Koniec maja to szczególny czas dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, ponieważ tradycyjnie wiąże się z miłą uroczystością –  Świętem Szkoły. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je 19 maja. Z radością gościliśmy zaproszonych gości: Przewodniczącą Rady Miejskiej p. Teresę Kujawę, Burmistrza Mogilna p. Leszka Duszyńskiego,  przewodniczącą Rady Szkoły p. Sławę Taciak, przewodniczącą Rady Rodziców p. Gabrielę Radzikowską, absolwenta szkoły p. Arkadiusza Renk. Gościem honorowym był absolwent szkoły p. Leszek Ciesielski.

Część oficjalna została poprzedzona spotkaniem uczniów klas IV z Panem Leszkiem Ciesielskim – synem Władysława Ciesielskiego, kierownika szkoły w latach 1960 – 1972 oraz fundatorem nagrody im. I i Wł. Ciesielskich.

Uroczysty apel rozpoczęła o godzinie 11.00 p. dyrektor Aleksandra Zielińska – Duda, przybliżając sylwetkę pana Władysława Ciesielskiego, cudownie ocalonego z Makabrycznej Nocy Inowrocławskiej.

Następnie p. wicedyrektor Lidia Błażejewska przypomniała krótką historię naszej „Dwójki”. Po raz pierwszy w historii Szkoły wręczono Nagrodę im. Ireny i Władysława Ciesielskich, którą otrzymała Julia Grządziela, tegoroczna laureatka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego.

Serdeczne słowa do zebranych skierowali Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Burmistrza Mogilna wskazując na tradycje i osiągnięcia placówki, życząc społeczności szkolnej dalszego, harmonijnego rozwoju w nowej rzeczywistości oświatowej.

W części artystycznej wystąpili laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego, deklamując wiersze naszej patronki Marii Konopnickiej:

• Antonina Krenc z klasy I,
  • Maria Karczmarz z klasy II e,
  • Dominika Karczmarz z klasy III b.

Uroczystość urozmaicił także występ zespołu hip – hop, który prowadzi p. Arkadiusz Renk.

Świętowanie uczniom umilił słodki poczęstunek w formie batoników.