Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

Dnia 14.09.2019 roku (w sobotę) członkowie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie wraz z Prezesem Stowarzyszenia mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu XXV Jubileuszowego Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

W tym roku edycja festynu była nietypowa, bo łącząca wszystkie wątki tematyczne z poprzednich Festynów. Wydarzenie stało się podsumowaniem i celebracją 25-letniej historii

Czytaj więcej...

W sobotę 3 sierpnia grupa członków naszego Stowarzyszenia wraz z Prezesem p. Józefem Popielem gościła u ks. Kanonika Jana Kasprowicza – proboszcza Parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP. Gospodarz spotkania jest także absolwentem Dwójki i członkiem SWiPSP2. Ks. Kanonik przedstawił najwspanialsze zabytki Katedry, pięknie ugościł i szczególnie uhonorował poprzez spotkanie z Abp metropolitą gnieźnieńskim Wojciechem Polakiem Prymasem Polski.

Czytaj więcej...

Początki dorastania zbiegają się z nauką w szkole podstawowej,

tutaj nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie, odkrywaliśmy uzdolnienia i słabsze strony. Wkraczanie w świat wiedzy nie odbywa się bezboleśnie, nie wszyscy ją przyjmują bezkrytycznie. To pewnie z tego powodu czasem stawiano nam słabsze oceny w dzienniku, wpisywano uwagi. Wychowawcy i nauczyciele wychodzili ze skóry, załamywali ręce nad naszymi wyczynami. Przypomniane po latach anegdoty związane ze stopniami, ze szkolnego korytarza, przywołują łzę w oku. Nie da się zatrzymać upływającego czasu, ale można na nowo odkrywać wspomnienia. O szkole możemy mieć różne zdania, pewnie każdy ma inne. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest niepowtarzalnym etapem w życiu każdego absolwenta.

Czytaj więcej...

Bohater ON

Buduję, koduję...

Gram, bo lubię/muszę

Dyplom Góra Grosza

Poznaj Naszą Szkołę

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

1% dla naszej Szkoły!

Wzorem lat ubiegłych, na podstawie  porozumienia z Toruńskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (TSPS), można dokonać  odpisu 1% rocznego podatku przez rodziców naszych uczniów, absolwentów, pracowników oraz sympatyków na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Dowiedz się więcej jak przekazać 1% dla naszej Szkoły!

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Wyszukiwarka