Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

W poniedziałek 22 stycznia br. nasza szkoła gościła grupę sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Przedszkolaki rozpoczęły wizytę od spotkania z drugoklasistami i ich wychowawczynią p. Lidią Ostrowską. Dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach matematycznych. W zaproponowanych zabawach, piosenkach oraz ćwiczeniach interaktywnych miały okazję utrwalić rozpoznawanie i nazywanie podstawowych figur geometrycznych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem. Śmiało działały na tablicy interaktywnej.

Sprawnie „wyczarowywały” poszczególne figury geometryczne, a w oparciu o wzór tworzyły geometryczną kompozycję. Nasi goście doskonale poradzili sobie z ćwiczeniem plastycznym, gdzie z wybranej figury i przy użyciu kolorowej kredy stworzyli bardzo ciekawe prace. Wszyscy wykazali się dużą wyobraźnią, pomysłowością oraz starannością.

 W drugiej części wizyty przedszkolaki razem z wicedyrektor szkoły  p. Lidią Błażejewską zwiedziły budynki szkolne. Dzieci obejrzały sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę oraz bibliotekę. Miały okazję uczestniczyć w krótkich fragmentach rozmaitych zajęć oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Spacer po szkole dał m.in. możliwość do rozmów o szkolnych zwyczajach i tradycjach, bezpieczeństwie oraz zdrowym odżywianiu.

Mamy nadzieję, że wizyta  w naszej szkole dostarczyła przedszkolakom samych miłych wrażeń i pozwoliła ciekawie oraz aktywnie spędzić czas.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka