Zaczyna się niezwykły rok szkolny z powodu wprowadzania reformy oświaty oraz ważnego wydarzenia dla naszej Dwójki: w roku 2018, w 620. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu, w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza Szkoła będzie obchodzić zaszczytny jubileusz 85.lecia istnienia, 30. rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru.
Wierzymy, że dla wszystkich z Was – tych najmłodszych i tych trochę starszych - nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci Waszą wiedzę i umiejętności, przysporzy serdecznych przyjaciół.

Nam wszystkim: Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom życzymy, aby w tym kolejnym roku udało się zrealizować nasze plany i zamierzenia, a także byśmy wszyscy sprostali nowym wyzwaniom, związanym między innymi z wprowadzaniem reformy edukacji.

Niech życzliwość i uśmiech towarzyszy nam każdego dnia!