Dnia 15 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2- klasy Vb, VI i VIIb, na mogileńskim Rynku zaprezentowali program artystyczny upamiętniający 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na PAPIEŻA. Uczniowie przypomnieli zgromadzonym na Rynku, Ojca Świętego, recytując wiersze, przytaczając fragmenty Jego kazań oraz wspomnień. Program wzbogacony został o pieśni i piosenki religijne, nie zabrakło ulubionej pieśni Papieża ,,Barki”. Tradycyjnie była modlitwa, której przewodniczył O. Grzegorz Sucheński z Klasztoru oraz wspomnienia związane z Janem Pawłem II, którymi podzielił się z obecnymi burmistrz L. Duszyński.

Na zakończenie uroczystości pod Obeliskiem Papieskim przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki Ewą Półtoranos, Renatę Rybicką i Wiolettę Fischer.

Szkoła Pamięta

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba