Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

PO SĄSIEDZKU - to nazwa projektu UAM w Poznaniu, którego celem jest lepsze poznanie się młodzieży w z Mogilna i Poznania. W ubiegły piątek 17 lutego gościliśmy uczniów klasy VI wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu oraz prof. UAM Agnieszkę Sawicz-kierownika projektu. Naszą Dwójkę reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Klasztoru, który pięknie zaprezentował p. Zenon Popiołek.

Po przybyciu do szkoły młodzież wysłuchała prentacji o sławnych mieszkańcach Mogilna, których życie zawiodło m.in. do Poznania: Hieronima Feichta i Czesława Łuczaka oraz rozwiązywała quizy o tych postaciach. Prezentacje przygotowali: Antoni Storozum i Jan Grządziela z kl. VIII e oraz Antonina Krenc i Nina Śniegowska z kl. VII pod kierunkiem nauczycielki historii p. Anny Kaczmarek. Uczniowie z Poznania zrewanżowali się quizem o swoim mieście, który wygrały uczennice z Dwójki. Po wspólnym obiedzie o sąsiedztwie w sposób bardzo interesujący opowiedziała prof. A. Sawicz. Uczestnicy otrzymali upominki dotyczące naszej szkoły i miasta. Młodzież z Poznania wręczyła własnoręcznie wykonany plakat o swojej placówce i mieście. Następnie wszyscy zwiedzili Pokój Patronki SP2 M. Konopnickiej. To było spotkanie pełne wrażeń! Za tydzień spotykamy się w Poznaniu!

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka