Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Za nami kolejny, niełatwy rok nauki i pracy.  Rozpoczyna się okres wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom, Uczniom życzę na czas wakacji i urlopów słonecznych i pogodnych dni, które pozwolą nabrać dystansu do spraw szkolnych, ale nade wszystko będą wypełnione spokojem, radością, niezapomnianymi wrażeniami, nowymi znajomościami.

Czytaj więcej...

Dnia 6 czerwca 2014 r. nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Marcinem Nestorek i młodszym aspirantem Marcinem Lisieckim -policjantami Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Dzieci miały okazję porozmawiać z Gośćmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, właściwym zachowaniu się podczas jazdy rowerem oraz podróżowaniu samochodem. Policjanci uwrażliwili dzieci na potrzebę bycia widocznym na drodze i wykorzystaniu w tym celu elementów odblaskowych. Goście uczulili również uczniów na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Czytaj więcej...

30 maja 2014r. obchodziliśmy 81 rocznicę powstania szkoły oraz 26 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru.

 Uroczystość poprzedziła Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy tworzą społeczność naszej szkoły i za tych, którzy odeszli do wieczności, celebrowana przez proboszcza parafii Jana Apostoła ks. Krzysztofa Lewandowskiego w Klasztorze.

Czytaj więcej...

Dnia 28.05.2014 r. klasa IVa wraz z wychowawczynią wybrała się na warsztaty rękodzielnicze do Szerzaw. Po dwóch godzinach lekcyjnych poszliśmy na boisko i czekaliśmy na autobus. Gdy dojechaliśmy do Szerzaw, to udaliśmy się do jednej z sal, gdzie zostawiliśmy torby i kurtki. Następnie poszliśmy do świetlicy, w której czekały na nas stoły z różnymi materiałami do robienia ciekawych przedmiotów. Na pierwszym stanowisku można było robić naszyjniki i bransoletki z plasteliny. Robiliśmy kulki, następnie nakłuwaliśmy na drut i pani wkładała je do gorącej wody.

Czytaj więcej...

 20 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem i rysownikiem panem Pawłem Wakułą . Spotkanie miało charakter warsztatowy. Dzieci rysowały ilustr acje do wybranych i omawianych fragmentów książek. Dzieci miały możliwość zakupu k siążek autora i otrzymania wpisu z dedykacją od pisarza. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III b, uczestnicy koła plastycznego oraz uczniowie nagrodz eni w konkursie plastycznym dotyczącym twórczości pana Pawła Wakuły, którym zos tały wręczone nagrody i dyplomy. Opiekę nad dziećmi sprawowała pani Renat a Marciniak .

Czytaj więcej...

1 kwietnia, w prima aprilis,  przystąpiliście do pierwszego, w Waszym szkolnym życiu, egzaminu. Wychodziliście rozemocjonowaniu po jego napisaniu. Warto ponownie rozwiązać zadania, upewnić się co do wyników, wiedzieć co się naprawdę umie. Popatrzcie na siebie na chwilę przed sprawdzianem... Oby tylko jego rezultaty nie okazały się primaaprilisowym żartem, czego wszystkim Szóstoklasistom  szczerze życzę!

Czytaj więcej...

24 marca w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, w czasie której wręczono wyróżnienia laureatom konkursu oraz ich nauczycielom. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice tj. Barbara Rydwelska z kl. VI c oraz Marcelina Wiśniewska z kl. VI a, które zdobyły tytuł laureata konkursu matematycznego.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka