Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Za nami rok niełatwy naznaczony reformą oświaty i zmieniającą się siecią szkół w naszym mieście. Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji, my nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni dokładaliśmy starań, abyście nie odczuwali, że idzie nowe tylko mogli się spokojnie uczyć, zdobywać kolejne umiejętności. Mija rok bez Sprawdzianu po klasie szóstej, mija rok, w którym żadna klasa nie kończy szkoły, dziś nie mamy nowych absolwentów, wszyscy nadal jesteście uczniami szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

13 czerwca dzieci z klasy 2 e pojechały na wycieczkę do Inowrocławia. Był to prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Głównym celem wyjazdu była wizyta w piekarni „Marta” i uczestnictwo w warsztatach cukierniczych. Na początku szef piekarni wyjaśnił na czym polega manufaktura oraz poinstruował o zasadach bezpieczeństwa. Następnie dzieci pod kontrolą cukierników wykonały własnoręcznie lizaki z kolorowego karmelu oraz lody metodą tajską, które oczywiście zaraz zjadły ze smakiem.

Czytaj więcej...

23 maja 2017r. klasy 2 a i 2 e wybrały się na wycieczkę do Torunia, aby wędrować śladami Mikołaja Kopernika, ale nie tylko… Na początek obejrzeliśmy w planetarium seans pt. „Pies Astro Łajka”, dotyczący pierwszych podróży w Kosmosie odbywanych przez zwierzęta, gwiazdozbiorów, znaków zodiaku oraz krążenia Ziemi wokół Słońca.

Czytaj więcej...

W dniach 24 - 26 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w 3 - dniowej wycieczce w Karkonosze. W pierwszym dniu, po długiej podróży,mieli możliwość zobaczyć położony 627 metrów n.p.m., nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa piękny zamek Chojnik oraz wodospad Kamieńczyk. Drugiego dnia, po intensywnym wysiłku zakończonym zdobyciem Śnieżki, w trakcie którego odpoczywali w schroniskach - Strzecha Akademicka i Samotnia oraz podziwiali Dolinę Małego Stawu i świątynię Wang, dzieci udały się na relaks i zabawę do Westernowego Miasteczka. Z wielkim zainteresowaniem oglądały tam pokaz „Napadu na bank”, po czym miały okazję przejechania się konno i kolejką. Wszyscy sprawdzili swoje umiejętności w konkurencjach takich jak: rzut nożem i włócznią oraz pal męczarni. Zakończenie dnia nadal cieszyło ich pięknymi widokami, mogli podziwiać  wodospad Szklarki.

Czytaj więcej...

Dnia 8 czerwca gościliśmy w naszej szkole wybitną  absolwentkę panią dr hab. Danutę Konieczka-Śliwińską, która spotkała się z uczniami klas piątych. Podczas tego spotkania pani Danuta wspominała jak wyglądała szkoła gdy była uczennicą, jacy byli nauczyciele i jak wyglądała nauka. Pokazała uczniom swoje listy i pocztówki, które otrzymała od swoich rówieśników z ZSRR i byłego NRD oraz pamiętnik z lat szkolnych. Pokrótce opowiedziała czym zajmuje się  zawodowo i w czasie wolnym. Na koniec zaprosiła uczniów koła historycznego na wizytę do Instytutu Historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje.

Czytaj więcej...

Dnia 3 czerwca (sobota) Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zorganizowała „Noc Bibliotek” dla dzieci szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dzieci a klasy III a – Amelia Ostrowska, Franek Wełnic, Igor Rogowski, Borys Barczak, Wiktor Kwiatkowski pod opieką p. Aliny Dobersztyn oraz uczniowie z klasy IV a – Martyna Nurska, Alicja Kozerska, Kalina Hibner, Aleksandra Burzyńska, Wiktoria Stefańska pod opieką p. Stefanii Barańskiej.

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowany został:  „ Dzień Sportu”. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywali zadania matematyczne, przyrodnicze i zadania  z języka angielskiego. Komisja w składzie: Małgorzata Stawicka, Dominika Głowacka i Jarosław Dembiński przyznawała punkty za wykonane zadania oraz oceniała również doping każdej klasy.

Czytaj więcej...

Koniec maja to szczególny czas dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, ponieważ tradycyjnie wiąże się z miłą uroczystością –  Świętem Szkoły. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je 19 maja. Z radością gościliśmy zaproszonych gości: Przewodniczącą Rady Miejskiej p. Teresę Kujawę, Burmistrza Mogilna p. Leszka Duszyńskiego,  przewodniczącą Rady Szkoły p. Sławę Taciak, przewodniczącą Rady Rodziców p. Gabrielę Radzikowską, absolwenta szkoły p. Arkadiusza Renk. Gościem honorowym był absolwent szkoły p. Leszek Ciesielski.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym społeczność naszej szkoły wzięła udział     w kolejnej akcji charytatywnej „Otwarte serce – pomocna dłoń”. W tym roku zebrane dary zostały przekazane do Domu Dziecka „Słoneczna Przystań” w Kołdrąbiu, w którym przebywają dzieci z naszej gminy. W okazałych paczkach znalazły się słodycze, artykuły spożywcze oraz artykuły przemysłowe i papiernicze.

Czytaj więcej...

To już po raz drugi uczniowie mogileńskiej „Dwójki” mieli możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu informatyki i programowania. Uczniowie klas II b, II d i III b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez uczniów Technikum Informatycznego Zespołu Szkół w Mogilnie. Starsi koledzy podzielili się wiedzą na temat tworzenia grafiki komputerowej, animacji postaci rysunkowych, tworzenia dźwięku do filmu, a także zaprezentowali wykonane przez siebie roboty.

Czytaj więcej...

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły 21 marca żegnali zimę, a witali wiosnę. Przemarsz wiosenny zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Elżbietą Śmigielską. Nad bezpieczeństwem podczas wędrówki przez miasto czuwała Straż Miejska. Uczniowie wraz z nauczycielami radośnie przeszli ulicami miasta. Po powrocie na boisku szkolnym dzieci symbolicznie pożegnały Marzannę.  Jak co roku korowód wiosenny był bardzo kolorowy i wesoły. Uczniowie przygotowali barwne rekwizyty, transparenty przywołujące wiosnę.

Czytaj więcej...

18 marca 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 56 dzieci szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego wyłonionych z eliminacji rejonowych, a wśród nich uczennica naszej szkoły

Julia Grządziela z klasy VIa

Uczestnicy finału rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych oraz dłuższej formy wypowiedzi, opracowany na podstawie 6 lektur obowiązkowych wskazanych w regulaminie.

Czytaj więcej...

Aby poszerzyć możliwości uatrakcyjnienia zajęć nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z zakresu wykorzystania Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej. Podczas interesujących warsztatów poprowadzonych przez pracownika Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, można było zapoznać się ze sposobem korzystania z poszczególnych modułów platformy zapewniających dostęp  do materiałów dydaktycznych, a także narzędzi i aplikacji ułatwiających organizację pracy uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dnia 7 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedziło dwoje młodych mieszkańców Kanady: Kristina von Borck-Fossa, i Korin Whitehead. Uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w jego kanadyjskiej wersji. Uczniowie chętnie brali udział w różnych ćwiczeniach językowych doskonaląc umiejętności komunikacji w języku obcym. Zdobyli również trochę wiedzy o prowincji British Columbia w Kanadzie skąd pochodzi Kristina i Papui Nowej Gwinei, gdzie wychował się Korin,oraz mogli zaobserwować różnice   w wymowie brytyjskiej i amerykańskiej języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Dnia 15 grudnia 2016 r. zakończono w naszej szkole akcję „Pomagamy kotom z Kociej Doliny”. Uczennice klasy VI a Nicola Czerwińska, Julia Lesicka i Patrycja Nowak kontynuują tradycję pomocy bezdomnym i chorym kociakom z Inowrocławia.  W tym roku dzięki ofiarności naszych dzieci, ich rodziców i nauczycieli zebrano 400 zł,

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem odbyły się 13 grudnia 2016r. zajęcia komputerowe dla wybranych grup uczniów klas młodszych, które przygotowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, pod kierunkiem nauczycieli matematyki - p. Szymona Bernaciaka i informatyki - p. Rafała Wegnera. Uczniowie Dwójki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem kierowali robotami, naprawiali fabrykę, poznawali tajemnice dźwięku, grafiki i animacji. Chętnie korzystali ze wskazówek i pomocy swoich starszych kolegów, wśród których byli również nasi absolwenci: Szymon Czerwiec, Mateusz Ciesielski i Łukasz Miłański.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka