Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

 Nasi uczniowie mają możliwość  rozwijać  swoje zainteresowania na zajęciach z elektroniki. "Elektronika, moje hobby" to warsztaty realizowane na dwóch 4-godzinnych zajęciach. W dniu 27.10.2017 odbyły pierwsze zajęcia z tego cyklu. Prowadził je pan Michał Eger - student Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Wzięło w nich udział 11 uczniów z klas VII. Dla uczniów którzy dopiero zaczynają naukę fizyki zajęcia były prawdziwym wyzwaniem. Aby móc budować proste układy scalone, najpierw przeszli szkolenie - wprowadzenie do elektroniki.

Dowiedzieli się czym jest rezystor, dioda, kondensator oraz tranzystor, czego dotyczy prawo Ohma. Dopiero wtedy przystąpili do praktycznego działania. Samodzielnie w małych 3-osobowych grupach budowali układy scalone z poznanych elementów. Towarzyszyło temu wiele emocji. Oprócz świetnej zabawy, zajęcia były też doskonałą okazją do integracji.

Uczniom zajęcia się podobały i z niecierpliwością czekają na drugą część, w czasie której będą zapoznani z podstawami programowania, zaprogramują i zbudują własne roboty.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka