Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Kończy się kolejny rok niełatwej pracy dla uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Rok stawiania sobie ambitnych celów i konsekwencji w ich realizacji. To Wy nasi uczniowie wykazywaliście się ciekawością poznawczą, zdobywaliście wiedzę, doskonaliliście umiejętności i kompetencje pod okiem i z pomocą doświadczonych pedagogów. Potwierdzeniem Waszej wiedzy i umiejętności były wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Czytaj więcej...

Mija kolejny rok szkolnej pracy i uświadamiamy sobie, że to już 83 w życiu szkoły! 28 lat minęło od nadania imienia Marii Konopnickiej oraz 174 – od urodzin naszej Patronki. Spędziliśmy dziś od rana czas na lekcjach, pracując, ucząc się i w ten sposób wpisując się w rytm jaki nadaje nam M. Konopnicka. Pamiętajmy o tym, że nasza Patronka przez całe życie uczyła się, dokształcała, pomagała innym oraz pisała utwory dla dzieci. Swoją postawą udowodniła, że można realizować marzenia, można robić jak najlepiej to, co się lubi,  można być dobrym i prawym człowiekiem.

Czytaj więcej...

W czwartek 6 maja 2016 roku , odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych naszej szkoły z byłą uczennicą , laureatką szkolnej nagrody im Marii Konopnickiej w roku szkolnym 2013/2014, Marceliną Wiśniewską. Marcelina jest obecnie uczennicą drugiej klasy gimnazjum GILA w Toruniu. Jest to gimnazjum i liceum akademickie , skupiające najbardziej zdolnych absolwentów szkół podstawowych z regionu, szczycące się wysokimi wynikami nauczania i liczną grupą laureatów oraz finalistów konkursów.

Czytaj więcej...

Policjanci, strażacy, wróżki, czarownice, upiory, koty, kowboje i wiele pięknych księżniczek zawitało do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Co skłoniło tyle barwnych postaci do odwiedzenia murów szkoły? Był to bal karnawałowy! 5 lutego 2016r. w hali Sokół uczniowie klas 1-3 obchodzili jak co roku hucznie ten czas.

Czytaj więcej...

Z potrzeby serca, z chęci celebrowania Bożonarodzeniowego czasu, zrodził się zamysł zorganizowania wspólnego śpiewania kolęd, słuchania pastorałek, przypominania jak to w zapusty bywało. Dyrekcja – p. A. Zielińska-Duda i p. L. Błażejewska w ciepłych i serdecznych słowach przywitały przybyłych Gości: Pracowników i emerytowane Nauczycielki naszej Szkoły, grupę teatralną z Rodzicami, zespół „Emaus” oraz Uczniów dbających o nagłośnienie.

Czytaj więcej...

W serdecznej, miłej atmosferze, w ciszy i skupieniu uczniowie kl. 5a z rodzicami przygotowywali ozdoby na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W środę 9 grudnia 2015 r.nasza plastyczka p. Stefania Barańska zrealizowała pomysł na wspólne spędzenie czasu dla swoich podopiecznych i ich rodziców. Zebrani wzajemnie dzielili się pomysłami i można było zauważyć jaką frajdę daje im zespołowe działanie.

Czytaj więcej...

Dziewczynki z klasy VI b – Olga Kaptur i Zuzia Krawczyk były inicjatorkami zbiórki karmy i akcesoriów dla kotów. Do koleżanek dołączyła Anastazja Gibowska z tej samej klasy. Potwierdziło się, że wśród naszych dzieci i n auczycieli jest wielu miłośników tych sympatycznych zwierząt. Zebrane prezenty pojechały do Fundacji Kocia Dolina w Inowrocławiu. Akcja ta będzie kontynuowana przez następne klasy szóste. Cieszę się, że dzięki zbiórce zorgan izowanej przez nasze uczennice koci los uśmiechnie się do zwierząt z Kociej Doliny.

Dziękuję naszym uczniom za wrażliwość
Stefania Barańska

W dniu 25 września 2015 na szkolnym boisku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. G łó wni bohaterowie ubrani w strój galowy z chustkami w kolorach swoich klas złożyli ślubowanie. Jednak zanim do ślubowania doszło „dawne maluchy” wysłuchały słów starszego kolegi, dyre ktor Aleksandry Zielińskiej - Duda oraz wicedyrektor Lidii Błażejewskie j. Następnie zaprezentowały się przed zebranymi gośćmi. Swoje talenty dzieci doskonaliły pod kierunkiem wychowawczyń klas.

Czytaj więcej...

Dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy i uczniowie klasy Va oddali hołd i uczcili pamięć bohaterskich obrońców Mogilna sprzed 76 lat uczestnicząc w uroczystości, która odbyła się 11 września o godz. 12.00 przy mauzoleum na mogileńskim cmentarzu. Punktualnie o godz. 12.00 rozległy się syreny alarmowe, następnie zebrani na cmentarzu wysłuchali historii wkroczenia hitlerowców do naszego miasta, którą przedstawił p. Andrzej Jakubowski,

Czytaj więcej...

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę uczniom aby z radością zdobywali wiedzę i umiejętności, zawsze mogli liczyć na wsparcie nauczycieli i rodziców. Nauczycielom i wszystkim pracownikom abyśmy w nowym roku sprostali wyzwaniom jakie niesie każdy dzień w szkole i było to dla nas źródło zadowolenia, abyśmy odczuwali, że nasza praca cieszy się szacunkiem i uznaniem, życzę inspirujących sytuacji i kontaktów z uczniami i rodzicami.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka