To już po raz drugi uczniowie mogileńskiej „Dwójki” mieli możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu informatyki i programowania. Uczniowie klas II b, II d i III b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez uczniów Technikum Informatycznego Zespołu Szkół w Mogilnie. Starsi koledzy podzielili się wiedzą na temat tworzenia grafiki komputerowej, animacji postaci rysunkowych, tworzenia dźwięku do filmu, a także zaprezentowali wykonane przez siebie roboty.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra komputerowa „Napraw fabrykę”, w której nasi uczniowie musieli wykazać się umiejętnością programowania drogi i pracy robota. Mali Mistrzowie Kodowania świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Dalsze umiejętności programowania, w tym i innych programach, będą doskonali na zajęciach komputerowych w szkole.

W tajniki wiedzy komputerowej i programowania wprowadzili nas uczniowie klas II TI i III TDI pod opieką pana Rafała Wegnera: Aleksandra Sikorska i Remigiusz Padoł – grafika komputerowa, Łukasz Miłański – animacja postaci, Mateusz Ciesielski  i Przemysław Czerwiec – tworzenie dźwięku do filmu, Jowita Głowska i Artur Klimczewski – program „Roboty – napraw fabrykę” oraz Mikołaj Mazurkiewicz  i Przemysław Wojtal – roboty jeżdżące.

Zajęcia były bardzo ciekawe, pouczające i w przyszłości z pewnością spotkamy się nie raz.