W dniu 4 października 2019 r. w kinie Wawrzyn odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, którego dokonały panie dyrektor: Aleksandra Zielińska- Duda i Lidia Błażejewska. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością szkolną i rodzicami w krótkim programie artystycznym. W obecności wszystkich zgromadzonych złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje przyrzeczenie pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem palca na klasowych tarczach.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne od wychowawczyń  pań: Lidii Ostrowskiej i Anny Wróblewskiej, słodkości od rady rodziców oraz kuferki ufundowane przez rodziców. Do grona nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie przyjęto 49 pierwszaków.