Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

23 października 2014 roku klasa VI b brała udział w internetowej lekcji historii na żywo, bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Temat lekcji „Opowieść o Żydach polskich” to prezentacja obyczajowości i kultury żydowskie j. W trakcie lekcji, uczniowie prowadzeni przez muzealnych edukatorów i aktorów, przenieśli się do XVI - wiecznego Krakowa, stanęli pod ozdobnym sklepieniem XVII - wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Wysłuchali t eż wspomnień o szkole i zabawach dzieci w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Bardzo podobała się uczniom taka lekcja.

Jarosława Garsztka

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka