Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

29 maja 2015 roku obchodziliśmy 82 rocznicę powstania szkoły oraz 27 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. O godzinie 11:30 cała społeczność szkolna, rodzice, absolwenci zgromadzili się na boisku, aby uczestniczyć w podniosłym apelu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele rady szkoły i rady rodziców p. Sława Taciak oraz p. Maciej Głowski.

Czytaj więcej...

23 października 2014 roku klasa VI b brała udział w internetowej lekcji historii na żywo, bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Temat lekcji „Opowieść o Żydach polskich” to prezentacja obyczajowości i kultury żydowskie j. W trakcie lekcji, uczniowie prowadzeni przez muzealnych edukatorów i aktorów, przenieśli się do XVI - wiecznego Krakowa, stanęli pod ozdobnym sklepieniem XVII - wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Wysłuchali t eż wspomnień o szkole i zabawach dzieci w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Bardzo podobała się uczniom taka lekcja.

Jarosława Garsztka

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą sejm powołał właśnie 14 października1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza w Polsce i w Europie władza oświatowa zbliżona do współczesnego ministerstwa oświaty. Jej członkami byli uczeni i artyści skupieni wokół Hugona Kołłątaja. Komisja m.in. dokonała reorganizacji szkolnictwa i stworzyła od podstaw system szkół średnich, opracowała nowe programy nauczania, utworzyła seminaria nauczycielskie przy uniwersytetach, doprowadziła do publikacji nowatorskich podręczników szkolnych, wprowadziła do nauczania elementy historii Polski,

Czytaj więcej...

Ten szczególny dla naszych pierwszaków dzień okazał się wyjątkowo piękny – słoneczny, ciepły, obfitujący w niezapomniane wrażenia i niespodzianki.
Podczas ceremonii szkolnej w obecności zaproszonych gości, rodziców, dyrekcji i nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej, pod opieką wychowawczyń: Aliny Dobersztyn, Renaty Marciniak, Bogumiły Wojciechowskiej, Elżbiety Kilińskiej swoje uroczyste ślubowanie złożyło 94 dzieci z klas 1a,b,c,d.

Czytaj więcej...

Dnia 16 września uczniowie klas I - VI wzięli udział w spektaklu profilaktycznym przygotowanym przez Teatr Kurtyna z Krakowa . Dzieci z klas młodszych oglądały przedstawienie pt. „D zieci całego świata”. Poruszano w nim tematykę tolerancji i szacunku do ludzi bez względu na różnice płci, urodę, sylwetkę, sposób mówienia czy sytuację materialną . Uczniowie klas starszych wzięli udział w widowisku pt. „Uwierz w siebie”, które poruszało zagadnienia dotyczące zagrożeń dla zdrowia wynikaj ących z picia alkoholu,

Czytaj więcej...

Wojska niemieckie, wkraczając do Wielkopolski we wrześniu 1939 roku, nie ominęły również Mogilna. I tu napotkały na zbrojny opór oddziałów uformowanych z miejscowej ludności. Najbardziej zacięte walki toczyły się  w dniach 9-11 września, miasta bohatersko broniła Straż Obywatelska. Do decydujących działań Niemcy przystąpili 11 września ok. godz. 8:00, atakując ze wszystkich stron. Po dwugodzinnej, bardzo zaciętej walce oddziały Wermachtu zdobyły miasto. W tragicznych dniach września zginęło 117 synów Ziemi Mogileńskiej, w tym 65 członków Straży Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

To 82 rok działalności  Szkoły, 69 w powojennej historii. Mija właśnie 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Do naszego miasta, do Mogilna hitlerowski najeźdźca wkroczył 11 września. Dziś odchodzą ostatni uczestnicy tamtych krwawych, tragicznych wydarzeń. Trudno nam dorosłym a tym bardziej Wam młodym ludziom wyobrazić sobie co wojna zmienia, co ze sobą niesie, jaki ogrom ludzkiego nieszczęścia. Dziś na przykładzie sąsiedniej Ukrainy wiemy, że „wojna”- niestety to wciąż nie jest zapomniane słowo. Mamy to szczęście, że żyjemy, mimo pewnie wielu niedostatków, w warunkach pokoju, od 25 lat w pełni suwerennym kraju. Przedstawiciel naszego narodu został właśnie wybrany na przewodniczącego  Rady Europy. Od soboty polska flaga w Brukseli powiewa wyżej!

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka