Dnia 7 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedziło dwoje młodych mieszkańców Kanady: Kristina von Borck-Fossa, i Korin Whitehead. Uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w jego kanadyjskiej wersji. Uczniowie chętnie brali udział w różnych ćwiczeniach językowych doskonaląc umiejętności komunikacji w języku obcym. Zdobyli również trochę wiedzy o prowincji British Columbia w Kanadzie skąd pochodzi Kristina i Papui Nowej Gwinei, gdzie wychował się Korin,oraz mogli zaobserwować różnice   w wymowie brytyjskiej i amerykańskiej języka angielskiego.

Kristina i Korin zostali zaproszeni przez nauczycielkę języka angielskiego p. Elżbietę Burzyńską, która przygotowała scenariusz zajęć.

Szkoła Pamięta