Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

Stowarzyszenie rozwija się i działa coraz prężniej na rzecz szkoły. W czerwcu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kujawsko Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „TŁOK” z siedzibą w Toruniu pozyskało mikrodotację w kwocie 5.000 zł z programu INICJUJ Z FIO 2.0. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu (komputer, drukarka, niszczarka, laminator, listwa, tonery, torba do laptopa, papier ksero, oraz banery z logo). Zastosowanie zakupionego sprzętu zwiększy realizację zadań statutowych stowarzyszenia, m.in. poprzez nagradzanie zdolnych uczniów naszej szkoły, docieranie do naszych wybitnych absolwentów oraz rozpowszechnianie naszej działalności i pozyskanie większej liczby członków działających dla dobra SP2.

Czytaj więcej...

Spokojnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny i wiarą w sens życia. Obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego pełnych pokoju dni świątecznych z radosnym Alleluja w łączności duchowej z najbliższymi

 Wszystkim członkom i sympatykom, pedagogom, uczniom, całej społeczności szkolnej życzy Józef Popiel

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Mogilnie

Czytaj więcej...

Koniec 2019 roku jest okazją do rankingów i podsumowań minionych miesięcy. Jeszcze w mediach słychać echo pastorałek, noworoczne toasty, strzelają w niebo zimne ognie, trwa atmosfera karnawałowej zabawy. Większość z nas próbuje podsumować swe osiągnięcia i porażki, snuje prognozy na nowy rok. Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, również nie chce być gorsze. Co prawda to zaledwie 13 miesięcy od zarejestrowania, niewiele ponad rok od rozpoczęcia formalnej działalności, ale spróbujmy ...

Czytaj więcej...

Dnia 14.09.2019 roku (w sobotę) członkowie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie wraz z Prezesem Stowarzyszenia mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu XXV Jubileuszowego Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

W tym roku edycja festynu była nietypowa, bo łącząca wszystkie wątki tematyczne z poprzednich Festynów. Wydarzenie stało się podsumowaniem i celebracją 25-letniej historii

Czytaj więcej...

W sobotę 3 sierpnia grupa członków naszego Stowarzyszenia wraz z Prezesem p. Józefem Popielem gościła u ks. Kanonika Jana Kasprowicza – proboszcza Parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP. Gospodarz spotkania jest także absolwentem Dwójki i członkiem SWiPSP2. Ks. Kanonik przedstawił najwspanialsze zabytki Katedry, pięknie ugościł i szczególnie uhonorował poprzez spotkanie z Abp metropolitą gnieźnieńskim Wojciechem Polakiem Prymasem Polski.

Czytaj więcej...

Początki dorastania zbiegają się z nauką w szkole podstawowej,

tutaj nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie, odkrywaliśmy uzdolnienia i słabsze strony. Wkraczanie w świat wiedzy nie odbywa się bezboleśnie, nie wszyscy ją przyjmują bezkrytycznie. To pewnie z tego powodu czasem stawiano nam słabsze oceny w dzienniku, wpisywano uwagi. Wychowawcy i nauczyciele wychodzili ze skóry, załamywali ręce nad naszymi wyczynami. Przypomniane po latach anegdoty związane ze stopniami, ze szkolnego korytarza, przywołują łzę w oku. Nie da się zatrzymać upływającego czasu, ale można na nowo odkrywać wspomnienia. O szkole możemy mieć różne zdania, pewnie każdy ma inne. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest niepowtarzalnym etapem w życiu każdego absolwenta.

Czytaj więcej...

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Buduję, koduję...

Gram, bo lubię/muszę

Dyplom Góra Grosza

Poznaj Naszą Szkołę

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

Wyszukiwarka