Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dnia 21 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole p. Emila Witta – młodego podróżnika z Poznania, który w wieku osiemnastu lat postanowił spakować plecak i samodzielnie wyruszyć odkrywać Amazonię – krainę nieprzebytych lasów i sieci rzek. Od zawsze fascynowało go piękno przyrody i bliskie obcowanie z naturą. W spotkaniu wzięli uczniowie klas: VIa,b,c oraz VIIa i b. Podczas prezentacji p. Emil zabrał słuchaczy do brazylijskich lasów deszczowych, świata Indian, gdzie przez kilka miesięcy poznawał ich życie i zwyczaje.

Omawiał i przedstawiał na zdjęciach różne gatunki roślin i zwierząt Amazonii. Przedstawił również Puszczę Amazońską w ciągu dnia, nocy i emocje z tym związane. Uczniowie zapoznani zostali z odgłosami dzikich zwierząt i przepięknymi krajobrazami. Pan Emil opowiedział również, jak wygląda dzień w dżungli, czym się odżywiał, przed czym w tych ekstremalnych warunkach musiał się bronić i czego unikał by przeżyć. W ostatniej części prezentacji uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmy podróżnika. Na koniec był czas na zadawanie pytań przez uczniów do naszego Gościa. Spotkanie z p. Emilem było bardzo interesujące. Młodzież wyniosła wiele cennych informacji o Puszczy Amazońskiej. Może spotkanie z p. Emilem zachęciło do odkrywania i zwiedzania różnych zakątków świata i do realizacji swoich marzeń, nawet wówczas jeżeli wydają się nierealne. Na zakończenie uczennica z klasy VIIb: Julia Skibiszewska w imieniu Dyrekcji Szkoły i społeczności szkolnej podziękowała p. Emilowi – podróżnikowi za bardzo ciekawe ispotkanie. Wręczyła upominek okolicznościowy – pamiątki z pobytu w naszej szkole. Niech słowa p. Emila napełniają nas pozytywnie każdego dnia: „ Jeżeli jednak bardzo nam na czymś zależy, to na pewno się uda”.

Joanna Woźniak

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka