spędzają wiele godzin w warsztacie przy różnego rodzaju naprawach i konserwacjach sprzętu, aby stan techniczny był idealny przy odbiorze pojazdu.

Czytaj więcej...

Weronika  Michalska od najmłodszych lat uwielbiała ruch i interesowała się różnymi dyscyplinami sportu. Próbowała swoich sił na boisku piłkarskim i w siatkówce, ale to pływanie stało się jej ulubioną dyscypliną sportu. Zajęcia i zabawy w wodzie pokochała w przedszkolu. W wieku 6 lat rodzice zapisali Weronikę na naukę pływania. W ciągu 2 lat zrobiła duże postępy i w wieku 8 lat rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem w Uczniowskim Klubie Sportowym ORKA Mogilno. Trenowanie sprawiało Weronice dużo przyjemności i szybko pokazała swój potencjał. To właśnie wtedy załapała bakcyla do tej dyscypliny sportu. Od 2014 treningi na Krytej Pływalni w Mogilnie stanowią nieodzowny element dnia Weroniki.

Czytaj więcej...

Bohater ON

Buduję, koduję...

Gram, bo lubię/muszę

Dyplom Góra Grosza

Poznaj Naszą Szkołę

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Wyszukiwarka