Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Już rozpoczął się sezon szkolnych wycieczek, więc uczniowie klas III b, c, d wybrali się zwiedzić stolicę Polski - Warszawę. Odwiedziliśmy ją w dniach 25 - 27.04.2018r. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od Żelazowej Woli - Muzeum Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy dworek, w którym urodził się kompozytor i piękny park. Potem pojechaliśmy do Warszawy, gdzie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Teatr Narodowy.

Byliśmy też w Kościele Św. Krzyża, gdzie pochowane jest serce F. Chopina. Powędrowaliśmy  na Plac  Piłsudskiego, gdzie oglądaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę naszej stolicy. Po południu bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, a wieczorem jechaliśmy metrem. Drugi dzień to Stare Miasto i legendy warszawskie. Spotkaliśmy się z Panią Przewodnik pod Kolumną Zygmunta skąd wyruszyliśmy na spacer - Barbakan, Starówka i pyszne lody, Katedra i Zamek Królewski. Po południu - Stadion Narodowy. Wieczorem, niespodzianka, wieczorny przejazd ulicami oświetlonej Warszawy. Dzień trzeci rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo wybraliśmy się do Wilanowa na
„ Wizytę u króla". Były to zajęcia w pałacu króla Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki, a po nich oglądanie pałacowego parku.  Będąc w stolicy nie można zapomnieć o Powązkach. Tam zapaliliśmy znicze na grobach poległych bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego  „ Kamienie na szaniec" - Zośki, Alka i Rudego.Podczas wycieczki nocowaliśmy w bardzo gościnnym  Domu Pielgrzyma
„ Amicus", opiekę przewodnicką zapewniło biuro „ Varsovia". Bezpieczną podróż autokarem zapewnił nam p. Szczepan Przybyszewski, a całość zorganizowały i nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie Anna Wróblewska, Bogumiła Wojciechowska
i Małgorzata Jakóbiak.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka