8 czerwca br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych, tj. dla uczniów, którzy w tym roku zaczęli swoją szkolną przygodę z  językiem niemieckim. Konkursowe zmagania odbywały się pod hasłem ,,Die DACHL-Ländersindsointeressant” i zgodnie z tą myślą miały na celu rozbudzenie w uczniach chęci zgłębiania wiedzy na temat jakże ciekawych i różnorodnych państw, jakimi są Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Uczennice, które zmierzyły się z finałowym testem, po raz kolejny udowodniły, że nie brak im ciekawości świata i naukowej pasji, a wiele zagadnień dotyczących krajów niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.

I miejsce zajęła Matylda Żaba (kl. 7D), na II miejscu uplasowała się Natalia Dembska (kl. 7B), a na miejscu III – Weronika Bednarz (kl. 7C). Wyróżnienia otrzymały: Dominika Karczmarz (kl. 7B), Agata Nowicka (kl. 7D), Zofia Patora (kl. 7B), Antonina Wojtczak (kl. 7B), Ines Wójcicka (kl. 7D). 10 czerwca uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs zorganizowała i uczennice przygotowała nauczycielka języka niemieckiego dr Magdalena Karamucka-Mazurkiewicz.