Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

31 maja 2023r. klasy 8 b i 7 wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż do Krakowa. Zwiedzanie drugiej stolicy Polski rozpoczęło się od Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej czyli Bazyliki Archikatedralnej Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Wacława Męczennika, Dzwonu Zygmunta oraz Grobów Królewskich. Przewodnik pokazał i omówił to szczególne miejsce, które jest świadectwem historii Narodu Polskiego. Dalej spacer i zwiedzanie pięknej Starówki z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Kościołem Franciszkanów i wspólne zdjęcie przed oknem papieskim.

Drugiego dnia poznawaliśmy Kraków z Panią Przewodnik. W programie był: Barbakan, Brama Floriańska, Pomnik Grunwaldzki, Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Kościół na Skałce. Po południu rozpoczęło się zwiedzanie Kazimierza- zabytkowej żydowskiej dzielnicy. Pani Przewodnik zapoznała nas z elementami kultury żydowskiej.

Trzeciego dnia wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau. To szczególne i trudne dla wszystkich miejsce zbrodni.

Nasza wycieczka to bogata lekcja historii, której nikt nie zapomni. A do tego wspólnie spędzony czas i dobre humory, które nikogo nie opuszczały.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka