Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

8 października obchodziliśmy 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej. W tym to dniu nasz szkolny Pokój Patronki rozbrzmiewał dziecięcym gwarem. W sali zaaranżowanej na epokę, w której żyła Konopnicka, uczniowie klas I-III obejrzeli program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów. Obecni mieli okazję wysłuchać utworów dla dzieci, w których Konopnicka ukazała piękno świata i otaczającej przyrody oraz uroki polskiej wsi.  „Stefek Burczymucha”, „Muchy samochwały”, „ Pan Zielonka”, „Kukułeczka”, „Co słonko widziało”, „Jesienią” to tylko niektóre z zaprezentowanych wierszy.

Prowadzący uroczystość w przystępny sposób przybliżyli również fakty z życia i twórczości naszej patronki. Wszyscy uczniowie w skupieniu  i z dużym zaciekawieniem uczestniczyli w poznawaniu biografii Konopnickiej, a zdobyte wiadomości wykorzystali podczas pogadanki z nauczycielami oraz rozwiązując ilustrowane zagadki.

W przygotowaniu uroczystości wzięli udział  uczniowie z kl. III a:  Lena Araszkiewicz, Dawid Behnke, Jakub Behnke, Maria Sumisławska, Jakub Szatkowski, Gabriela Sitarska, Amelia Wahl, Adam Wojtczak i z kl. III b: Zofia Bonkowska,  Amelia Czarnecka, Oliwia Czubachowska, Wiktoria Knast, Stanisław Nowaczyk, Magdalena Staszewska pod kierunkiem wychowawczyń: P. Lidii Ostrowskiej i P. Bogumiły Wojciechowskiej.              

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka