Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Kończy się kolejny rok niełatwej pracy dla uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Rok stawiania sobie ambitnych celów i konsekwencji w ich realizacji. To Wy nasi uczniowie wykazywaliście się ciekawością poznawczą, zdobywaliście wiedzę, doskonaliliście umiejętności i kompetencje pod okiem i z pomocą doświadczonych pedagogów. Potwierdzeniem Waszej wiedzy i umiejętności były wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Czytaj więcej...

Mija kolejny rok szkolnej pracy i uświadamiamy sobie, że to już 83 w życiu szkoły! 28 lat minęło od nadania imienia Marii Konopnickiej oraz 174 – od urodzin naszej Patronki. Spędziliśmy dziś od rana czas na lekcjach, pracując, ucząc się i w ten sposób wpisując się w rytm jaki nadaje nam M. Konopnicka. Pamiętajmy o tym, że nasza Patronka przez całe życie uczyła się, dokształcała, pomagała innym oraz pisała utwory dla dzieci. Swoją postawą udowodniła, że można realizować marzenia, można robić jak najlepiej to, co się lubi,  można być dobrym i prawym człowiekiem.

Czytaj więcej...

W czwartek 6 maja 2016 roku , odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych naszej szkoły z byłą uczennicą , laureatką szkolnej nagrody im Marii Konopnickiej w roku szkolnym 2013/2014, Marceliną Wiśniewską. Marcelina jest obecnie uczennicą drugiej klasy gimnazjum GILA w Toruniu. Jest to gimnazjum i liceum akademickie , skupiające najbardziej zdolnych absolwentów szkół podstawowych z regionu, szczycące się wysokimi wynikami nauczania i liczną grupą laureatów oraz finalistów konkursów.

Czytaj więcej...

Policjanci, strażacy, wróżki, czarownice, upiory, koty, kowboje i wiele pięknych księżniczek zawitało do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Co skłoniło tyle barwnych postaci do odwiedzenia murów szkoły? Był to bal karnawałowy! 5 lutego 2016r. w hali Sokół uczniowie klas 1-3 obchodzili jak co roku hucznie ten czas.

Czytaj więcej...

Z potrzeby serca, z chęci celebrowania Bożonarodzeniowego czasu, zrodził się zamysł zorganizowania wspólnego śpiewania kolęd, słuchania pastorałek, przypominania jak to w zapusty bywało. Dyrekcja – p. A. Zielińska-Duda i p. L. Błażejewska w ciepłych i serdecznych słowach przywitały przybyłych Gości: Pracowników i emerytowane Nauczycielki naszej Szkoły, grupę teatralną z Rodzicami, zespół „Emaus” oraz Uczniów dbających o nagłośnienie.

Czytaj więcej...

W serdecznej, miłej atmosferze, w ciszy i skupieniu uczniowie kl. 5a z rodzicami przygotowywali ozdoby na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W środę 9 grudnia 2015 r.nasza plastyczka p. Stefania Barańska zrealizowała pomysł na wspólne spędzenie czasu dla swoich podopiecznych i ich rodziców. Zebrani wzajemnie dzielili się pomysłami i można było zauważyć jaką frajdę daje im zespołowe działanie.

Czytaj więcej...

Dziewczynki z klasy VI b – Olga Kaptur i Zuzia Krawczyk były inicjatorkami zbiórki karmy i akcesoriów dla kotów. Do koleżanek dołączyła Anastazja Gibowska z tej samej klasy. Potwierdziło się, że wśród naszych dzieci i n auczycieli jest wielu miłośników tych sympatycznych zwierząt. Zebrane prezenty pojechały do Fundacji Kocia Dolina w Inowrocławiu. Akcja ta będzie kontynuowana przez następne klasy szóste. Cieszę się, że dzięki zbiórce zorgan izowanej przez nasze uczennice koci los uśmiechnie się do zwierząt z Kociej Doliny.

Dziękuję naszym uczniom za wrażliwość
Stefania Barańska

W dniu 25 września 2015 na szkolnym boisku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. G łó wni bohaterowie ubrani w strój galowy z chustkami w kolorach swoich klas złożyli ślubowanie. Jednak zanim do ślubowania doszło „dawne maluchy” wysłuchały słów starszego kolegi, dyre ktor Aleksandry Zielińskiej - Duda oraz wicedyrektor Lidii Błażejewskie j. Następnie zaprezentowały się przed zebranymi gośćmi. Swoje talenty dzieci doskonaliły pod kierunkiem wychowawczyń klas.

Czytaj więcej...

Dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy i uczniowie klasy Va oddali hołd i uczcili pamięć bohaterskich obrońców Mogilna sprzed 76 lat uczestnicząc w uroczystości, która odbyła się 11 września o godz. 12.00 przy mauzoleum na mogileńskim cmentarzu. Punktualnie o godz. 12.00 rozległy się syreny alarmowe, następnie zebrani na cmentarzu wysłuchali historii wkroczenia hitlerowców do naszego miasta, którą przedstawił p. Andrzej Jakubowski,

Czytaj więcej...

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę uczniom aby z radością zdobywali wiedzę i umiejętności, zawsze mogli liczyć na wsparcie nauczycieli i rodziców. Nauczycielom i wszystkim pracownikom abyśmy w nowym roku sprostali wyzwaniom jakie niesie każdy dzień w szkole i było to dla nas źródło zadowolenia, abyśmy odczuwali, że nasza praca cieszy się szacunkiem i uznaniem, życzę inspirujących sytuacji i kontaktów z uczniami i rodzicami.

Czytaj więcej...

29 maja 2015 roku obchodziliśmy 82 rocznicę powstania szkoły oraz 27 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. O godzinie 11:30 cała społeczność szkolna, rodzice, absolwenci zgromadzili się na boisku, aby uczestniczyć w podniosłym apelu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele rady szkoły i rady rodziców p. Sława Taciak oraz p. Maciej Głowski.

Czytaj więcej...

23 października 2014 roku klasa VI b brała udział w internetowej lekcji historii na żywo, bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Temat lekcji „Opowieść o Żydach polskich” to prezentacja obyczajowości i kultury żydowskie j. W trakcie lekcji, uczniowie prowadzeni przez muzealnych edukatorów i aktorów, przenieśli się do XVI - wiecznego Krakowa, stanęli pod ozdobnym sklepieniem XVII - wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Wysłuchali t eż wspomnień o szkole i zabawach dzieci w getcie warszawskim w czasie II wojny światowej. Bardzo podobała się uczniom taka lekcja.

Jarosława Garsztka

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą sejm powołał właśnie 14 października1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza w Polsce i w Europie władza oświatowa zbliżona do współczesnego ministerstwa oświaty. Jej członkami byli uczeni i artyści skupieni wokół Hugona Kołłątaja. Komisja m.in. dokonała reorganizacji szkolnictwa i stworzyła od podstaw system szkół średnich, opracowała nowe programy nauczania, utworzyła seminaria nauczycielskie przy uniwersytetach, doprowadziła do publikacji nowatorskich podręczników szkolnych, wprowadziła do nauczania elementy historii Polski,

Czytaj więcej...

Ten szczególny dla naszych pierwszaków dzień okazał się wyjątkowo piękny – słoneczny, ciepły, obfitujący w niezapomniane wrażenia i niespodzianki.
Podczas ceremonii szkolnej w obecności zaproszonych gości, rodziców, dyrekcji i nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej, pod opieką wychowawczyń: Aliny Dobersztyn, Renaty Marciniak, Bogumiły Wojciechowskiej, Elżbiety Kilińskiej swoje uroczyste ślubowanie złożyło 94 dzieci z klas 1a,b,c,d.

Czytaj więcej...

Dnia 16 września uczniowie klas I - VI wzięli udział w spektaklu profilaktycznym przygotowanym przez Teatr Kurtyna z Krakowa . Dzieci z klas młodszych oglądały przedstawienie pt. „D zieci całego świata”. Poruszano w nim tematykę tolerancji i szacunku do ludzi bez względu na różnice płci, urodę, sylwetkę, sposób mówienia czy sytuację materialną . Uczniowie klas starszych wzięli udział w widowisku pt. „Uwierz w siebie”, które poruszało zagadnienia dotyczące zagrożeń dla zdrowia wynikaj ących z picia alkoholu,

Czytaj więcej...

Wojska niemieckie, wkraczając do Wielkopolski we wrześniu 1939 roku, nie ominęły również Mogilna. I tu napotkały na zbrojny opór oddziałów uformowanych z miejscowej ludności. Najbardziej zacięte walki toczyły się  w dniach 9-11 września, miasta bohatersko broniła Straż Obywatelska. Do decydujących działań Niemcy przystąpili 11 września ok. godz. 8:00, atakując ze wszystkich stron. Po dwugodzinnej, bardzo zaciętej walce oddziały Wermachtu zdobyły miasto. W tragicznych dniach września zginęło 117 synów Ziemi Mogileńskiej, w tym 65 członków Straży Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

To 82 rok działalności  Szkoły, 69 w powojennej historii. Mija właśnie 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Do naszego miasta, do Mogilna hitlerowski najeźdźca wkroczył 11 września. Dziś odchodzą ostatni uczestnicy tamtych krwawych, tragicznych wydarzeń. Trudno nam dorosłym a tym bardziej Wam młodym ludziom wyobrazić sobie co wojna zmienia, co ze sobą niesie, jaki ogrom ludzkiego nieszczęścia. Dziś na przykładzie sąsiedniej Ukrainy wiemy, że „wojna”- niestety to wciąż nie jest zapomniane słowo. Mamy to szczęście, że żyjemy, mimo pewnie wielu niedostatków, w warunkach pokoju, od 25 lat w pełni suwerennym kraju. Przedstawiciel naszego narodu został właśnie wybrany na przewodniczącego  Rady Europy. Od soboty polska flaga w Brukseli powiewa wyżej!

Czytaj więcej...

Za nami rok niełatwy naznaczony reformą oświaty i zmieniającą się siecią szkół w naszym mieście. Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji, my nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni dokładaliśmy starań, abyście nie odczuwali, że idzie nowe tylko mogli się spokojnie uczyć, zdobywać kolejne umiejętności. Mija rok bez Sprawdzianu po klasie szóstej, mija rok, w którym żadna klasa nie kończy szkoły, dziś nie mamy nowych absolwentów, wszyscy nadal jesteście uczniami szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

13 czerwca dzieci z klasy 2 e pojechały na wycieczkę do Inowrocławia. Był to prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Głównym celem wyjazdu była wizyta w piekarni „Marta” i uczestnictwo w warsztatach cukierniczych. Na początku szef piekarni wyjaśnił na czym polega manufaktura oraz poinstruował o zasadach bezpieczeństwa. Następnie dzieci pod kontrolą cukierników wykonały własnoręcznie lizaki z kolorowego karmelu oraz lody metodą tajską, które oczywiście zaraz zjadły ze smakiem.

Czytaj więcej...

23 maja 2017r. klasy 2 a i 2 e wybrały się na wycieczkę do Torunia, aby wędrować śladami Mikołaja Kopernika, ale nie tylko… Na początek obejrzeliśmy w planetarium seans pt. „Pies Astro Łajka”, dotyczący pierwszych podróży w Kosmosie odbywanych przez zwierzęta, gwiazdozbiorów, znaków zodiaku oraz krążenia Ziemi wokół Słońca.

Czytaj więcej...

W dniach 24 - 26 maja 2017 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w 3 - dniowej wycieczce w Karkonosze. W pierwszym dniu, po długiej podróży,mieli możliwość zobaczyć położony 627 metrów n.p.m., nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa piękny zamek Chojnik oraz wodospad Kamieńczyk. Drugiego dnia, po intensywnym wysiłku zakończonym zdobyciem Śnieżki, w trakcie którego odpoczywali w schroniskach - Strzecha Akademicka i Samotnia oraz podziwiali Dolinę Małego Stawu i świątynię Wang, dzieci udały się na relaks i zabawę do Westernowego Miasteczka. Z wielkim zainteresowaniem oglądały tam pokaz „Napadu na bank”, po czym miały okazję przejechania się konno i kolejką. Wszyscy sprawdzili swoje umiejętności w konkurencjach takich jak: rzut nożem i włócznią oraz pal męczarni. Zakończenie dnia nadal cieszyło ich pięknymi widokami, mogli podziwiać  wodospad Szklarki.

Czytaj więcej...

Dnia 8 czerwca gościliśmy w naszej szkole wybitną  absolwentkę panią dr hab. Danutę Konieczka-Śliwińską, która spotkała się z uczniami klas piątych. Podczas tego spotkania pani Danuta wspominała jak wyglądała szkoła gdy była uczennicą, jacy byli nauczyciele i jak wyglądała nauka. Pokazała uczniom swoje listy i pocztówki, które otrzymała od swoich rówieśników z ZSRR i byłego NRD oraz pamiętnik z lat szkolnych. Pokrótce opowiedziała czym zajmuje się  zawodowo i w czasie wolnym. Na koniec zaprosiła uczniów koła historycznego na wizytę do Instytutu Historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje.

Czytaj więcej...

Dnia 3 czerwca (sobota) Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zorganizowała „Noc Bibliotek” dla dzieci szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dzieci a klasy III a – Amelia Ostrowska, Franek Wełnic, Igor Rogowski, Borys Barczak, Wiktor Kwiatkowski pod opieką p. Aliny Dobersztyn oraz uczniowie z klasy IV a – Martyna Nurska, Alicja Kozerska, Kalina Hibner, Aleksandra Burzyńska, Wiktoria Stefańska pod opieką p. Stefanii Barańskiej.

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowany został:  „ Dzień Sportu”. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywali zadania matematyczne, przyrodnicze i zadania  z języka angielskiego. Komisja w składzie: Małgorzata Stawicka, Dominika Głowacka i Jarosław Dembiński przyznawała punkty za wykonane zadania oraz oceniała również doping każdej klasy.

Czytaj więcej...

Koniec maja to szczególny czas dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, ponieważ tradycyjnie wiąże się z miłą uroczystością –  Świętem Szkoły. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je 19 maja. Z radością gościliśmy zaproszonych gości: Przewodniczącą Rady Miejskiej p. Teresę Kujawę, Burmistrza Mogilna p. Leszka Duszyńskiego,  przewodniczącą Rady Szkoły p. Sławę Taciak, przewodniczącą Rady Rodziców p. Gabrielę Radzikowską, absolwenta szkoły p. Arkadiusza Renk. Gościem honorowym był absolwent szkoły p. Leszek Ciesielski.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym społeczność naszej szkoły wzięła udział     w kolejnej akcji charytatywnej „Otwarte serce – pomocna dłoń”. W tym roku zebrane dary zostały przekazane do Domu Dziecka „Słoneczna Przystań” w Kołdrąbiu, w którym przebywają dzieci z naszej gminy. W okazałych paczkach znalazły się słodycze, artykuły spożywcze oraz artykuły przemysłowe i papiernicze.

Czytaj więcej...

To już po raz drugi uczniowie mogileńskiej „Dwójki” mieli możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu informatyki i programowania. Uczniowie klas II b, II d i III b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez uczniów Technikum Informatycznego Zespołu Szkół w Mogilnie. Starsi koledzy podzielili się wiedzą na temat tworzenia grafiki komputerowej, animacji postaci rysunkowych, tworzenia dźwięku do filmu, a także zaprezentowali wykonane przez siebie roboty.

Czytaj więcej...

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły 21 marca żegnali zimę, a witali wiosnę. Przemarsz wiosenny zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Elżbietą Śmigielską. Nad bezpieczeństwem podczas wędrówki przez miasto czuwała Straż Miejska. Uczniowie wraz z nauczycielami radośnie przeszli ulicami miasta. Po powrocie na boisku szkolnym dzieci symbolicznie pożegnały Marzannę.  Jak co roku korowód wiosenny był bardzo kolorowy i wesoły. Uczniowie przygotowali barwne rekwizyty, transparenty przywołujące wiosnę.

Czytaj więcej...

18 marca 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 56 dzieci szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego wyłonionych z eliminacji rejonowych, a wśród nich uczennica naszej szkoły

Julia Grządziela z klasy VIa

Uczestnicy finału rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych oraz dłuższej formy wypowiedzi, opracowany na podstawie 6 lektur obowiązkowych wskazanych w regulaminie.

Czytaj więcej...

Aby poszerzyć możliwości uatrakcyjnienia zajęć nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z zakresu wykorzystania Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej. Podczas interesujących warsztatów poprowadzonych przez pracownika Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, można było zapoznać się ze sposobem korzystania z poszczególnych modułów platformy zapewniających dostęp  do materiałów dydaktycznych, a także narzędzi i aplikacji ułatwiających organizację pracy uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dnia 7 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedziło dwoje młodych mieszkańców Kanady: Kristina von Borck-Fossa, i Korin Whitehead. Uczniowie klasy 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w jego kanadyjskiej wersji. Uczniowie chętnie brali udział w różnych ćwiczeniach językowych doskonaląc umiejętności komunikacji w języku obcym. Zdobyli również trochę wiedzy o prowincji British Columbia w Kanadzie skąd pochodzi Kristina i Papui Nowej Gwinei, gdzie wychował się Korin,oraz mogli zaobserwować różnice   w wymowie brytyjskiej i amerykańskiej języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Dnia 15 grudnia 2016 r. zakończono w naszej szkole akcję „Pomagamy kotom z Kociej Doliny”. Uczennice klasy VI a Nicola Czerwińska, Julia Lesicka i Patrycja Nowak kontynuują tradycję pomocy bezdomnym i chorym kociakom z Inowrocławia.  W tym roku dzięki ofiarności naszych dzieci, ich rodziców i nauczycieli zebrano 400 zł,

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem odbyły się 13 grudnia 2016r. zajęcia komputerowe dla wybranych grup uczniów klas młodszych, które przygotowali i przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, pod kierunkiem nauczycieli matematyki - p. Szymona Bernaciaka i informatyki - p. Rafała Wegnera. Uczniowie Dwójki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem kierowali robotami, naprawiali fabrykę, poznawali tajemnice dźwięku, grafiki i animacji. Chętnie korzystali ze wskazówek i pomocy swoich starszych kolegów, wśród których byli również nasi absolwenci: Szymon Czerwiec, Mateusz Ciesielski i Łukasz Miłański.

Czytaj więcej...

Za nami kolejny, niełatwy rok nauki i pracy.  Rozpoczyna się okres wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom, Uczniom życzę na czas wakacji i urlopów słonecznych i pogodnych dni, które pozwolą nabrać dystansu do spraw szkolnych, ale nade wszystko będą wypełnione spokojem, radością, niezapomnianymi wrażeniami, nowymi znajomościami.

Czytaj więcej...

Dnia 6 czerwca 2014 r. nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Marcinem Nestorek i młodszym aspirantem Marcinem Lisieckim -policjantami Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Dzieci miały okazję porozmawiać z Gośćmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, właściwym zachowaniu się podczas jazdy rowerem oraz podróżowaniu samochodem. Policjanci uwrażliwili dzieci na potrzebę bycia widocznym na drodze i wykorzystaniu w tym celu elementów odblaskowych. Goście uczulili również uczniów na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Czytaj więcej...

30 maja 2014r. obchodziliśmy 81 rocznicę powstania szkoły oraz 26 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru.

 Uroczystość poprzedziła Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy tworzą społeczność naszej szkoły i za tych, którzy odeszli do wieczności, celebrowana przez proboszcza parafii Jana Apostoła ks. Krzysztofa Lewandowskiego w Klasztorze.

Czytaj więcej...

Dnia 28.05.2014 r. klasa IVa wraz z wychowawczynią wybrała się na warsztaty rękodzielnicze do Szerzaw. Po dwóch godzinach lekcyjnych poszliśmy na boisko i czekaliśmy na autobus. Gdy dojechaliśmy do Szerzaw, to udaliśmy się do jednej z sal, gdzie zostawiliśmy torby i kurtki. Następnie poszliśmy do świetlicy, w której czekały na nas stoły z różnymi materiałami do robienia ciekawych przedmiotów. Na pierwszym stanowisku można było robić naszyjniki i bransoletki z plasteliny. Robiliśmy kulki, następnie nakłuwaliśmy na drut i pani wkładała je do gorącej wody.

Czytaj więcej...

 20 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem i rysownikiem panem Pawłem Wakułą . Spotkanie miało charakter warsztatowy. Dzieci rysowały ilustr acje do wybranych i omawianych fragmentów książek. Dzieci miały możliwość zakupu k siążek autora i otrzymania wpisu z dedykacją od pisarza. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III b, uczestnicy koła plastycznego oraz uczniowie nagrodz eni w konkursie plastycznym dotyczącym twórczości pana Pawła Wakuły, którym zos tały wręczone nagrody i dyplomy. Opiekę nad dziećmi sprawowała pani Renat a Marciniak .

Czytaj więcej...

1 kwietnia, w prima aprilis,  przystąpiliście do pierwszego, w Waszym szkolnym życiu, egzaminu. Wychodziliście rozemocjonowaniu po jego napisaniu. Warto ponownie rozwiązać zadania, upewnić się co do wyników, wiedzieć co się naprawdę umie. Popatrzcie na siebie na chwilę przed sprawdzianem... Oby tylko jego rezultaty nie okazały się primaaprilisowym żartem, czego wszystkim Szóstoklasistom  szczerze życzę!

Czytaj więcej...

24 marca w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, w czasie której wręczono wyróżnienia laureatom konkursu oraz ich nauczycielom. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice tj. Barbara Rydwelska z kl. VI c oraz Marcelina Wiśniewska z kl. VI a, które zdobyły tytuł laureata konkursu matematycznego.

Czytaj więcej...

<p ">9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony konkursami, zajęciami o tematyce historycznej, przystrajaniem sal lekcyjnych. Obchody zainaugurowane zostały już 18.10.2018 roku, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę.

Czytaj więcej...

Kolejny rok szkolny szczęśliwie dobiegł końca! Otrzymaliście upragnione świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Wszyscy udajecie się na zasłużony wypoczynek. Mijający rok szkolny był w naszej placówce niezwykły, bo jubileuszowy – obchodzimy 85-lecie istnienia, mija 30 lat od nadania szkole imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. Jeszcze mamy w pamięci tamte uroczyste chwile, śpiewamy naszą piosenkę, która z tej okazji powstała. Cieszymy się i gratulujemy Wam wszystkich Waszych sukcesów jakie w wielu dziedzinach, tak jak co roku, odnosiliście. Zwracamy się do Was Kochani trzecioklasiści!

Czytaj więcej...

W dniach 28-30 maja 2018 klasy IV-te brały udział w wycieczce szkolnej do Ustki pod patronatem Lech Poznań Football Academy. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Bunkry Baterii Bluchera w Ustce. Następnie szukaliśmy skarbów wykrywaczem metali oraz rywalizowaliśmy w strzelaniu z łuku. Obowiązkowym punktem programu był spacer nad morze, po czym na terenie naszego ośrodka pod kierunkiem trenerów Lech Poznań Football Academy odbyły się

Czytaj więcej...

W dniach 24-25 maja 2018 roku obchodziliśmy Jubileusz naszej szkoły, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony spotkaniami z absolwentami, licznymi konkursami, gromadzeniem eksponatów oraz wspomnień byłych nauczycieli i uczniów. Siódmoklasiści przygotowali film, który uwiecznił naszą codzienność szkolną.

Dwudniowe obchody zainaugurowane zostały Mszą Św. odprawioną w kościele p.w. Św. Jana Apostoła, a celebrował ją i kazanie wygłosił, nasz absolwent ks. kanonik Jan Kasprowicz

Czytaj więcej...

Pani Profesor Danuta Konieczka-Śliwińska

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o nadaniu Pani tytułu Honorowego Obywatela miasta Mogilna.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Wielki to zaszczyt dla nas – uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej, że w roku Jubileuszu 85–lecia dołączyła Pani do grona honorowych i zasłużonych obywateli grodu nad Panną.

 Jesteśmy dumni, że jest Pani absolwentką naszej szkoły! To dla nas ogromne wyróżnienie. Dziękujemy za rozsławianie naszej małej ojczyzny.

 Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

w imieniu społeczności szkolnej i własnym

Dyrektor

Aleksandra Zielińska-Duda

Mogilno, 17 maja 2018r.

Już rozpoczął się sezon szkolnych wycieczek, więc uczniowie klas III b, c, d wybrali się zwiedzić stolicę Polski - Warszawę. Odwiedziliśmy ją w dniach 25 - 27.04.2018r. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od Żelazowej Woli - Muzeum Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy dworek, w którym urodził się kompozytor i piękny park. Potem pojechaliśmy do Warszawy, gdzie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Teatr Narodowy.

Czytaj więcej...

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych jak zawsze pamiętamy o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku uczniowie z Koła Wolontariatu pod kierunkiem nauczycieli  Agnieszki Kruszka, Wiolety Michalak i Marty Jaśkiewicz-Koźmińskiej, przygotowali 41 paczek dla Seniorów z Gminy Mogilno. W zbiórce darów „Otwarte serce-pomocna dłoń” udział brały chętne zespoły klasowe. Paczki zostały wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Organizatorzy zostali miło zaskoczeni ilością przekazanych darów. Wiemy, że uczniowie i ich rodziny z sercem angażują się w pomoc osobom potrzebującym. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczniom z Koła Wolontariatu, którzy uczestniczyli w zbiórce i  przygotowaniu paczek.

Czytaj więcej...

Dnia 28.02.2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Elżbiety Śmigielskiej. Kandydatami byli uczniowie klas VII: Julia Grządziela, Szymon Szymański i Oliwia Czarnecka. W głosowaniu brało udział 195 uczniów z klas IV-VII. Największą liczbę głosów zdobyli Julia Grządziela i Szymon Szymański i tym samym zostali radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie.

Gratulujemy!

 W czwartek, 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją:  A. Zielińską-Duda i L. Błażejewską oraz nauczycielką historii A. Kaczmarek gościli na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przywitała ich prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka –Śliwińska, absolwentka szkoły, obecnie z-pca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Historii. Pani profesor zaprosiła wszystkich na wykład poświęcony powstaniu wielkopolskiemu .Wygłosił go prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk specjalizujący się w dziedzinie historii wojskowości.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 stycznia br. nasza szkoła gościła grupę sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Mogilnie. Przedszkolaki rozpoczęły wizytę od spotkania z drugoklasistami i ich wychowawczynią p. Lidią Ostrowską. Dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach matematycznych. W zaproponowanych zabawach, piosenkach oraz ćwiczeniach interaktywnych miały okazję utrwalić rozpoznawanie i nazywanie podstawowych figur geometrycznych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem. Śmiało działały na tablicy interaktywnej.

Czytaj więcej...

 W piątek 12.01.2018 odbyło się niecodzienne spotkanie. Chcąc przedłużyć świąteczną atmosferę i jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emerytowani pracownicy spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Całe spotkanie zostało przygotowane przez uczniów, którzy śpiewali bożonarodzeniowe utwory i recytowali poezję tworząc świąteczny nastrój. Za poświęcony czas i udział w licznych próbach serdecznie dziękujemy: Wiktorii Śniegowskiej, Weronice Michalskiej, Aleksandrze Burzyńskiej,

Czytaj więcej...

Ferie świąteczne od wielu już lat rozpoczynamy tradycyjnymi "Jasełkami".W tym roku zaproszeni Goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły obejrzeli je w sali MDK ul. Rynek 10. Nasi utalentowani uczniowie brawurowo wprowadzili obecnych w klimat Bożego Narodzenia. Młodych aktorów przygotowały panie: Wioleta Michalak, Renata Rybicka i Marta Jaśkiewicz-Koźmińska, które zadbały również o oprawę muzyczną spektakluoraz bogatą i pomysłową scenografię. Pracownicy MDK przygotowali salę i właściwe nagłośnienie.

Czytaj więcej...

6 grudnia w popołudniowe MIKOŁAJKI w ZS Szerzawy uczniowie naszej DWÓJKI brali udział w ŚWIĄTECZNYM KONKURSIE. Celem spotkania było wykonanie przez uczestników konkursu KARTKI z motywem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Nasi reprezentanci: Julia Mizianty kl. IIIc, Oskar Kowalski kl. IIIc, Martyna Nestorek kl. Vb, Wiktoria Śniegowska kl. Vb, pracowali wytrwale tworząc przez ponad godzinę przepiękne prace. Dzieci  wykorzystały znajomość  różnych technik plastycznych, spotkały się z rówieśnikami innych placówek szkolnych.

Czytaj więcej...

Jeszcze niedawno klasy trzecie poznawały najważniejsze kraje, zabytki i cechy charakterystyczne Azji. W związku z tym klasa IIIa zaprosiła do szkoły panią Annę Skuza, która bardzo dobrze zna jeden z krajów tego ogromnego kontynentu. Pani Ania studiowała język chiński na zagranicznych uczelniach i bardzo często wyjeżdża do Chin w celach służbowych. Właśnie ten kraj przybliżyła nam swoimi opowieściami. 

Czytaj więcej...

23 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie pod kierunkiem p. Mileny Meller, spotkali się z uczniami klas siódmych. Wizyta składała się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej, przyszli fryzjerzy przedstawili zasady właściwej higieny włosów oraz choroby skóry głowy .Opiekun grupy omówiła przedmioty zawodowe  , zasady praktyki  oraz przebieg egzaminu na zakończenie nauki w szkole zawodowej. W drugiej ,praktycznej części , dziewczęta  i chłopcy  zostali uczesani w wygodne ,bezpieczne fryzury do szkoły ,

Czytaj więcej...

„Drogi przez krew i blizny do naszej wolnej Ojczyzny…”- wieczornica z okazji Święta Niepodległości.  10 listopada w murach Szkoły Podstawowej nr 2 dla mieszkańców Osiedla nr 1 odbyła się wieczornica z okazji Święta Narodowego – 11 listopada. Inicjatorem uroczystości był Zarząd Osiedla Obwód nr 1 w Mogilnie, z którym od wielu lat współpracuje nasza szkoła. Podczas spotkania mieszkańcy wysłuchali patriotyczny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielkę Wioletę Michalak.

Czytaj więcej...

Dnia 16 listopada 18 uczniów naszej szkoły z klas III – VII uczestniczyło w finałowych warsztatach drukarsko-wydawniczych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie. Warsztaty prowadziła pani Joanna Tyluś-Malak, wydawca i autorka tekstów. Zadaniem grupy było napisanie krótkiego opowiadania i jego zilustrowanie z wykorzystaniem urządzeń typowo drukarskich. Następnie dzieci musiały ułożyć poszczególne elementy w całą książkę. Wróciły z warsztatów bardzo zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenie i wiedzę. Każdy z uczestników otrzymał od prowadzącej pamiątkową książeczkę z imiennym autografem.

Czytaj więcej...

 Nasi uczniowie mają możliwość  rozwijać  swoje zainteresowania na zajęciach z elektroniki. "Elektronika, moje hobby" to warsztaty realizowane na dwóch 4-godzinnych zajęciach. W dniu 27.10.2017 odbyły pierwsze zajęcia z tego cyklu. Prowadził je pan Michał Eger - student Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Wzięło w nich udział 11 uczniów z klas VII. Dla uczniów którzy dopiero zaczynają naukę fizyki zajęcia były prawdziwym wyzwaniem. Aby móc budować proste układy scalone, najpierw przeszli szkolenie - wprowadzenie do elektroniki.

Czytaj więcej...

W dniach 18.10. – 19.10.2017 r. uczniowie klasy drugiej razem z opiekunami: p. Lidią Ostrowską i p. Małgorzatą Stawicką odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne „Kołodziej” w Kołodziejewie. Celem wyprawy było m.in. przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zgłębienie tajników wiedzy z dziedziny hodowli zwierząt gospodarskich, poznanie ekosystemu leśnego oraz ukazanie pożytecznych form spędzania czasu wolnego. Dwa dni pobytu w gospodarstwie wypełniło wiele atrakcji przygotowanych przez właścicieli - państwa Joannę i Mirosława Grzegorczyk. Nasi drugoklasiści dokonali wnikliwego poznania gospodarstwa.

Czytaj więcej...

Dnia, 12 października w sali kina Wawrzyn odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której pierwszoklasiści z naszej Dwójki zostali przyjęci do grona uczniów składając ślubowanie na sztandar szkoły. Kino wypełniło się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, dziadkami, nauczycielami i uczniami. Obecni byli m.in. Przewodnicząca RM w Mogilne Teresa Kujawa, gwardian klasztoru i proboszcz parafii św. Jana Apostoła Ojciec Krzysztof Lewandowski oraz Komendant SM w Mogilnie Mirosław Kuss.

Czytaj więcej...

Dnia 30.09.2017 roku 16 uczniów (kl. VIab i VIIa) z koła zainteresowań - „Miłośnicy regionu” uczestniczyło w zorganizowanej przez Panią Stefanię Barańską i Annę Kaczmarek (opiekuna koła) wycieczce do Gniezna. Dzięki wspaniałej pogodzie uczniowie mogli obejrzeć wiele ciekawych miejsc, m.in. ulicę Tumską i jej staromiejskie zabudowania, Katedrę z  wieżą widokową, stare stajnie Państwowego Stada Ogierów, Dolinę Pojednania oraz zabytkową parowozownię. 

Czytaj więcej...

Zaczyna się niezwykły rok szkolny z powodu wprowadzania reformy oświaty oraz ważnego wydarzenia dla naszej Dwójki: w roku 2018, w 620. rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu, w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza Szkoła będzie obchodzić zaszczytny jubileusz 85.lecia istnienia, 30. rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru.
Wierzymy, że dla wszystkich z Was – tych najmłodszych i tych trochę starszych - nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci Waszą wiedzę i umiejętności, przysporzy serdecznych przyjaciół.

Czytaj więcej...

3 czerwca br. uczennice z koła wolontariatu odwiedziły oddział przedszkolny    z okazji Dnia Dziecka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” spotkałyśmy się kolejny raz w tym roku szkolnym. Nasze wolontariuszki przedstawiły inscenizację „Dzieci dzieciom” opartą na znanych i lubianych utworach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w recytowane strofy, a następnie brały udział w rozmowie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

W dniach 03-14.06 br. wolontariuszki naszej szkoły przeprowadziły zbiórkę darów – środków opatrunkowych dla chorych mieszkających na Madagaskarze. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszej społeczności szkolnej. Uczniowie odpowiedzieli na apel i przynieśli bandaże, plastry, gaziki, środki odkażające potrzebne dla osób chorych. 18 czerwca dary zostały przekazane na ręce proboszcza parafii MBNP  w Mogilnie, który dalej pokieruje, aby dotarły na misje.

 

Czytaj więcej...

Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Czytaj więcej...

4 czerwca 2019 roku przypada ważne dla nas święto. To właśnie 30 lat temu, 4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Wybory do sejmu i senatu przeprowadzone na mocy wcześniejszego porozumienia obrad Okrągłego Stołu po ciężkich dla Polaków latach komunizmu stały się podstawą zmiany ustroju w Polsce. Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, która zapadła w 2013 roku, dzień 4 czerwca został ustanowiony Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

W dniach 6,10,14 i 15 maja klasy 7ab i 8ab w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udały się z wizytą do Urzędu Skarbowego w Mogilnie. Uczniowie dowiedzieli się, jaką jednostką administracyjną jest Urząd Skarbowy, jakim organem jest Naczelnik Urzędu Skarbowego , na czym polega praca i jakie są rodzaje stanowisk w Urzędzie Skarbowym. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podatków oraz całej struktury Krajowej Administracji Skarbowej. Spotkali się również z Panią Naczelnik oraz zwiedzali poszczególne miejsca pracy. Na każdego ucznia czekał poczęstunek i prezent

Czytaj więcej...

Uczniowie klas ósmych w dniu 15 maja 2019r., dzięki pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, dowiedzieli się jak chronić się przed hazardem oraz różnorodnymi uzależnieniami, które niosą nowoczesne technologie. Poznali prawne aspekty tych zjawisk. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach.

Czytaj więcej...

Dnia 8 maja 2019 r. uczniowie klas VIII odwiedzili Urząd Marszałkowski w Toruniu. Wzięli udział w lekcji samorządowej, podczas której mieli możliwość zapoznania się z trybem pracy sejmiku województwa. Następnie obejrzeli film promujący nasz region oraz spotkali się z Wicemarszałkiem Województwa Panem Dariuszem Kurzawą. Dzięki jego gościnności mogli także podziwiać zbiory Muzeum Etnograficznego w Toruniu, gdzie zobaczyli jak wyglądało życie codzienne ludzi zamieszkujących miasta i wsie bliskich nam regionów. 

Czytaj więcej...

Dnia 29 marca uczniowie klas 6a, 6b i 7a wzięli udział w wycieczce szkolnej do Berlina. Zobaczyliśmy Pomnik Holocaustu, Bramę Brandenburską i gmach parlamentu Rzeszy. Z okien autokaru oglądaliśmy także inne sławne budynki stolicy Niemiec. Największą jednak atrakcją był dla nas kilkugodzinny pobyt w Tropical Islands, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z zabawy w wodach termalnych.

Czytaj więcej...

Dziś, 21 marca, uczniowie naszej szkoły z inicjatywy samorządu uczniowskiego pod opieką p. Elżbiety Śmigielskiej powitali Wiosnę, maszerując barwnym korowodem ulicami miasta. Klasy I prezentowały kolor różowy, II i III żółty, IV zielony, V pomarańczowy, VI fioletowy, VII czerwony, VIII niebieski. Pod nadzorem Straży Miejskiej przeszliśmy ulicami Plac Wolności i Hallera udając się do parku, gdzie przy fontannie uczniowie wznosili okrzyki żegnające zimę i witające wiosnę.

Czytaj więcej...

Dnia 21 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole p. Emila Witta – młodego podróżnika z Poznania, który w wieku osiemnastu lat postanowił spakować plecak i samodzielnie wyruszyć odkrywać Amazonię – krainę nieprzebytych lasów i sieci rzek. Od zawsze fascynowało go piękno przyrody i bliskie obcowanie z naturą. W spotkaniu wzięli uczniowie klas: VIa,b,c oraz VIIa i b. Podczas prezentacji p. Emil zabrał słuchaczy do brazylijskich lasów deszczowych, świata Indian, gdzie przez kilka miesięcy poznawał ich życie i zwyczaje.

Czytaj więcej...

Tradycyjne, zimowe spotkanie dla obecnych i byłych pracowników Dwójki miało miejsce w piątkowy wieczór 15 lutego. Odłóżmy choć na parę chwil wszystkie nasze codzienne troski, bolączki, niepokoje, smutki i smuteczki, nie myślmy o tym na co i tak nie mamy wpływu, niech czas trochę spowolni, potoczy się leniwie. Uśmiechnijmy się do sąsiada/sąsiadki przy stole, z życzliwością popatrzmy na wysiłek naszych dzieci i wszystkich,

Czytaj więcej...

W dniach od 13 do 16 stycznia 2019 r. w Kobylnikach koło Kruszwicy odbyło się szkolenie dla nauczycieli (druga edycja) w ramach projektu "Buduję, koduję, programuję". Zostało ono zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Zajęcia objęły 42 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Miały one na celu rozwijać kompetencje cyfrowe. Naszą szkołę reprezentowały p. Małgorzata Jakóbiak i p. Bogumiła Wojciechowska. W ramach 4 modułów zostałyśmy zapoznane ze znaczeniem algorytmiki, kodowania i programowania w edukacji uczniów.

Czytaj więcej...

Jak co roku, w okresie adwentu, wolontariuszki naszej szkoły wraz z opiekunami paniami: Wioletą Michalak i Agnieszką Kruszką zorganizowały zbiórkę darów „Otwarte serce - pomocna dłoń” na rzecz osób potrzebujących. Dary przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz ogromnej ilości słodyczy, znalazły się w nich odzież, książki, gry planszowe, puzzle, album fotograficzny, koce i wiele artykułów papierniczych.

Czytaj więcej...

Dnia 7 grudnia odbyła się wycieczka integracyjna klasy 8a z naszej szkoły oraz klasy 8 z Dąbrowy. Uczniowie pojechali razem do Wrocławia. W tym dniu poznając historię miasta odbyli spacer po Ostrowie Tumskim i Starówce. Kolejnym punktem wyjazdu było podziwianie Panoramy Racławickiej, która zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie, dzięki niej przenieśliśmy się w czasie i znaleźliśmy w centrum bitwy z 1794 roku.

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem 16 wolontariuszy z naszej szkoły obchodziło swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który przypada 5 grudnia. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak mówią nasi wolontariusze : „lubimy pomagać różnym osobom: dzieciom z domów dziecka, seniorom, chorym. Staramy się zawsze pamiętać o potrzebujących, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej...

30 października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Rodzina Ojczyzna - Wartości Najwyższe” - etap szkolny, w którym zostały wyłonione osoby reprezentujące szkołę w konkursie gminnym. Uczestnikom z przyjemnością przysłuchiwała się komisja w składzie: Zofia Wiśniewska, p. Edyta Torfińska, p. Aleksandra Grzegorska oraz przybyli rodzice i wychowawcy.  Komisja ostatecznie wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej...

 6 listopada 2018 r. - spotkanie z Moniką Pyrek lekkoatletką specjalizującą się w skoku o tyczce. Olimpijką z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Trzykrotną medalistką mistrzostw świata. Alternatywne lekcje WFu to wyjątkowy sposób edukacji poprzez wspaniałą zabawę skierowaną do młodzieży szkolnej. Projekt ten ma na celu aktywizację uczniów, zachęcenie do czynnego uprawiania sportu wykorzystując symulatory dyscypliny sportowej.

Czytaj więcej...

25 października klasy 1a, 2b, 4a, 5c, 8a, 8b uczestniczyły w spotkaniu z p. Józefem Piórkowskim - pracownikiem PKP, koordynatorem kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!”. Uczniowie w czasie prelekcji utrwalili swoją wiedzę na temat znaków drogowych, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych oraz obejrzeli filmy i bajki edukacyjne związane z powyższym tematem. Zajęcia były bardzo ciekawe, zakończone konkursem z nagrodami.

Czytaj więcej...

22 października w naszej Szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża pod tytułem ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania prace techniką kolażu. Swoje pomysły do jej wykonania czerpali z słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach:

Czytaj więcej...

Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego 18.10.2018r. wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę. Wydarzenie odbyło się w ramach przesłuchania w konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z wymogami konkursu uczniowie opanowali pamięciowo po  4 zwrotki każdego z prezentowanych utworów.

Czytaj więcej...

16 października, dla nas Polaków, jest wyjątkową datą, bowiem 40 lat temu rozpoczął się „pontyfikat przełomu” naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły, który przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji uczniowie z koła wolontariatu pod kierunkiem p. Wiolety Michalak, p. Renaty Rybickiej, p. Agnieszki Kruszka przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. W trakcie uroczystości środowiskowej na mogileńskim Rynku można było się wsłuchać w piękne strofy poezji, fragmenty nauczania Jana Pawła II oraz w ulubione pieśni papieskie.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych. Dzisiaj, 5 października, klasy pierwsze zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Pierwszaki zaprezentowały się wierszami i piosenkami. Bardzo miłe słowa skierowały do nich obie Panie Dyrektor, które następnie przyjęły ich ślubowanie i kolorowymi kredkami pasowały na uczniów. Z rąk wychowawczyń uczniowie 1a i 1b odebrali dyplomy pierwszoklasisty i legitymacje szkolne.

Czytaj więcej...

2 października 2018 r. w Dzień Anioła Stróża uczennica naszej szkoły z kl. I a       Iga Polak wraz z opiekunem p. Wioletą Michalak – nauczycielem religii, wzięły udział w niecodziennej uroczystości – gali wręczenia nagród zwycięzcom Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój Anioł Stróż”. Spośród 235 prac nadesłanych z całej archidiecezji gnieźnieńskiej jury nagrodziło 26. Wśród nich znalazła się praca Igi, za którą  otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I – III. Galę uświetniły występy artystyczne uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu, która była gospodarzem uroczystości. GRATULACJE !

Czytaj więcej...

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji do wszystkich sal lekcyjnych naszej szkoły zawitał patrol egzaminacyjny, który sprawdzał umiejętność mnożenia. W akcji wzięło udział 90 osób - uczniowie i dorośli. Zmagania z tabliczką mnożenia na czas:

wygrała Wiktoria Śniegowska z klasy 6b,
2 miejsce zdobyła Oliwia Skonieczna z klasy 4a,

Czytaj więcej...

29 września będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pasję do czytania warto zaszczepiać już od najmłodszych lat, gdyż pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka. Rozwijanie wyobraźni, kształtowanie samodzielnego myślenia, wzmacnianie pamięci i koncentracji oraz wzbogacanie słownictwa to tylko niektóre z zalet czytania.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni kalendarzowego lata uczniowie klasy III spędzili na biwaku w Przyjezierzu, korzystając z zakwaterowania i infrastruktury w Ośrodku Wypoczynkowym „Maria”. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanych zajęć: przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych oraz ruchowych.

Trzecioklasiści odbyli długą wędrówkę leśnym szlakiem, podczas której zgromadzili ciekawe materiały przyrodnicze oraz utrwalili i poszerzyli wiadomości o ekosystemie leśnym.

Czytaj więcej...

Bierzemy udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci”, realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Czytaj więcej...

Jeszcze mamy w pamięci jubileusz 85-lecia powstania naszej szkoły i 30 - lecia nadania imienia Marii Konopnickiej, pamiętamy, że to rok 620 urodzin naszego miasta Mogilna, 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę minęła 79 rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na nasz kraj – pamiętaliśmy o tym dniu – delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy pomniku na rynku.

Czytaj więcej...

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Pamiętny rok z uwagi na niespotykane dotychczas trudności z jakimi przyszło nam się zmagać. Stan zagrożenia epidemicznego, w którym nadal się znajdujemy, spowodował całkowicie nową organizację pracy. Przejście na system zdalnego nauczania był dużym wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej społeczności szkolnej udało się szczęśliwie zakończyć ten rok. W tych trudnych czasach Rodzice byli blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję za współpracę!

Czytaj więcej...

Nauczyciele mogileńskich szkół podstawowych zainspirowani akcją „Kartka dla medyka” zaproponowali uczniom udział w lokalnym przedsięwzięciu pn. „Dziękujemy!”.  Zadanie polega na wykonaniu (w dowolnej technice) pracy plastycznej, w której autor wyrazi wdzięczność dla tych, którzy w trudnym czasie pandemii, narażając siebie i swoje rodziny, pracują, by zabezpieczyć nasze życie, zdrowie i codzienne potrzeby.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonanych prac jako symbol więzi i solidarności  ze społecznością naszej małej ojczyzny.
 
Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny. Akcja trwa!

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie Pokoju Patronki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Patronka Dwójki Maria Konopnicka doczekała się własnego pokoju, który zaaranżowano w sposób przypominający epokę, w której żyła. Można w nim dowiedzieć się jak i co tworzyła słynna autorka oraz obejrzeć prace plastyczne uczniów do utworów Patronki a także barwne wydania utworów dla dzieci.

Czytaj więcej...

Rada Miejska w Mogilnie ogłosiła rok 2020 rokiem Kurta Lewina. Kim był ten wybitny psycholog, który pod koniec XIX wieku urodził się w Mogilnie?  Przyszedł na świat 9 września 1890 roku, w żydowskiej rodzinie, jako jedno z czworga dzieci. Jego ojciec (Leopold) był właścicielem sklepu wielobranżowego oraz gospodarstwa rolnego. Kurt jako dziecko uczęszczał do żydowskiej szkoły religijnej, czyli chederu, a od 1900 do Gimnazjum im. Cesarza Fryderyka Wilhelma w Poznaniu. W 1905 roku, wraz z rodziną, przeniósł się do Berlina, gdzie ukończył liceum.

Czytaj więcej...

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania akcji dobroczynnych na rzecz dzieci chorych i potrzebujących. Dlatego w naszej szkole w dniach od 13 do 21 listopada uczniowie  z koła wolontariatu prowadzili zbiórkę pluszowych niedźwiadków i innych  maskotek, które trafiły do dzieci chorych z oddziału dziecięcego w inowrocławskim szpitalu oraz do Fundacji Mam Marzenie, która przekaże je na oddział onkologii dziecięcej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Stało się już tradycją, iż w Dąbrowie odbywa się Powiatowy Konkurs  Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. W piątek- 8.11.2019r. uczestniczyliśmy  w nim po raz siódmy. Naszą szkołę reprezentowała Antonina Wojtczak z klasy 6 b. Przygotowaną piosenkę wykonała  pięknie na scenie. Publiczność słuchała w ciszy, a zatem  występ  Tosi  się podobał. Nie zabrakło też ogromnych braw. Nie zajęliśmy miejsca, ale uczestniczenie w konkursie patriotycznym  jest już nagrodą. 

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 27.09.2019 klasy VI zwiedzały Kotlinę Kłodzką z biurem podroży Lech Poznań Football Academy. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Kopalnię Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” oraz Podziemne Miasto „Osówka”.  Błądziliśmy również w skalnych labiryntach w Błędnych Skałach. W drodze do Mogilna odwiedziliśmy jeszcze Wrocław, gdzie na jednym z największych rynków staromiejskich w Europie bawiliśmy się w chowanego z uroczymi Krasnalami. Czas wolny między zwiedzaniem na zdrowo i sportowo zagospodarowali nam nasi trenerzy z Lecha Poznań.

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć św.Jana Pawła II w Jego liturgiczne  wspomnienie na mogileńskim rynku.W montażu słowno-muzycznym ,,Wstańcie, chodźmy!" przypomniano ważne przesłania i  nauczanie Ojca świętego. Wspólnej modlitwie przewodniczył o. Grzegorz Sucheński .Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy.Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki religii: Wioletę Michalak i Renatę Rybicką.

Czytaj więcej...

Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Za pośrednictwem kampanii uczniowie poznają patriotyczne postawy i tożsamość narodową a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach. W tym celu każdy uczeńtworzy pocztówkę i pisze wiadomość do wybranego przez siebie bohatera powstania warszawskiego. Wszystkie wykonane przez uczniów pocztówki zostaną wysłane do 31 października do fundacji „SENSORIA”, która przekaże je dalej do konkretnych powstańców.

Czytaj więcej...

W dniu 4 października 2019 r. w kinie Wawrzyn odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, którego dokonały panie dyrektor: Aleksandra Zielińska- Duda i Lidia Błażejewska. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością szkolną i rodzicami w krótkim programie artystycznym. W obecności wszystkich zgromadzonych złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje przyrzeczenie pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem palca na klasowych tarczach.

Czytaj więcej...

8 czerwca br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych, tj. dla uczniów, którzy w tym roku zaczęli swoją szkolną przygodę z  językiem niemieckim. Konkursowe zmagania odbywały się pod hasłem ,,Die DACHL-Ländersindsointeressant” i zgodnie z tą myślą miały na celu rozbudzenie w uczniach chęci zgłębiania wiedzy na temat jakże ciekawych i różnorodnych państw, jakimi są Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Uczennice, które zmierzyły się z finałowym testem, po raz kolejny udowodniły, że nie brak im ciekawości świata i naukowej pasji, a wiele zagadnień dotyczących krajów niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym klasa III a z wychowawczynią Małgorzatą Jakóbiak, przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, edycja II autorstwa Honoraty Szaneckiej. Projekt ten obejmuje zajęcia z klasą przez cały rok szkolny 2020/2021. Celami tej innowacji jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym.

Na wzięcie udziału w tym projekcie wyrazili zgodę wszyscy uczniowie i ich rodzice z klasy III a.

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie przystąpiła do projektu unijnego „ Buduję, koduję, programuję”. Organizatorem projektu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Projekt obejmował lata: 2019-2020. Skierowany był do uczniów klas I-III. Jego celem było zapoznanie uczniów najmłodszych klas z różnymi sposobami kodowania i programowania. Do projektu przystąpiło 6 klas z edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia prowadziły wychowawczynie tych klas, które odbyły czterodniowe szkolenia w Pałacyku w Kobylnikach. Podczas szkolenia zdobyły wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z zakresu projektu. Cykl zajęć obejmował 30 godzin w każdej klasie odbywających się raz w tygodniu w wymiarze 90 minut.

Czytaj więcej...

Maria Konopnicka Patronką Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie jest od 1988 roku. Placówka ma za sobą obchody 85. rocznicy funkcjonowania, 30-lecia nadania imienia i wręczenia sztandaru. Przed Szkołą kolejne wydarzenia, przedsięwzięcia na miarę jej znaczenia w mieście, dorobku i wkładu intelektualnego, nie tylko w regionie. W 110. rocznicę śmierci Patronki, pochowanej na cmentarzu miejskim w Kaliszu, zrodziła się inicjatywa upamiętnienia tej daty. Najlepiej nawiązującego do motywów twórczości wielkiej Poetki. W ocenie Jej wielbicieli na pewno takim symbolem jest wierzba, ulubione drzewo, natchnienie niejednego wiersza Marii Konopnickiej. Przykład jednego z wielu utworów nie pozostawia wątpliwości o gatunku ukochanego drzewa …    

Czytaj więcej...

Do budynku szkoły 1 września 2020 r. oprócz uczniów i pracowników mogą wejść tylko rodzice uczniów klas pierwszych według zasady – jedno dziecko z jednym rodzicem.

Wszystkich rodziców wchodzących na teren szkoły zobowiązuje się do zasłaniania nosa i ust maseczką lub przyłbicą, do dezynfekcji rąk i zachowania dystansu wobec siebie.

 Uczniowie wchodzą  według harmonogramu :

Czytaj więcej...

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się na boisku szkolnym wg następującego porządku:

godz. 9.00 - kl. I-III

godz. 10.00 - kl. IV-VI

godz. 11.00 - kl. VII-VIII.

O godz. 12.00 w kościele św. Jana Apostoła odbędzie się Msza św. dla społeczności naszej szkoły.

 W razie niepogody, w poniedziałek 31.08.20r. podamy następny komunikat o rozpoczęciu roku szkolnego.

 

 Dyrektor

 Aleksandra Zielińska- Duda

Wybrzmiał dzwonek, ostatni w tym roku szkolnym, pragniemy podziękować wszystkim Pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw, wszystkim Pracownikom za to, że szkoła sprawnie funkcjonuje, że wszelkie trudności są pokonywane.

Wszystkim Uczniom gratulujemy osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji.

Życzymy naszym Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i wszystkim, którzy wybierają się na urlopy: odrobiny beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur, spełniajcie swoje marzenia!

Dnia 03.06.2022 uczniowie klas 5a i 7a w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii. Najpierw odbyły się warsztaty pt. „Średniowieczna apteka” - produkty kosmetyczne i zdrowotne według receptur z dawnych czasów, które pod wieloma względami nie ustępują współczesnym odpowiednikom. Uczniowie najpierw obserwowali proces produkcji po czym sami przygotowywali mydła zapachowe oraz kremy. Następnie udaliśmy się do punku rekonstrukcji historycznej dawnego uzbrojenia i umundurowania gdzie uczniowie mieli okazję założyć średniowieczną zbroję oraz potrzymać różne rodzaje broni.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Szkoły uczniowie klas 7 przygotowali w ramach lekcji plastyki projekt edukacyjny dotyczący Marii Konopnickiej. Twórczość patronki została przybliżona uczniom klas 1-3 w formie konkursu i zabawy.  27.05.2022r. klasa 7e w przemyślanych strojach prezentowała dzieciom wiersze zadając pytania. Nie zabrakło też piosenek z twórczości Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego.

Czytaj więcej...

W piątek, 27 maja, pięciu uczniów naszej szkoły kończyło zmagania w trzyetapowym XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Przed rozpoczęciem ostatniego konkursu, uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za wysokie miejsca w poprzednim etapie - gminnym. W etapie powiatowym I miejsca zdobyły Antonina Krenc wśród uczniów klas szóstych i Jagna Horożanecka na poziomie klas czwartych.  Dziewczynom gratulujemy!

Czytaj więcej...

20.05.2022r. klasa 7e wraz z opiekunami udała się do Bydgoszczy, aby wspierać Majkę w konkursie „Wygraj szansę”, zorganizowanym przez TV Media z Łodzi. Majka wygrała I edycję konkursu „Wygraj szansę”, która odbyła się w Mogilnie. W Bydgoszczy zaprezentowali się najlepsi uczestnicy z naszego województwa. Występ Majki był udany, a sukcesem okazało się wyróżnienie, które otrzymała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

11 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach, w których mówi się po niemiecku. Aż 23 uczniów zainteresowało się językiem, kulturą, historią i geografią państw DACHL . Laureatem I miejsca został Alan Osiński. II miejsce zajęły Oliwia Siedlecka oraz Marcelina Lewandowska, a na III miejscu uplasowały się Oliwia Skonieczna oraz Julia Ragus.

Konkurs pokazał, że nasi uczniowie chętnie pogłębiają swoją wiedzę oraz są ciekawi świata. Uczniów i konkurs przygotowała nauczycielka  j.niemieckiego Pani Aneta Wilk.

Czytaj więcej...

W naszej polskiej tradycji Dzień Matki obchodzimy 26 maja, natomiast Dzień Ojca przypada 23 czerwca. Z tej okazji dnia 16.05.2022r. uczniowie klas 4-7 przygotowani przez Panią Ewę Półtoranos zaprezentowali koncert muzyczny dla Rodziców.

Były śpiewy solowe w wykonaniu:

-Antoniny Wojtczak kl. 8

-Mai Zielińskiej kl.7

Czytaj więcej...

W piątek 29 kwietnia Dwójka gościła ponownie Prof. UAM w Poznaniu Agnieszkę Sawicz. Historyk przedstawiła obecną sytuację na Ukrainie przez pryzmat wiadomości ukazujących się w mediach. Zwracała szczególną uwagę, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy, na różnorodne sposoby manipulowania informacjami, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Jej barwna, pełna przykładów z życia opowieść, porwała obecnych! Na zakończenie syn Pani Profesor - Maciej przekazał swoje wrażenia z nauki we Lwowie i o samym mieście. Wielkim walorem spotkania dla naszych uczniów z Ukrainy był fakt, że Profesor zwracała się do nich w ich rodzimym języku.

Czytaj więcej...

Dnia 27.04.2022r. na mogileńskim Rynku przy obelisku upamiętniającym osobę Jana Pawła II odbyła się uroczystość środowiskowa poświęcona 8. rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Program pod tytułem ,,Świadek miłości” został zaprezentowany przez uczniów klas Vb, VI, VIIb przygotowanych pod kierunkiem pań: Renaty Rybickiej, Ewy Półtoranos oraz Wioletty Fischer. Uczniowie  poprzez teksty zaczerpnięte z pielgrzymek papieskich, poezji poświęconej papieżowi orazpiosenek religijnych oddali cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi. Nie zabrakło też modlitwy,

Czytaj więcej...

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Antonio Vivaldi – przedstawiciel baroku skomponował koncert skrzypcowy „Wiosna” i temat ten często pojawia się w twórczości plastycznej. „Wiosenne drzewo” to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. Tematem tym zainteresowało się szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Prace były bardzo ciekawe, a potwierdzeniem tego są cztery wyróżnienia. Otrzymały je uczennice:

Czytaj więcej...

W naszej szkole uczniowie klasy I a i III  b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 1 października 2021 i trwać będzie do 31 maja 2022r. Projekt składa się z trzech modułów. Został już zrealizowany I moduł pt.” Podróże małe i duże”. Dzieci na zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, czytały lekturę i poznały zawód związany z jej treścią, wykonały plakaty zachęcające do czytania papierowych książek, zakładki do książek i realizowały inne ciekawe zadania.

Czytaj więcej...

Wszyscy troszczymy się o zwierzęta. Nie możemy jednak zapominać o dbaniu o środowisko. Chcemy, aby wszędzie było ładnie i przyjemnie. Na tę okoliczność odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Straż Miejską w Inowrocławiu  pt.: „ Piesek sam po sobie nie posprząta”.

Znamy już wyniki konkursu, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas 5, 6 i 7 . Miło nam powiadomić, że Miłosz Grobelski z klasy 5 a został wyróżniony i otrzymał nagrody. Uczniów przygotowała p. Ewa Półtoranos. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W VIII Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Trzemesznie uczennica Lena Witkowska zajęła 1 miejsce w kategorii klas VI-VII.

Udział wzięli również: Agata Markiewicz, Jakub Orłowski, Cezary Woźniak.

Uczniów przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Burzyńska i  p. Dominika Głowacka.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

W srodę  9 marca gościliśmy P. Profesor UAM Agnieszkę Sawicz, która przybliżyła uczniom klas ósmych genezę konfliktu Rosja-Ukraina. Znajomość tematu i sposób przekazania zrobiła spore wrażenie, podobnie jak analiza informacji, z którymi zapoznajemy się korzystając z sieci Internet.

Wykład odbył się w ramach tzw. klasy patronackiej czyli wieloletniej współpracy Dwójki z UAM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wiemy, że informacje multimedialne bardziej zwracają uwagę uczniów - reprezentantów społeczeństwa obrazkowego - niż ogłoszenia drukowane na papierze. Na ekranie w holu budynku głównego wyświetlamy różne  informacje np. komunikaty, zdjęcia, filmy, treści edukacyjne.

Mamy nadzieję, że dzięki wirtualnej gazetce skuteczniej docierać będziemy z wiadomościami do dzieci i młodzieży naszej placówki.       

Wirtualna Gazetka Szkolna to system wyświetlania

Czytaj więcej...

Uczniowie naszych najmłodszych klas mieli ostatnio okazję uczestniczyć w wycieczce do  Torunia dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Ze względów organizacyjnych przeprowadzono ją w dwóch terminach – 30 listopada dla kl. Ia i IIIb oraz 8 grudnia dla kl. IIa i IIIa.
Wyjazd umożliwił uczniom poznanie, chociaż w pewnym stopniu, tego pięknego miasta nad Wisłą. Przewodnik podczas oprowadzania uliczkami Starego Miasta przybliżył historię wielu miejsc i wskazał na liczne zabytki architektury, nawiązując często do

Czytaj więcej...

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Jesienny Jeż” zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.

Jury konkursu przyznało III miejsce i nagrodę  Wojciechowi Nurskiemu z klasy 7d, natomiast Oliwia Pietras otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim, którzy wykonali prace na ten konkurs !

Uczniów przygotowała Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Jesień wierszem malowana”, którego organizatorem  był Samorząd Osiedlowy w Mogilnie Obwód nr 1. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Mogilna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26.11.2021r. W kategorii klas V-VI główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymała Marcelina Lewandowska z klasy 5b. Wyróżnienia w tej samej kategorii przypadły Idze Maciążek z klasy 5b oraz Miłoszowi Grobelskiemu z klasy 5a.  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Serdeczne podziękowania dla społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów za otwarte serce i empatię, którą okazali włączając się w tę akcję charytatywną.
Szczególne podziękowania dla Marysi Superczyńskiej i Julce Zawierucha z kl. V b, które codziennie przyjmowały środki pielęgnacyjne i artykuły spożywcze oraz wzięły udział w podsumowaniu przyniesionych darów. Akcję ze strony szkoły koordynowała

Czytaj więcej...

Pieśni żołnierskie i patriotyczne opowiadają o ojczyźnie, sławnych Polakach oraz o ich dokonaniach. Dawniej niektóre z nich zagrzewały walczących żołnierzy do boju, podtrzymywały wiarę w odzyskanie wolności, umacniały poczucie wspólnoty.

Współcześnie utwory patriotyczne najczęściej wykonuje się podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych. Takim wydarzeniem w Zespole Szkół w Dąbrowie jest powiatowy konkurs „ Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”, który odbył się po raz ósmy 19 listopada 2021r.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. Zaproszenie przyjęła Antonina Wojtczak z klasy 8 b, Maja Zielińska z klasy 7 e oraz Antonina Krenc z klasy 6 a. Uczennice przygotowywały się na szkolnych próbach, aby zaprezentować się jak najlepiej. Występy były bardzo udane, a Antonina Wojtczak zajęła drugie miejsce. Brawo!

Czytaj więcej...

10 listopada 2021 roku klasy 8 udały się na wycieczkę do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Następnie wspominając wydarzenia z września 1939 spacerowali po Westerplatte. Aktywny dzień zakończyli ciepłym posiłkiem w „Stołówce Gdańskiej”.

Wycieczka była w 80% finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej...

28.10.2021r. uczniowie klasy 6, 7 d i 7 b udali się na wycieczkę, aby poznać miejsca w Wielkopolsce, których zabytki są perłami w historii sztuki. Zwiedzanie rozpoczęło się od Kórnika, gdzie znajduje się zamek Górków i Działyńskich. Zamek w stylu obronnym wzniesiono w czasach średniowiecza, aktualnie po przebudowach nawiązuje do neogotyku angielskiego – stylu XIX- wiecznego. Zamek ten również ma swoją Białą Damę, a była nią Teofila Działyńska. Obok zamku mieszczą się ogrody przebudowywane przez Tytusa Działyńskiego w XIX wieku. Obecnie jest to arboretum, gdzie przykuwają uwagę różnorodne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Ogród zajmuje powierzchnię 30 ha.

Czytaj więcej...

Dnia 15 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2- klasy Vb, VI i VIIb, na mogileńskim Rynku zaprezentowali program artystyczny upamiętniający 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na PAPIEŻA. Uczniowie przypomnieli zgromadzonym na Rynku, Ojca Świętego, recytując wiersze, przytaczając fragmenty Jego kazań oraz wspomnień. Program wzbogacony został o pieśni i piosenki religijne, nie zabrakło ulubionej pieśni Papieża ,,Barki”. Tradycyjnie była modlitwa, której przewodniczył O. Grzegorz Sucheński z Klasztoru oraz wspomnienia związane z Janem Pawłem II, którymi podzielił się z obecnymi burmistrz L. Duszyński.

Czytaj więcej...

1.10.2021r. uczniowie klasy 7b, 6 i 5b wraz z nauczycielami udali się do Skłudzewa na warsztaty plastyczne. Ośrodek w Skłudzewie posiada pracownie plastyczne w  XIX -wiecznym zespole pałacowo- parkowym, kaplicę oraz galerię Stary Dwór. Mieści się tu Fundacja Piękniejszego Świata.
Pierwszym punktem warsztatów była gimnastyka , spacer i rysunki w plenerze. Poznane techniki to mozaika ze szkła witrażowego oraz EBRU, w której żadna praca się nie powtórzyła. Następnie odbyło się zwiedzanie galerii, kaplicy z ikonami i rozmowy o sztuce. Z pewnością zwiększy to  zainteresowanie  uczestników różnymi technikami plastycznymi i pozwoli na lepsze poznawanie, odczuwanie  i rozumienie sztuki.

Czytaj więcej...

8 października obchodziliśmy 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej. W tym to dniu nasz szkolny Pokój Patronki rozbrzmiewał dziecięcym gwarem. W sali zaaranżowanej na epokę, w której żyła Konopnicka, uczniowie klas I-III obejrzeli program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów. Obecni mieli okazję wysłuchać utworów dla dzieci, w których Konopnicka ukazała piękno świata i otaczającej przyrody oraz uroki polskiej wsi.  „Stefek Burczymucha”, „Muchy samochwały”, „ Pan Zielonka”, „Kukułeczka”, „Co słonko widziało”, „Jesienią” to tylko niektóre z zaprezentowanych wierszy.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VIIIE: Marcel Fryda, Filip Indycki i Jonasz Małecki wzięli udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym im. Piotra Machalicy. Dziś odbyła się gala laureatów i okazało się, że chłopcy zdobyli wyróżnienie za film "Kim był Kopernik?". Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

12.06.2023r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny dla Rodziców. Uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6b oraz 7 postanowili zrobić rodzicom miłą niespodziankę. Przygotowali piosenki o różnej tematyce, śpiewały całe klasy, jak też i były występy solowe. Wśród solistek usłyszeliśmy uczennice, które zajmowały wysokie miejsca w konkursach muzycznych jak Antonina Krenc z kl.7  i Marika Żywica z kl.8b oraz Lena Araszkiewicz i Adam Wojtczak z kl. 4a, były także osoby mające swój debiut – Yanina  Hocharova z kl.6 b.

Czytaj więcej...

        26 maja 2023 roku przy pięknej wiosennej pogodzie w Szkole Podstawowej nr 2  im. Marii Konopnickiej w Mogilnie miała miejsce niecodzienna uroczystość – obchody 90-lecia szkoły. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie rozpoczęła swój pierwszy rok szkolny 20 sierpnia 1933 roku. Obowiązki kierownika powierzono Edwardowi Zawadzkiemu. Działa nieprzerwanie na ulicy Sądowej do chwili obecnej - z wyjątkiem okresu II wojny światowej. Po burzliwych latach wojny, 4 sierpnia 1945 roku podjęto normalną naukę szkolną. Powojennym kierownikiem został Bolesław Pietras, który zadbał o rozbudowę szkoły.

Czytaj więcej...

31 maja 2023r. klasy 8 b i 7 wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż do Krakowa. Zwiedzanie drugiej stolicy Polski rozpoczęło się od Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej czyli Bazyliki Archikatedralnej Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Wacława Męczennika, Dzwonu Zygmunta oraz Grobów Królewskich. Przewodnik pokazał i omówił to szczególne miejsce, które jest świadectwem historii Narodu Polskiego. Dalej spacer i zwiedzanie pięknej Starówki z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Kościołem Franciszkanów i wspólne zdjęcie przed oknem papieskim.

Czytaj więcej...

Dnia 16.05.2023 uczniowie klas IV a i IV b udali się do Gniezna na spotkanie z absolwentem naszej szkoły księdzem infułatem Janem Kasprowiczem, proboszczem Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię katedry gnieźnieńskiej, a w szczególności drzwi gnieźnieńskich oraz relikwii świętego Wojciecha. To było bardzo ciekawe spotkanie i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

Dziś(piątek,31.03.2023r.) dzień pod znakiem ukraińskich symboli, języka, tradycji i potraw. Te ostatnie cieszyły się wielkim powodzeniem. Zostały przygotowane przez naszych ukraińskich uczniów, ich mamy i babcie. Było miło i bardzo smacznie.

Uczennica kl. 8 d Alona Kovbar przygotowała film ukazujący piękno swojej Ojczyzny i toczącą się wojnę. Korzystała nie tylko z materiałów dostępnych w internecie, ale również z tego co udostępnili jej przyjaciele pozostający w Ukrainie. Film zrobił duże wrażenie na widzach w klasach starszych.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, w ramach działającej od kilku lat klasy patronackiej UAM w Poznaniu, wzięli udział w projekcie organizowanym przez Wydział Historii „Dobrze znać Sąsiada”. Celem projektu było wyjście naprzeciw potrzebom integracji młodego pokolenia, przełamanie problemów związanych z izolacją podczas pandemii oraz z uzależnieniem od świata wirtualnego. Projekt miał pozwolić wyrównywać szanse młodzieży z mniejszych ośrodków przy wykorzystaniu metod, na które nie zawsze jest czas i miejsce podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Trwa 90. jubileuszowy rok naszej szkoły. Gala jubileuszowa odbędzie 26 maja br. Zachęcamy naszych Absolwentów, Pracowników i emerytowanych Pracowników do podzielenia się z nami pamiątkami ( zdjęciami, świadectwami, kronikami ect.) z czasów Waszej nauki czy pracy, które ubogacą okolicznościową wystawę.

Pamiątki zbieramy w sekretariacie od 1 marca br. Zostaną one oddane właścicielom po 26 maja br.

Czytaj więcej...

22 lutego klasy IVa i IVb udały się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem programu był udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio” w teatrze kukiełkowym Baj Pomorski. Jak się okazało trafiliśmy na dwusetny spektakl, w związku z czym wszystkie dzieci otrzymały lizaka. Pogoda nam dopisała, wykorzystaliśmy więc okazję, by pospacerować ulicami Starego Miasta. Uczniowie próbowali także swych sił przy Krzywej Wieży. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej...

Dnia 24.02.2023 w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie projektu ,,Dobrze znać sąsiada.” Tym razem to my zostaliśmy ugoszczeni przez profesorów i studentów wydziału historycznego UAM. Uczniowie wysłuchali prelekcji wybitnej absolwentki naszej szkoły prof. Danuty Konieczki - Śliwińskiej na temat sąsiedztwa Mogilna i Poznania, związanego z postacią prof. Czesława Łuczaka. Następnie jego córki opowiedziały ciekawą historię z życia prywatnego tego honorowego obywatela naszego miasta. Po części wykładowej uczniowie zwiedzili budynek Collegium Historicum. Obejrzeli bogate zasoby biblioteki oraz wystawę publikacji prof. Czesława Łuczaka.

Czytaj więcej...

PO SĄSIEDZKU - to nazwa projektu UAM w Poznaniu, którego celem jest lepsze poznanie się młodzieży w z Mogilna i Poznania. W ubiegły piątek 17 lutego gościliśmy uczniów klasy VI wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu oraz prof. UAM Agnieszkę Sawicz-kierownika projektu. Naszą Dwójkę reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Klasztoru, który pięknie zaprezentował p. Zenon Popiołek.

Czytaj więcej...

W roku jubileuszowym-90. lecia naszej Szkoły. Samorząd Uczniowski pod opieką P. Anny Kaczmarek wyróżnił wszystkich uczniów i pracowników urodzonych w styczniu. Wydarzenie odbyło się 23 stycznia, w dniu urodzin Patronki Dwójki Marii Konopnickiej. Urodzeniu w styczniu otrzymali torebki z jubileuszowymi gadżetami, takimi jak kalendarz, wizytówka i cukierki-krówki.

Na swoje upominki już czekają urodzeni w lutym!

Czytaj więcej...

W sobotę 21.01.2023r. w Magazynie Zbożowym w Mogilnie było słychać przepiękny śpiew kolęd i pastorałek. O godzinie 10.00 rozpoczął się XXIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Mogileńskie kolędowanie 2023”, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP im. Jana Kilińskiego  w Mogilnie oraz Mogileński Dom Kultury.

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej Nr. 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie szopek, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ ilość szopek i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych wzięli udział w konkursie ortograficznym. Ich zadaniem było uzupełnić luki w ortogramach oraz wpisać brakujące przecinki. Rywalizacja była zacięta, ale udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii klas IV-VI triumfowała Julia Zawierucha (VIb), a kolejne miejsca zajęli Cezary Woźniak (VIa) i Amelia Czarnecka (IVb).  Wśród klas starszych przyznano dwa pierwsze miejsca - Mai Zielińskiej (VIIIe) i Lenie Witkowskiej (VIIa) oraz dwa drugie - Hubertowi Kaczmarkowi (VIIIe) i Tomaszowi Prugarowi (VII).

Czytaj więcej...

Zdajemy sobie sprawę, że wielu Polaków jest w tej chwili zajętych naszymi wewnętrznymi problemami. Jednakże w Ukrainie nadal trwa wojna. Zbliża się trudny okres zimowy. Włączmy się do ogólnogminnej zbiórki potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane do partnerskiego miasta Brody w Ukrainie.

Koncentrujemy się na pomocy:

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Dnia 28.10.2022r. odbyło się wręczenie nagród. Otrzymali je:

Antonina Krenc z klasy 7 za zajęcie I miejsca,
Paweł Fischer z klasy 6 b za zajęcie II miejsca,
Adam Dziuba z klasy 7 za zajęcie III miejsce,
wyróżnienie otrzymała Julia Zygmunt z klasy 7.

Gratulujemy! Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była nauczycielka muzyki Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Młodzież przygotowała dla wszystkich pracowników występ pt. "Lekcja na wesoło", zagrała "100 lat", dedykowano nam również piosenki w wykonaniu Mai Zielińskiej i Huberta Kaczmarka. Pięknie o naszej pracy mówiła St. Wizytator KO Pani Melania Kranc. Życzenia złożył Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół SP2 Pan Józef Popiel.
Były Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Miło było pogawędzić przy kawie i tradycyjnym torcie także z naszymi starszymi Koleżankami, które odpoczywają po latach pracy w szkole i chętnie się z nami spotkały.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19 września 2022r.  w murach naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasza sędziwa ,,Dwójeczka” stała się oficjalnie Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostało to zainicjowane 22 czerwca br. Uchwałą nr XXXVII/410/22 Rady Miejskiej w Mogilnie: oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej przekształcony został w Przedszkole nr 5. W skład Zespołu weszły Szkoła Podstawowa nr 2 i Przedszkole nr 5, zatem z dniem 1 września 2022r. w naszej szkole obok 14 oddziałów szkolnych, w których naukę rozpoczęło 323 uczniów, zostały otwarte 3 oddziały przedszkolne, w których opieką będzie objętych 73 dzieci.

Czytaj więcej...

Dnia 22.09.2022r. uczniowie klasy 7, 8b oraz 8 d wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania, aby podążać śladami Fryderyka Chopina w  naszym regionie. Podążając śladami Fryderyka Chopina w Wielkopolsce należało udać się do Urzędu Miasta w Poznaniu,  gdzie koncertował w 1828r.w Białej Sali . Nasi uczniowie będąc w klasach   młodszych  odwiedzili już Szafarnię, miejscowość położoną w okolicach Torunia, gdzie Fryderyk spędzał wakacje. W  Poznaniu  udało nam się  zobaczyć miejsca i pamiątki związane z Fryderykiem Chopinem.

Czytaj więcej...

W dniach 24-26 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy 2 i 3 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W stolicy odwiedzili najpierw Stare Miasto z piękną fontanną Syrenki. Tam też pani Przewodnik opowiedziała nam przepiękne legendy o Bazyliszku i o powstaniu Warszawy. Usłyszeliśmy też historię Małego Powstańca. Po południu odwiedziliśmy Stadion Narodowy. W następnych dniach uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt. ”Z wizytą u króla” w Wilanowie, odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, a na nim groby harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim,

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z wydziałem historii UAM w Poznaniu tzw. klasa patronacka, nasi uczniowie wybrali się na XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas wizyty wzięli udział w ciekawych wykładach związanych z historią wynalazków oraz różnicami w poglądach politycznych a także w warsztatach tworzenia zapachów, historii pisma oraz  archeologicznych.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii i WOS-u Pani Anna Kaczmarek.

Czytaj więcej...

Dnia 22.04.2024r. w Magazynie Zbożowym odbył się konkurs piosenki „Ziemia – moja planeta” zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Padniewie, Młodzieżowy Dom Kultury w Mogilnie i Gminę Mogilno. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-2 oraz klasy 3-4.W drugiej kategorii wiekowej zaprezentowały się uczennice klasy czwartej: Iga Cała i Gabriela Śmiłowska.

Czytaj więcej...

19 stycznia 2024 roku uczniowie klas 5, 7 i 8 naszej szkoły udali się na wycieczkę do Sejmu RP. Zwiedzanie rozpoczęło się w Centrum dla Zwiedzających, gdzie Pani przewodnik omówiła makietę, na której przedstawiono budynki sejmowe. Następnie grupa uczniów zasiadła na widowni w Sali Posiedzeń Sejmu i kolejno w Sali Posiedzeń Senatu. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji oraz uzupełnienia informacji zdobywanych przez uczniów na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej...

Burmistrz Mogilna Pan Leszek Duszyński wraz z gronem zaproszonych Gości i uczniów dokonał tradycyjnego przecięcia wstęgi i tak oto rozpoczynamy oficjalną działalność naszej ekopracowni.Dziś można było zobaczyć jak działają turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne oraz czujniki pogody. Zaprezentowały je nauczycielki fizyki i geografii, Panie Beata Nowak i Joanna Woźniak.

Czytaj więcej...

Dnia 16.11.2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie „Przedszkolak w jesiennym obiektywie” zorganizowanym przez nauczycielki z Przedszkola nr 5 w Mogilnie, Panię: Iwonę Wiewiórę, Marlenę Mróz-Sobieraj, Mirelę Górną i Patrycję Herwart.

Komisja konkursowa w składzie:

⁃ Dyrektor Aleksandra Zielińska-Duda

⁃ Wicedyrektor Lidia Błażejewska

Czytaj więcej...

Zielony Festiwal w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Mogilnie. Taką nazwę nosi szkolny projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Uczniowie kl. V – VIII uczestniczyli w spotkaniach z pracownikiem Nadleśnictwa Gołąbki inż. Michałem Zwolenkiewiczem, które poświęcone były zadaniom leśników i ich działaniom proekologicznym. Uczestniczył w nich również emerytowany leśnik, obecnie Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w  Mogilnie Józef Popiel, popularyzator wiedzy o lasach i ochronie przyrody.

Czytaj więcej...

Dnia 19.09.2023 uczniowie naszej szkoły kolejny raz poczuli się studentami, biorąc udział w wykładach i warsztatach na UAM w Poznaniu. Dzięki uprzejmości wybitnej absolwentki naszej szkoły Pani prof. Danuty Konieczki –Śliwińskiej w ramach klasy patronackiej 8a i 7b udały się na wydział historyczny, gdzie uczestnicy mieli sprzyjające warunki, aby wysłuchać ciekawych prelekcji na temat polskiej wsi, Jana Heweliusza, czy historii powstania roweru. Była to okazja do zapoznania się ze strukturą i bogatą ofertą uczelni a także do odwiedzenia różnych sal wykładowych i ćwiczeniowych. Wielu z naszych uczniów, już dziś planuje powrócić na tę uczelnię w przyszłości.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka