Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Pracowali zarówno na kartach pracy, jak i w grach. Poznali wspaniałą grę „ Scottie Go!”, ucząc się pisać program do poruszania postacią Scottiego, na tablecie, samodzielnie programowali małe roboty – Ozoboty. Budowali także małe roboty z klocków LEGO i uruchamiali je własnoręcznie układając program w komputerze. W międzyczasie uczniowie, w ramach programu, pojechali do Torunia do Akademii Nauki, gdzie także świetnia się bawili między innymi programując. Wiadomości, umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas tych zajęć z pewnością przydadzą się w następnych klasach na informatyce.

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Poznaj Naszą Szkołę

Buduję, koduję...

Dyplom Góra Grosza

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

Gram, bo lubię/muszę

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

Wyszukiwarka