Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Pracowali zarówno na kartach pracy, jak i w grach. Poznali wspaniałą grę „ Scottie Go!”, ucząc się pisać program do poruszania postacią Scottiego, na tablecie, samodzielnie programowali małe roboty – Ozoboty. Budowali także małe roboty z klocków LEGO i uruchamiali je własnoręcznie układając program w komputerze. W międzyczasie uczniowie, w ramach programu, pojechali do Torunia do Akademii Nauki, gdzie także świetnia się bawili między innymi programując. Wiadomości, umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas tych zajęć z pewnością przydadzą się w następnych klasach na informatyce.

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Buduję, koduję...

Gram, bo lubię/muszę

Dyplom Góra Grosza

Poznaj Naszą Szkołę

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

Wyszukiwarka