Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Uczniowie klasy VIIIE: Marcel Fryda, Filip Indycki i Jonasz Małecki wzięli udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym im. Piotra Machalicy. Dziś odbyła się gala laureatów i okazało się, że chłopcy zdobyli wyróżnienie za film "Kim był Kopernik?". Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

12.06.2023r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny dla Rodziców. Uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6b oraz 7 postanowili zrobić rodzicom miłą niespodziankę. Przygotowali piosenki o różnej tematyce, śpiewały całe klasy, jak też i były występy solowe. Wśród solistek usłyszeliśmy uczennice, które zajmowały wysokie miejsca w konkursach muzycznych jak Antonina Krenc z kl.7  i Marika Żywica z kl.8b oraz Lena Araszkiewicz i Adam Wojtczak z kl. 4a, były także osoby mające swój debiut – Yanina  Hocharova z kl.6 b.

Czytaj więcej...

        26 maja 2023 roku przy pięknej wiosennej pogodzie w Szkole Podstawowej nr 2  im. Marii Konopnickiej w Mogilnie miała miejsce niecodzienna uroczystość – obchody 90-lecia szkoły. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie rozpoczęła swój pierwszy rok szkolny 20 sierpnia 1933 roku. Obowiązki kierownika powierzono Edwardowi Zawadzkiemu. Działa nieprzerwanie na ulicy Sądowej do chwili obecnej - z wyjątkiem okresu II wojny światowej. Po burzliwych latach wojny, 4 sierpnia 1945 roku podjęto normalną naukę szkolną. Powojennym kierownikiem został Bolesław Pietras, który zadbał o rozbudowę szkoły.

Czytaj więcej...

31 maja 2023r. klasy 8 b i 7 wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż do Krakowa. Zwiedzanie drugiej stolicy Polski rozpoczęło się od Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej czyli Bazyliki Archikatedralnej Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Wacława Męczennika, Dzwonu Zygmunta oraz Grobów Królewskich. Przewodnik pokazał i omówił to szczególne miejsce, które jest świadectwem historii Narodu Polskiego. Dalej spacer i zwiedzanie pięknej Starówki z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Kościołem Franciszkanów i wspólne zdjęcie przed oknem papieskim.

Czytaj więcej...

Dnia 16.05.2023 uczniowie klas IV a i IV b udali się do Gniezna na spotkanie z absolwentem naszej szkoły księdzem infułatem Janem Kasprowiczem, proboszczem Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię katedry gnieźnieńskiej, a w szczególności drzwi gnieźnieńskich oraz relikwii świętego Wojciecha. To było bardzo ciekawe spotkanie i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

Dziś(piątek,31.03.2023r.) dzień pod znakiem ukraińskich symboli, języka, tradycji i potraw. Te ostatnie cieszyły się wielkim powodzeniem. Zostały przygotowane przez naszych ukraińskich uczniów, ich mamy i babcie. Było miło i bardzo smacznie.

Uczennica kl. 8 d Alona Kovbar przygotowała film ukazujący piękno swojej Ojczyzny i toczącą się wojnę. Korzystała nie tylko z materiałów dostępnych w internecie, ale również z tego co udostępnili jej przyjaciele pozostający w Ukrainie. Film zrobił duże wrażenie na widzach w klasach starszych.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, w ramach działającej od kilku lat klasy patronackiej UAM w Poznaniu, wzięli udział w projekcie organizowanym przez Wydział Historii „Dobrze znać Sąsiada”. Celem projektu było wyjście naprzeciw potrzebom integracji młodego pokolenia, przełamanie problemów związanych z izolacją podczas pandemii oraz z uzależnieniem od świata wirtualnego. Projekt miał pozwolić wyrównywać szanse młodzieży z mniejszych ośrodków przy wykorzystaniu metod, na które nie zawsze jest czas i miejsce podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Trwa 90. jubileuszowy rok naszej szkoły. Gala jubileuszowa odbędzie 26 maja br. Zachęcamy naszych Absolwentów, Pracowników i emerytowanych Pracowników do podzielenia się z nami pamiątkami ( zdjęciami, świadectwami, kronikami ect.) z czasów Waszej nauki czy pracy, które ubogacą okolicznościową wystawę.

Pamiątki zbieramy w sekretariacie od 1 marca br. Zostaną one oddane właścicielom po 26 maja br.

Czytaj więcej...

22 lutego klasy IVa i IVb udały się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem programu był udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio” w teatrze kukiełkowym Baj Pomorski. Jak się okazało trafiliśmy na dwusetny spektakl, w związku z czym wszystkie dzieci otrzymały lizaka. Pogoda nam dopisała, wykorzystaliśmy więc okazję, by pospacerować ulicami Starego Miasta. Uczniowie próbowali także swych sił przy Krzywej Wieży. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej...

Dnia 24.02.2023 w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie projektu ,,Dobrze znać sąsiada.” Tym razem to my zostaliśmy ugoszczeni przez profesorów i studentów wydziału historycznego UAM. Uczniowie wysłuchali prelekcji wybitnej absolwentki naszej szkoły prof. Danuty Konieczki - Śliwińskiej na temat sąsiedztwa Mogilna i Poznania, związanego z postacią prof. Czesława Łuczaka. Następnie jego córki opowiedziały ciekawą historię z życia prywatnego tego honorowego obywatela naszego miasta. Po części wykładowej uczniowie zwiedzili budynek Collegium Historicum. Obejrzeli bogate zasoby biblioteki oraz wystawę publikacji prof. Czesława Łuczaka.

Czytaj więcej...

PO SĄSIEDZKU - to nazwa projektu UAM w Poznaniu, którego celem jest lepsze poznanie się młodzieży w z Mogilna i Poznania. W ubiegły piątek 17 lutego gościliśmy uczniów klasy VI wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu oraz prof. UAM Agnieszkę Sawicz-kierownika projektu. Naszą Dwójkę reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Klasztoru, który pięknie zaprezentował p. Zenon Popiołek.

Czytaj więcej...

W roku jubileuszowym-90. lecia naszej Szkoły. Samorząd Uczniowski pod opieką P. Anny Kaczmarek wyróżnił wszystkich uczniów i pracowników urodzonych w styczniu. Wydarzenie odbyło się 23 stycznia, w dniu urodzin Patronki Dwójki Marii Konopnickiej. Urodzeniu w styczniu otrzymali torebki z jubileuszowymi gadżetami, takimi jak kalendarz, wizytówka i cukierki-krówki.

Na swoje upominki już czekają urodzeni w lutym!

Czytaj więcej...

W sobotę 21.01.2023r. w Magazynie Zbożowym w Mogilnie było słychać przepiękny śpiew kolęd i pastorałek. O godzinie 10.00 rozpoczął się XXIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Mogileńskie kolędowanie 2023”, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP im. Jana Kilińskiego  w Mogilnie oraz Mogileński Dom Kultury.

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej Nr. 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie szopek, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ ilość szopek i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych wzięli udział w konkursie ortograficznym. Ich zadaniem było uzupełnić luki w ortogramach oraz wpisać brakujące przecinki. Rywalizacja była zacięta, ale udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii klas IV-VI triumfowała Julia Zawierucha (VIb), a kolejne miejsca zajęli Cezary Woźniak (VIa) i Amelia Czarnecka (IVb).  Wśród klas starszych przyznano dwa pierwsze miejsca - Mai Zielińskiej (VIIIe) i Lenie Witkowskiej (VIIa) oraz dwa drugie - Hubertowi Kaczmarkowi (VIIIe) i Tomaszowi Prugarowi (VII).

Czytaj więcej...

Zdajemy sobie sprawę, że wielu Polaków jest w tej chwili zajętych naszymi wewnętrznymi problemami. Jednakże w Ukrainie nadal trwa wojna. Zbliża się trudny okres zimowy. Włączmy się do ogólnogminnej zbiórki potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane do partnerskiego miasta Brody w Ukrainie.

Koncentrujemy się na pomocy:

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Dnia 28.10.2022r. odbyło się wręczenie nagród. Otrzymali je:

Antonina Krenc z klasy 7 za zajęcie I miejsca,
Paweł Fischer z klasy 6 b za zajęcie II miejsca,
Adam Dziuba z klasy 7 za zajęcie III miejsce,
wyróżnienie otrzymała Julia Zygmunt z klasy 7.

Gratulujemy! Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była nauczycielka muzyki Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Młodzież przygotowała dla wszystkich pracowników występ pt. "Lekcja na wesoło", zagrała "100 lat", dedykowano nam również piosenki w wykonaniu Mai Zielińskiej i Huberta Kaczmarka. Pięknie o naszej pracy mówiła St. Wizytator KO Pani Melania Kranc. Życzenia złożył Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół SP2 Pan Józef Popiel.
Były Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Miło było pogawędzić przy kawie i tradycyjnym torcie także z naszymi starszymi Koleżankami, które odpoczywają po latach pracy w szkole i chętnie się z nami spotkały.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19 września 2022r.  w murach naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasza sędziwa ,,Dwójeczka” stała się oficjalnie Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostało to zainicjowane 22 czerwca br. Uchwałą nr XXXVII/410/22 Rady Miejskiej w Mogilnie: oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej przekształcony został w Przedszkole nr 5. W skład Zespołu weszły Szkoła Podstawowa nr 2 i Przedszkole nr 5, zatem z dniem 1 września 2022r. w naszej szkole obok 14 oddziałów szkolnych, w których naukę rozpoczęło 323 uczniów, zostały otwarte 3 oddziały przedszkolne, w których opieką będzie objętych 73 dzieci.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka