Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

Dnia 7 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedziło dwoje młodych mieszkańców Kanady: Kristina von Borck-Fossa, i Korin Whitehead. Uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w jego kanadyjskiej wersji. Uczniowie chętnie brali udział w różnych ćwiczeniach językowych doskonaląc umiejętności komunikacji w języku obcym. Zdobyli również trochę wiedzy o prowincji British Columbia w Kanadzie skąd pochodzi Kristina i Papui Nowej Gwinei, gdzie wychował się Korin,oraz mogli zaobserwować różnice   w wymowie brytyjskiej i amerykańskiej języka angielskiego.

Kristina i Korin zostali zaproszeni przez nauczycielkę języka angielskiego p. Elżbietę Burzyńską, która przygotowała scenariusz zajęć.

 

Szkoła Pamięta

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka