W Szkole Podstawowej Nr. 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie szopek, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ ilość szopek i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

KATEGORIA WIEKOWA KL. 1- 4

Jakub Szatkowski kl. 4a

Hanna Kierzkowska kl. 1

Lena Porada kl. 4b

Mikołaj Rzoda kl. 1

KATEGORIA WIEKOWA KL. 5-8

Klaudia Kijanowska kl. 7

Nina Śniegowska kl. 7

Filip Oborski kl. 5a

Julia Zygmunt kl. 7

Paweł Krakowski kl. 6a

Konkurs zorganizowały nauczycielki religii Panie Wioletta Fischer i Renata Rybicka oraz nauczycielka muzyki i plastyki Pani Ewa Półtoranos.

WYSTAWA SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, wypełniony miłością, wzajemną życzliwością. Rodziny pogłębiają swoje więzi, kontynuują tradycję, wspominają wspólne chwile. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami wykonali „Szopki Bożonarodzeniowe". Tworzenie szopek to bardzo pracochłonne zadanie. Wiedzą o tym uczestnicy, którzy przystępując do pracy, gromadzą pomysły, tworzą projekty i przede wszystkim zbierają materiały, by móc zbudować konstrukcję i figurki. Społeczność naszej szkoły, może się o tym przekonać oglądając 24 autorskie prace przedstawiające wyobrażenie miejsca narodzin Pana Jezusa.