Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Jeszcze niedawno klasy trzecie poznawały najważniejsze kraje, zabytki i cechy charakterystyczne Azji. W związku z tym klasa IIIa zaprosiła do szkoły panią Annę Skuza, która bardzo dobrze zna jeden z krajów tego ogromnego kontynentu. Pani Ania studiowała język chiński na zagranicznych uczelniach i bardzo często wyjeżdża do Chin w celach służbowych. Właśnie ten kraj przybliżyła nam swoimi opowieściami. 

  Dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienne życie Chińczyków, jakie potrawy jedzą, jaki kolor uważają za szczęśliwy. Dużą przyjemność sprawiło nam słuchanie języka chińskiego oraz nauka podstawowych zwrotów. Jednak największą frajdę mieliśmy z poznawania tajników pisma chińskiego. Każdy z nas spróbował swoich sił i okazało się, że z pomocą pani Ani nie było to takie trudne. Pani Ania zna również bardzo dobrze język angielski i z jej obecności skorzystały nasze panie anglistki. W związku z czym uczniowie klas starszych również mieli możliwość poznać Chiny, ale w połączeniu z językiem angielskim.
Dziękujemy pani Ani za tak niezwykłe lekcje.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka