,,Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym”. Norbert Cierzniewski jest uczniem klasy VII c. Od najmłodszych lat interesuje się wspinaniem. Pasją tą zaraziła go mama i dziadek, który w czasie ferii zimowych zaprowadził wnuka na pierwszą ściankę wspinaczkową. Obecnie Norbert należy do Klubu DIRETA w Gnieźnie, gdzie trenuje wspinanie na sztucznych ściankach oraz na prawdziwych skałach podczas wyjazdów w góry. Norbert zdobył już kilka szczytów górskich w pasmach Alp, Dolomitów.

Swoje osiągnięcia ma również w Tatrach, Sudetach i Karpatach. Wielkim sukcesem jest zdobycie przez chłopca Mount Zagora, który znajduje się w Maroko.

Dwa lata temu Norbert doznał kontuzji złamania ręki, ale to nie zraziło go do dalszego rozwijania swojej pasji.Marzeniem chłopca jest zdobycie słynnej drogi El Capitan położonej w dolinie Yosemite w Stanach Zjednoczonych .

Dzięki swojej pasji Norbert poznaje świat, ciekawych ludzi, inne kultury i zwyczaje.