Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

To 82 rok działalności  Szkoły, 69 w powojennej historii. Mija właśnie 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Do naszego miasta, do Mogilna hitlerowski najeźdźca wkroczył 11 września. Dziś odchodzą ostatni uczestnicy tamtych krwawych, tragicznych wydarzeń. Trudno nam dorosłym a tym bardziej Wam młodym ludziom wyobrazić sobie co wojna zmienia, co ze sobą niesie, jaki ogrom ludzkiego nieszczęścia. Dziś na przykładzie sąsiedniej Ukrainy wiemy, że „wojna”- niestety to wciąż nie jest zapomniane słowo. Mamy to szczęście, że żyjemy, mimo pewnie wielu niedostatków, w warunkach pokoju, od 25 lat w pełni suwerennym kraju. Przedstawiciel naszego narodu został właśnie wybrany na przewodniczącego  Rady Europy. Od soboty polska flaga w Brukseli powiewa wyżej!

W tym roku w „Dwójce” naukę rozpoczyna 416 uczniów! Mamy wśród nas rzeszę uczniów klasy pierwszej - jest Was wielu, prawie 100-u! - stanowicie niemal czwartą część uczniów naszej szkoły.
Oto zaczyna się Wasza szkolna przygoda: jesteście już ze  swoimi Paniami Wychowawczyniami, w swoich salach, otrzymacie pierwsze w życiu podręczniki. Poznacie nowe koleżanki i kolegów, zawiążą się nowe znajomości i przyjaźnie.
Klasy drugie, już okrzepliście w roli uczniów. Trzecioklasiści, w tym roku szkolnym ukończycie I etap Waszej edukacji, systematycznie będziecie się przygotowywać do przejścia do klasy czwartej.
Wkrótce, jak pewnie już wiecie, na boisku powstanie plac zabaw i choć jeszcze tego nie widać zapewniam- prace realizacyjne trwają.
Czwartoklasiści – rozpoczynacie  II etap nauki, awansowaliście do szkolnych starszaków!
Uczniowie klas piątych – przed Wami przedostatni rok nauki w szkole podstawowej – dobrze go wykorzystajcie!
Najstarsi nasi uczniowie szóstoklasiści! Przed Wami nowa formuła sprawdzianu, dwa egzaminy czekają Was 1 kwietnia 2015 roku i to wcale nie prima aprilis! Będziecie zdawali relację także ze swoich umiejętności z języka angielskiego.
Wakacje za nami, mam nadzieję, ze wszyscy dobrze wykorzystaliśmy ten swobody czas, że jesteśmy zdrowi, cieszymy się, że znów się spotykamy, mamy dość sił aby podołać czekającej nas całorocznej pracy.
Na nowy rok szkolny 2014/2015, życzę nam wszystkim związanym ze Szkołą:
Wam drodzy uczniowie, Waszym rodzicom, pracownikom szkoły, aby nie zabrakło zapału i cierpliwości, sił i optymizmu oraz wytrwałości!
Nauczycielom życzę twórczej atmosfery pracy, cierpliwości, umiejętnego przekazywania wiedzy, kształtowania kompetencji oraz satysfakcji z postępów uczniów!

Aleksandra Zielińska-Duda

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka