Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Pracowali zarówno na kartach pracy, jak i w grach. Poznali wspaniałą grę „ Scottie Go!”, ucząc się pisać program do poruszania postacią Scottiego, na tablecie, samodzielnie programowali małe roboty – Ozoboty. Budowali także małe roboty z klocków LEGO i uruchamiali je własnoręcznie układając program w komputerze. W międzyczasie uczniowie, w ramach programu, pojechali do Torunia do Akademii Nauki, gdzie także świetnia się bawili między innymi programując. Wiadomości, umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas tych zajęć z pewnością przydadzą się w następnych klasach na informatyce.