Dnia 16 listopada 18 uczniów naszej szkoły z klas III – VII uczestniczyło w finałowych warsztatach drukarsko-wydawniczych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie. Warsztaty prowadziła pani Joanna Tyluś-Malak, wydawca i autorka tekstów. Zadaniem grupy było napisanie krótkiego opowiadania i jego zilustrowanie z wykorzystaniem urządzeń typowo drukarskich. Następnie dzieci musiały ułożyć poszczególne elementy w całą książkę. Wróciły z warsztatów bardzo zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenie i wiedzę. Każdy z uczestników otrzymał od prowadzącej pamiątkową książeczkę z imiennym autografem.

Prace wykonane podczas wszystkich warsztatów będzie można podziwiać na początku grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie

Stefania Barańska
Agnieszka Kruszka