Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

W sobotę 15.10.2022r. w Magazynie Zbożowym GS odbyło się spotkanie dotyczące akcji pn. „Wczesne wykrycie ratuje życie”. Wydarzenie dotyczyło m.in. propagowania profilaktyki w wykrywaniu raka piersi u kobiet. Organizatorami konkursu plastycznego związanego z tym wydarzeniem byli:

- Klub Radnych Rady Miejskiej w Mogilnie „ Klub Radnych Niezależnych”,

-Stowarzyszenie Jarzębina w Strzelcach.

Natomiast współorganizatorami :

Czytaj więcej...

Reprezentantki SP2 Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Burzyńska i Iga Halat zachęcają do udziału w konkursie!
Pobierz kartę zgłoszeniową do konkursu - pdf
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu - pdf

szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na plakacie, facebooku oraz www.mogilno.pl

zapraszamy do udziału w konkursie :)

Czytaj więcej...

Dnia 12.06.24r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z Ligi zadaniowej i XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Dwoje uczniów naszej szkoły osiągnęło duży sukces w tych konkursach. Jagna Horożaniecka z klasy VI a  zdobyła II miejsce w etapie rejonowym Ligi zadaniowej organizowanym przez UMK w Toruniu oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Czytaj więcej...

Dziś w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczennica klasy VIII Antonina Krenc została laureatką I miejsca w konkursie KASPER POLONISTYCZNY. Jest to duży sukces, ponieważ po raz pierwszy uczeń naszej Dwójki wziął udział w organizowanym już kilkadziesiąt lat przedsięwzięciu. Tosię do konkursu przygotowywała polonistka p. Katarzyna Nowakowska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej...

W tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,Wierszolandia" swoje umiejętności deklamacyjne zaprezentowało dwoje uczniów naszej szkoły. Klasy pierwsze reprezentował Tymon Helt, a klasę drugą Natasza Sagan. Natasza interpretacją utworu ,,Co ja plotę" Agnieszki Frączek wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy! Uczennicę przygotowała nauczycielka kl. II p. Lidia Ostrowska.

Czytaj więcej...

Dnia 13.05.24r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów z etapu gminnego Powiatowego Konkursu Matematycznego. Troje uczniów naszej szkoły osiągnęło wysokie wyniki i otrzymalo nagrody tj.

z klas 6: Jagna Horozaniecka      1 miejsce

z klas 5: Jakub Szatkowski          2 miejsce

             Maciej Prugar                wyróżnienie

Czytaj więcej...

W poniedziałek 6 maja br. w Bydgoszczy odbyła się Gala laureatów konkursów przedmiotowych województwa kujawsko-pomorskiego. Brała w nim udział nasza uczennica- Antonina Krenc- laureatka z matematyki oraz nauczyciel przygotowujący uczennicę do konkursu- pani Elżbieta Śmigielska.

Czytaj więcej...

W tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Ekologicznej ZIEMIA - MOJA PLANETA w kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały Amelka Owczarzak i Basia Sitarska z kl. I b oraz Nadia Jarmuł z kl. II. Dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Nadia pięknym wykonaniem piosenki ,,Drzewo" wyśpiewała II miejsce.

Gratulujemy

Czytaj więcej...

18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowała Natasza Sagan z kl.2 i Zofia Kasznia z kl.3. Dziewczęta wykazały się wysoką umiejętnością poprawnej pisowni.

Natasza Sagan z kl. 2 w mistrzowski sposób pokonała ortograficzne pułapki i wywalczyła I miejsce. Uczennice przygotowały: Nataszę Pani Lidia Ostrowska, Zosię Pani Małgorzata Jakóbiak.

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

19 marca br. odbył się XV gminny konkurs „Ratujemy Życie”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W konkursie brały udział wszystkie szkoły z naszej  gminy.

Drużyna naszej Dwójki, po niełatwych zmaganiach, zajęła wysokie 2 miejsce! Serdecznie gratulujemy uczennicom kl. 6: Jagnie Horożanieckiej, Anieli Kierzkowskiej i Idze Polak.

Opiekunką uczennic była nauczycielka WF i techniki Pani Katarzyna Konieczka-Linetty.

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszej uczennicy z klasy 8a Antoniny Krenc. W minioną sobotę Tosia brała udział w etapie wojewódzkim Przedmiotowego Konkursu z Matematyki i została jego laureatką. Jest to jedyny tegoroczny tytuł w Gminie Mogilno. Oznacza to, że nie pisze egzaminu ósmoklasisty z matematyki i ma od razu zapewniony wynik 100%.

Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Śmigielska.

Brawo! Serdecznie gratulujemy uczennicy, nauczycielce i rodzicom.

Czytaj więcej...

Dnia 6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w SP2 Mogilno odbył się konkurs matematyczny, w którym uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 45 działań w ciągu 2 minut. Liczył się czas i poprawność rozwiązań. A oto wyniki : Antonina Krenc z klasy 8a została Mistrzynią Tabliczki Mnożenia w kategorii klas 7 -8, a Yanina Honcharowa z klasy 7b została Wicemistrzynią. Iga Polak z klasy 6a została Mistrzynią Tabliczki Mnożenia w kategorii klas 4-6, a Anna Jaskólska z lasy 5b Wicemistrzynią. Gratulujemy !

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI edycji Powiatowego Plastyczno- Profilaktycznego Konkursu „ Wakacyjne pułapki”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Mogilnie oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców im. Św. Jana Bosko w Strzelnie.

Miło nam powiadomić, że Marcelina Lewandowska z kl. 6 b zajęła II miejsce. Gratulujemy Marcelinie! 

Czytaj więcej...

15.06.23r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z Ligi Zadaniowej i XX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Jagna Horożaniecka z klasy V a  zdobyła I miejsce w etapie rejonowym Ligi Zadaniowej organizowanym przez UMK w Toruniu dla klas szóstych oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Antonina Krenc z klasy 7 zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czytaj więcej...

Uczennica klasy V a, Jagna Horożaniecka uzyskała wynik bardzo dobry tj. drugie miejsce i odebrała nagrodę podczas uroczystości zakończenia XXXII edycji Konkursu "Kangur Matematyczny" w Bydgoszczy.

Uczennicę przygotowała nauczycielka matematyki Pani Anna Lewandowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czytaj więcej...

29 maja w Ciechocinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, do których zakwalifikował się Aleksander Witczak z klasy IV b. Turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Miło nam poinformować, że reprezentant naszej szkoły zajął w turnieju I miejsce i zakwalifikował się do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca we Wrześni. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

Wszystkim znane jest  przysłowie indiańskie, które mówi, że:„Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba – odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi organizowane są w kwietniu różnorodne konkursy- muzyczne, plastyczne, w których uczniowie naszej szkoły biorą udział. Właśnie dobiegł końca konkurs na plakat promujący działania na rzecz ochrony naszej planety „ Ziemię mamy tylko jedną”.
Organizatorem Konkursu Powiatowego była Szkoła Podstawowa w Szczepanowie.

Czytaj więcej...

Dnia 25.04.2023 r. w Magazynie Zbożowym w Mogilnie odbył się konkurs piosenki „Ziemia- moja planeta. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Padniewie, Gmina Mogilno oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Mogilnie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-II oraz klas III-IV.  Z naszej  szkoły wystąpiła Lena Araszkiewicz oraz Adam Wojtczak z klasy IV. Występy były bardzo udane.

Adam zajął III miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W dniu 20 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczestnicy mieli do rozwiązania test, następnie osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca po części pisemnej przystąpiły do eliminacji ustnych.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń kl. 4b Aleksander Witczak. Serdecznie gratulujemy! Etap wojewódzki odbędzie się w Ciechocinku. Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

 W Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Grób Pański". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie Grobu Pańskiego, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Wielkanocnych. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ liczba grobów i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

Czytaj więcej...

W sobotę 25 marca uczennica naszej szkoły Jagna Horożaniecka z klasy V a wzięła udział w etapie rejonowym konkursu matematycznego "Liga zadaniowa" dla klas szóstych organizowanym przez UMK w Toruniu. Jagna zdobyła I MIEJSCE.  Uczennicę przygotowała nauczycielka matematyki pani Anna Lewandowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Dnia 28 marca uczniowie Maria Zawierucha, Błażej Żywica, Lena Witkowska i Adam Dziuba reprezentowali naszą szkołę w IX Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego w Trzemesznie. Marysia zajęła III miejsce w kategorii klas IV-V. GRATULUJEMY! Uczniów przygotowały nauczycielki j.angielskiego, panie D. Głowacka i Agnieszka Kubicka.

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim 'Christmas Card'.
I miejsce zajął Jakub Szatkowski z klasy 4 a,
II miejsce zajął Paweł Plewa z klasy 4b,
III miejsce zajęła Marcelina Lewandowska z klasy 6b.
Dodatkowo wyróżniliśmy pracę Julii Januchowskiej z klasy 4a, Aleksandra Witczaka z klasy 4b oraz Igi Polak z klasy 5a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowała nauczycielka j.angielskiego Pani Agnieszka Kubicka.

Czytaj więcej...

Dnia 18.11.2022r.w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się powiatowy konkurs „Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”. To już IX edycja. Wzorem lat ubiegłych najlepsi wokaliści naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności rywalizując z koleżankami i kolegami z całego powiatu. Poziom był bardzo wysoki i zadanie niełatwe.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl.7- Antonina Krenc i Nina Śniegowska

Kl.8 - Maja Zielińska i Hubert Kaczmarek

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno- przyrodniczego „Kompozycja jesienna”, którego organizatorem był Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach.

Wszystkie przekazane prace naszych uczniów były ciekawe, przemyślane i bogate kolorystycznie,  wyróżnieni i nagrodzeni upominkami zostali:
-Oliwia Patora kl 6

-Nina Śniegowska kl 7

-Hubert Kaczmarek kl 8

Czytaj więcej...

Dnia 28 marca 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Jana Kasprowicza  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs "Kasper Matematyczny". Do udziału w konkursie zgłosiło się 159 uczniów z 33 szkół podstawowych, w tym 4 uczniów z naszej „Dwójki”. Miło nam poinformować, iż tytuł Laureata zdobyło 7 uczniów w tym uczeń naszej szkoły- Maciej Wojciechowski z klasy 8a, przygotowywany przez p. Elżbietę Śmigielską.

Dnia 15 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. Maja Zielińska z utworem „Roar” Katy Parry uzyskała 2 miejsce w kategorii klas I – IV. W kategorii klas V-VIII Nicola Czerwińska z utworem „Dear future husband” Megan Trainor zdobyła 2 miejsce, a Jagoda Szpulecka z piosenką „Riptide” Vance Joy zdobyła 3 miejsce. Szkołę reprezentowały również uczennice:

Czytaj więcej...

Daniel Durau, uczeń kl. 8a odniósł podwójny sukces w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w roku szkolnym 2018/2019. Uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii oraz tytuł finalisty (po raz drugi)  w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Uczeń z pasją rozwija swoje zainteresowania z matematyki, a od klasy siódmej - również z chemii. Od najmłodszych lat  bierze udział w różnych zawodach matematycznych,  odnosząc sukcesy  na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i międzynarodowym. Zdobył czołowe miejsca w powiatowym konkursie matematycznym, 

Czytaj więcej...

W miesiącu maju obchodzimy rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Jest to okazja do uczczenia naszego Wielkiego Rodaka.  Kolejny już raz w murach naszej szkoły został zorganizowany  Gminny Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II w poezji”. Brali     w nim udział  reprezentanci 5 szkół podstawowych z naszej gminy. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I – III i klasy IV – VII.      

Czytaj więcej...

Dnia 21 04.2018 roku w Bydgoszczy, odbył się etap wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Brało w nim udział  dwoje uczniów z naszej szkoły z klasy 7a: Julia Grządziela i Daniel Durau. Oboje zdobyli tytuł - finalisty.  Uczniów do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Śmigielska.
Gratulujemy !!!

Dnia 17.04.2018 r. komisja w składzie p. Zofia Zielińska-Jarząbkowska i p. Marek Banasik wybrała 12 najpiękniejszych prac w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej”. Zadanie dla jurorów było bardzo trudne, ponieważ w konkursie wzięło udział 107 uczniów : w grupie klas I – III 77 , a w grupie klas IV – VII  30. Niestety 4 spośród nadesłanych prac komisja musiała odrzucić ze względu na wykonanie niezgodne z regulaminem (format A4). Na ręce organizatorów wpłynęły zaledwie 3 prace plastyczne z klas VI i VII, dlatego  połączono je w jedną kategorię klasy IV – VII.

Czytaj więcej...

Dnia 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej  w Mogilnie odbył się Gminny Zespołowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV. Celem konkursu było m.in. doskonalenie i poszerzanie umiejętności językowych uczniów klas IV, znajomość faktów z życia rodziny królewskiej  Wielkiej Brytanii  oraz kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami Gminy Mogilno, w których młodzież uczy się języka angielskiego. W konkursie udział wzięło 12 zespołów 3 osobowych z klas IV z 9 szkół:

Czytaj więcej...

Dnia 3 02.2018 roku pięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z matematyki - etap rejonowy. Dwoje z nich Julia Grządziela i Daniel Durau z klasy 7a zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia w Bydgoszczy. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Elżbieta Śmigielska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W lutowym numerze „Kocich spraw” ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Koty zimą”. Prace trzech naszych uczennic zdobyły nagrody. Amelia Rogala z klasy VI b wykonała pracę malarską, Anita Malińska z klasy VI a – plakat, a Zuzanna Grobelska  również z klasy VI a wykonała swoją pracę w rzadko spotykanej technice witrażu. Dziewczynki otrzymają nagrody książkowe oraz listy z podziękowaniem za piękne prace.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Na skrzydłach przyjaźni” został zorganizowany       w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, do którego włączyła się gmina Mogilno. Patronat honorowy nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem konkursu było Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Dzieci miały wykonać pracę plastyczną obrazującą przygodę z wybranym bohaterem literackim. Wśród wyróżnionych znalazły się prace naszych uczniów: Wiktorii Stefańskiej V a, Jagody Jarlaczyk V a, Kornelii Dąbek VI b, Łukasza Marciniaka VI b, Agnieszki Potęga VII b.

Czytaj więcej...

XII Gminny Konkurs Recytatorski „Rodzina Ojczyzna – Wartości Najwyższe” już za nami. Miał szczególne znaczenie, gdyż odbył się w Roku Jubileuszu 85 – lecia istnienia naszej szkoły. Brało w nim udział 45 uczestników z 8 szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych : kl. I – III, kl. IV – V, kl. VI – VII.  Komisja w składzie: p. Małgorzata Małecka, p. Izabela Mądrowska oraz  p. Zofia Zielińska – Jarząbkowska wyłoniła następujących laureatów:

Czytaj więcej...

Dnia 14 czerwca 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs na plakat „Mogilno my town”. Plakaty są co roku przygotowywane  przez klasy szóste na Święto Szkoły. W tym roku jury w składzie E. Burzyńska, D. Głowacka – nauczyciele języka angielskiego oraz S. Barańska nauczyciel plastyki wybrało pracę uczniów klasy 6b: Natana Głowackiego, Kacpra Lisieckiego, Wojciecha Madyjewskiego i Jakuba Grządzielskiego - jako najlepszą pod względem kryteriów konkursowych.  Dodatkową nagrodę przyznano Marcelowi Maciążek uczniowi klasy 6a za wykonanie  wyjątkowej ,własnoręcznie malowanej pracy plastycznej  o Mogilnie .

Czytaj więcej...

Dnia 21 czerwca 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Obrona cywilna wokół nas”.  Nagrody w postaci przepięknych albumów wręczono : Agacie Nowickiej z kl. III d  za zajęcie I miejsca; Weronice Bednarz z kl. III c za zajęcie II miejsca; Marcelowi Maciążkowi z kl. VI a za zajęcie II miejsca

 Gratulacje dla zwycięzców!
Stefania Barańska

Czytaj więcej...

25 maja 2017r. Wiktor Posadzy - III a i Weronika Bednarz - III c uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie brali udział w Gminnym Konkursie Matematycznym klas III. Mistrzem Gminy Mogilno został Wiktor Posadzy, a II wicemistrzem Weronika Bednarz. Serdecznie  gratulujemy!

Czytaj więcej...

Dnia 22 kwietnia 2017 roku odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z matematyki „Liga Zadaniowa” organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Do tego etapu zakwalifikowali się uczniowie z naszej szkoły: Julia Grządziela uczennica klasy 6a oraz Michał Puzio uczeń klasy 6c. Oboje uzyskali tytuł finalisty. Uroczyste zakończenie tego konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów odbyło się dnia 5 czerwca 2017 roku. Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele naszej szkoły p. Elżbieta Śmigielska,  p. Jarosław Dembiński.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego spotkali się 18 maja na gali laureatów w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, p. Marek Gralik. W swoim wystąpieniu pogratulował wybitnym, młodym polonistom, matematykom, przyrodnikom, anglistom wielkich talentów. Słowa uznania skierował również do nauczycieli, dyrektorów i rodziców.

Czytaj więcej...

W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z gmin: Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie. Występujących oceniało jury w składzie: Przewodnicząca Barbara Sobotka (Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy) oraz Elżbieta Sobkowiak i Grażyna Lewandowska.

W kategorii klas I – III o laury rywalizowało 21 uczestników. Jury przyznało:

Czytaj więcej...

Pięcioro uczniów z SP 2 w Mogilnie brało udział w matematycznym konkursie Liga Zadaniowa organizowanym przez TUWiNM w Toruniu. W etapie rejonowym każdy z nich zajął II lub III miejsce, a dwoje uczniów: Julia Grządziela i Michał Puzio zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego , który odbędzie się 22 kwietnia w Toruniu. Dziękuję Wam ☺ i życzę dalszych wspólnych sukcesów. A byli to uczniowie:

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Plastyczny „Bożonarodzeniowy wianek” został zorganizowany już po raz kolejny w naszej Dwójce. Wpłynęło 71 pracprezentujących wysoki poziom artystyczny. W kategorii klas młodszych przygotowano 45 stroików, natomiast w kategorii klas IV-VI – 26. Uczestnicy konkursu to uczniowie trzech szkół podstawowych: SP w Wylatowie (8 prac), SP w Strzelcach (11 prac) oraz SP 2 w Mogilnie (52 prace)

Czytaj więcej...

30 listopada 2016 r. w Harcówce Internatu w Szerzawach odbył się powiatowy konkurs na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Dzieci na miejscu wykonywały kartki dowolnymi technikami z materiałów własnych oraz dostarczonych przez organizatora. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe. Szkoły mogły zgłosić 2 uczestników w każdej grupie.  W klasach I – III :

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zorganizowała dnia 29 listopada 2016 r. Gminny Konkurs Plastyczny „Śladami Stasia i Nel”. Każdy z uczestników losował fragment książki „W pustyni i w puszczy”, do której wykonał ilustrację pastelami. Uczennica klasy VI a  Zuzanna Janus uplasowała się na III miejscu.

Czytaj więcej...

Dnia 3 października 2016r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom III Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego ,,Co anioły robią w niebie”. Spośród 242 nadesłanych prac z 46 szkół podstawowych archidiecezji gnieźnieńskiej laureatką konkursu została Julia Grządziela z kl. VIa. Uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Julia wykonała piękną pracę farbami plakatowymi, a anielski świat przybliżyła jej katechetka Wioleta Michalak. Gratulujemy Julce!

Czytaj więcej...

W marcowym i kwietniowym numerze „Kocich spraw” rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny. Podobnie jak w poprzednich edycjach komisja uznała prace naszych uczennic za jedne z najciekawszych. Dziewczynki: Oliwia Sobkowiak II c, Amelia Rogala IV b, Natalia Szafrańska V c, Maria Panfil VI c i Wiktoria Cienguszewska VI c zdobyły 5 nagród głównych. Prace dziewczynek zamieszczono w miesięczniku „Kocie sprawy”.

Czytaj więcej...

27 lutego 2016r. w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 7 odbył się etap finałowy IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. Do tego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Pieszak z klasy VI a i Jakub Łaganowski z klasy VI c. Przepustką do finału było uzyskanie na szczeblu szkolnym 81 punktów na 100 możliwych. Z całego województwa zakwalifikowało się tylko 76 osób. Nasi uczniowie w Bydgoszczy odnieśli duży sukces, zostali finalistami konkursu wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

W marcu odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur. Z naszej szkoły brało w nim udział 85 uczniów w kategorii: Żaczek, Maluch i Beniamin. Można było uzyskać tytuł laureata, wynik bardzo dobry lub wyróżnienie. Oto wyniki uczniów z naszej szkoły:
W klasach drugich
SIELECKI WIKTOR   wynik bardzo dobry
BEDNARZ WERONIKA   wyróżnienie
BARCZAK BORYS    wyróżnienie
KWIATKOWSKI WIKTOR   wyróżnienie

Czytaj więcej...

20 lutego 2016 roku zakończył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W etapie szkolnym 16 października 2015 roku wzięło udział 3O dzieci z klas V i VI. Do etapu rejonowego, który odbył się 28 listopada 2015 roku, zakwalifikowali się :

  • Julia Kwiatkowska kl. VIa
    Śniegowska Zuzanna kl. VIc

Czytaj więcej...

6 lutego 2016 roku odbył się etap wojewódzki Przedmiotowego Konkursu z Matematyki organizowany przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIc - Zuzanna Śniegowska, która uzyskała tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Zuzia zdobyła maksymalną ilość punktów i uzyskała wynik 100%. Cieszymy się bardzo z tak dużego sukcesu naszej uczennicy.

Czytaj więcej...

Dnia 11.01.2016 r. w ZPS w Szerzawach odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w konkursie plastycznym. W kategorii „Zdrowa żywność w szkole” Wiktoria Nowakowska z kl. IV b zdobyła I miejsce. W kategorii „Jedz kolorowo, żyj zdrowo” I miejsce przypadło Kacprowi Sieleckiemu z kl. V a, II miejsce Wiktorii Cienguszewskiej z VI c, III miejsce Dominice Nurskiej z VI b. Natomiast wyróżnienia otrzymały: Nikola Sroczyńska i Ola Szczepankiewicz z kl. IV b. Na gości czekał, zgodnie z tytułem konkursu, zdrowy i kolorowy poczęstunek. Laureatom wręczono ciekawe nagrody.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej” został rozstrzygnięty w Żarnowcu w Muzeum imienia naszej patronki. Na konkurs wpłynęło 1300 prac z Polski i zagranicy. Sukces odniósł Marcel Maciążek z klasy V a zdobywając wyróżnienie. Jego praca przedstawiała ilustrację do utworu „Nasza czarna jaskółeczka”

Czytaj więcej...

w III Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym Julia Stranz, uczennica klasy VI c otrzymała wyróżnienie za test wiedzy o województwie kujawsko-pomorskim, przepis na piernik oraz legendę o Świeciu.
Gratulacje
Jarosława Garsztka

27 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie z okazji jej 70-lecia odbył się gminny konkurs historyczny „Mogilno, moja mała ojczyzna”. Uczestnicy konkursu (3-osobowe zespoły) odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali rebusy. Drużyna naszej szkoły w składzie: Olga Czerwińska i Julia Stranz z klasy VI c oraz Weronika Lorek z klasy VI a zdobyła II miejsce. Dziewczynkom gratuluję.

Jarosława Garsztka

Dnia 19 czerwca 2015 r. w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie został rozstrzygnięty regionalny konkurs plastyczny „Zachowaj piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie”. Na konkurs wpłynęły 642 prace. Nasi uczniowie, jak co roku, odnieśli ogromny sukces. I miejsce: Dominika Nurska V b, III miejsce: Wiktoria Śniegowska II b, III miejsce: Olga Kaptur V b, III miejsce: Kacper Kukurenda VI c

Czytaj więcej...

9 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. A. A. Michelsona w Strzelnie odbyło się roztrzygnięcie Regionalnego Konkursu Historycznego „Wybitne postaci
ziemi strzelneńskiej ”oraz wręczenie nagród. Konkurs objęty był patronatem Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Inowrocławiu, a jego celem była popularyzacja wiedzy o znaczących postaciach tej części Kujaw. Spośród prac nadesłanych z gminy Strzelno i Mogilno, praca Olgi Czerwińskiej z klasy V c zajęła I miejsce.

Czytaj więcej...

9 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie odbyła się uroczystość wręczen ia nagród z „Ligii zadaniowej” i Powiatowego Konkursu Matematycznego . Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki w tych konkursach.

„Liga zadaniowa” – etap rejonowy

Eryk Bojaruniec VI c III miejsce
Amelia Gołach VI c III miejsce
Agata Lewandowska VI c III miejsce

Czytaj więcej...

25 maja 2015 r. w Dwójce przeprowadzony został szkolny etap konkursu wiedzy o naszym regionie dla klas młodszych. Świetną znajomością tematu wykazały się uczennice klasy IIIb. zwyciężczyni - Amelia Rogala oraz laureatki dwóch kolejnych miejsc - Wiktoria Nowakowska i Nikola Sroczyńska.
Dziewczynki reprezentowały naszą szkołę w gminnym etapie konkursu.

Czytaj więcej...

W kategorii wiekowej klas IV – VI zgłosiło się sześć drużyn. Trzyosobowe zespoły musiały rozwiązać test dotyczący historii miasta. Zmagały się z krzyżówką, rozpoznawały Mogilno na starej i współczesnej fotografii oraz wskazywały usytuowanie tablic pamiątkowych. Pracę oceniali opiekunowie poszczególnych drużyn. Oto wyniki rywalizacji:
I miejsce SP w Gębicach
II miejsce SP 2 w Mogilnie
III miejsce SP w Padniewie

Czytaj więcej...

W piątek 24 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego - etap powiatowy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów z klas IV – VI. Był to już ostatni etap tego konkursu. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego spotkali się 27 marca na gali laureatów w sali konferencyjnej biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, p. Ewa Mes oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, p. Anna Łukaszewska. „Wiedza i zdobywana dzięki niej mądrość nie tracą na wartości. Wręcz odwrotnie: zawsze zyskują i nie zawodzą tych, którzy-jak dzisiejsi laureaci-chcą wiedzieć więcej niż inni”- tymi słowami wyraziła swój podziw, p. Ewa Mes.

Czytaj więcej...

26 marca br. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy„ Z mitologią na Ty”. Udział w konkursie zgłosiły zespoły ze szkół: Kwieciszewo, Strzelce, Wszedzień, Wylatowo i SP 3 Mogilno. Konkurs polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu dotyczącego mitologii greckiej oraz zadań zespołowych, na które składały się wykreślanki, uzupełnianie tekstu i rozwiązanie krzyżówki.

Czytaj więcej...

Dnia 16 marca 2015 roku w Strzelnie w Zespole Szkół odbył się Matematyczny Turniej Ziemi Mogileńskiej, który przebiegał pod hasłem Święto liczby ¶. Brało w nim udział 27 szkół powiatu mogileńskiego, w tym szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, wszystkie reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Ze szkół podstawowych rywalizowało 13 zespołów.

Czytaj więcej...

W piątek 13 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego - etap gminny, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Dwójkę reprezentowało 18 uczniów z klas IV – VI. Zdobyli oni bardzo wysokie wyniki, 14 zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Czytaj więcej...

W Bydgoszczy rozstrzygnięto wojewódzki konkurs plastyczny, na który nadesłano rekordową ilość 1100 prac. Wśród wyróżnionych znalazła się praca
Wiktorii Cienguszewskiej z kl. V c. Ilustracja przedstawia fragment podwórka ze zwierzętami, wykonana jest temperą.

Serdeczne gratulacje -
Stefania Barańska

Dnia 16.01.2015 r. zostały wręczone nagrody w gminnym konkursie plastycznym „Mój świat bez przemocy”. Uczennica naszej szkoły Patrycja Nowak z klasy IV a zdobyła II miejsce.

Serdeczne gratulacje
Stefania Barańska

Konkurs plastyczny "Gwiazdkowe pierniki i stroiki" - 06.12.2014

Konkus plastyczny "Powiatowy Konkurs Katyński" - 12.11.2014

Konkurs plastyczny " Malujemy Australię i Nową Zelandię" - 29.10.2014

Szkolny Konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas III - 10.10.2014

Konkurs plastyczny "Mój Anoł Stróż jest wyjątkowy" - 02.10.2014

Konkurs czytelniczy dla klas II "Czy znasz utwory Juliana Tuwima?" - 10.06.2014

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI - 05.06.2014

Regionalny Konkurs Plastyczny "Zachowaj piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie" - 30.05.2014

konkurs historyczny "wybitne postaci ziemi strzelneńskiej" - 27.05.2014

Konkurs recyatorski wierszy pani Agnieszki Frączek - 22.05.2014

Konkurs czytelniczy "Wiedza o życiu i twórczości Juliana Tuwima" - 12.05.2014

XII konkurs historyczno-turystyczny "co wiesz o ziemi mogileńskiej?" dla klas II-III - 06.05.2014

Gminny konkurs Języka Angielskiego Progress2014 - 25.04.2014

Powiatowy Turniej Recytatorski "Słowem opowiedziane" - 09.04.2014

Gminny Konkurs Recytatorski "Wierszolandia" - 24.03.2014

Konkurs recytatorski klas I-III "Brzechwiada 2014" - 21.03.2014

Sukces trzecioklasisty w "Kangurze matematycznym" 2014 - 20.03.2014

Wojewódzki konkurs matematyczny "Liga zadaniowa" - 15.03.2014

Ekologia tematem konkursowych prac plastycznych - 13.03.2014

Konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych - etap wojewódzki - 01.02.2014

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - 25.01.2014

konkurs czytelniczny "od Baśni do Baśni" - 20.01.2014

Konkurs plastyczny "Razem przeciw agresji" - 14.01.2014

 

W Toruniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny, na który nadesłano 835 prac wykonanych różnymi technikami. Nasi uczniowie odnieśli ogromny
sukces zajmując: Amelia Gołach VI c II miejsce, Nikola Szulerecka III a VI miejsce, Kacper Kukurenda VI c wyróżnienie.
Uczniowie otrzymali bardzo ciekawe nagrody. Dodatkową atrakcją dla Nikoli był wywiad, którego udzieliła dla telewizji toruńskiej. Następnie uczestnicy udali się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie wspólnie piekli świąteczne pierniki.

Wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie,a laureatom gratuluję.
Stefania Barańska

Świąteczny konkurs literacki "Małe Wielkie Marzenia" - list do Świętego Mikołaja - 20.12.2013

Gminny konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowy anioł" - 16.12.2013

konkurs plastyczny Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jednyki 2013" - 12.12.2013

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI - 11.12.2013

Konkurs plastyczny "Jesień w Poezji" - 30.11.2013

Konkurs plastyczny "Mój Patron" dla klas I - III - 15.11.2013

Ogólnopolski konkurs matematyczny - etap rejonowy - 30.11.2013

II Edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznrgo pod patronatem Kuratora Oświaty  - etap szkolny  22.11.2013

Konkurs recytatorski " Rodzina Ojczyzna Wartości Najwyższe" - 04.11.2013

konkurs czytelniczy "Czy znasz utwory Julina Tuwima?" dla klas II - 06.2013

Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas III - 07.06.2013

XVIII Gminny i Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III - 04.06.2013

Kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z Przyrody - 31.05.2013

Regionalny Konkurs Ekologiczny "Zachowaj Piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie" - 24.05.2013

Konkurs plastyczno-czytelniczy "Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej - 23.05.2013

Szkolny Konkurs Matematyczny klas I-III - 16.05.2013

Gminny epat powiatowego konkursu ortograficznego 05.2013

Gminny Etap Konkursu Wiedzy "Co wiesz o ziemi Mogileńskiej?"- 09.05.2013

Konkurs plastyczny "Kartka z wakacji w Kujawsko-Pomorskiem" - 01.05.2013

V Konkurs Wiedzy Biblijnej "Ewangeia według św. Jana" - 23.04.2013

Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas Młodszych - 22.04.2013

Szkolny Etap Konkursu "Wiedzy o Mogilnie" - 19.04.2013

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej - 16.04.2013

Pozaszkolny Powiatowy Konkurs Recytatorski " Słowem Wypowiedziane" - 05.04.2013

Konkurs recytatorski klas IV-VI - etap szkolny - 21.03.2013

Konkurs czytelniczy "Z mitologią na Ty" - 20.03.2013

Konkurs Plastyczny "Wielkanoc na Pałukach" 18.03.2013

Pozaszkolny Gminny Konkurs Recytatorski " Wierszolandia" - 05.03.2013

Konkurs matematyczny "Liga Zadaniowa" - 02.03.2013

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III - 28.02.2013

Konkurs plastyczny "Jan Kochanowski - patronem naszej szkoły" - 28.02.2013

Szkolny konkurs recytatorski klas I-III "Brzechwiada" - 28.02.2013

Konkurs ekologiczny "Pomóżmy Zwierzętom Przetrwać Zimę" - 25.02.2013

XI Powiatowy Konkurs Matematyczny etap gminny - 14.02.2013

Konkurs plastyczny "Portret Janusza Korczaka" - 31.01.2013

23 maja br. zostały rozegrane Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w lekkoatletyce indywidualnej. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych nasza reprezentacja wywalczyła miejsca na podium. Lena Witkowska zdobyła I miejsce w biegu na dystansie 300m oraz I miejsce w skoku w dal. Bartosz Nawrocki wywalczył I miejsce w biegu na dystansie 100m oraz II miejsce w pchnięciu kulą. Paweł Krakowski, Paweł Fisher, Jakub Stasiak i Bartosz Nawrocki zdobyli wspólnie I miejsce w sztafecie szwedzkiej.

Czytaj więcej...

Dnia 30.05. odbyły się powiatowe zawody LA indywidualnie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena Witkowska, Filip Indycki, Antek Storozum, Sebastian Witkowski, Jonasz Małecki, Adam Dziuba pokazała się z jak najlepszej strony. Oto wyniki:

Lena Witkowska -1 miejsce w biegu na 300m

Filip Indycki - 2 miejsce w biegu na 100m

Czytaj więcej...

Dnia 17.11 odbyły się powiatowe mistrzostwa igrzysk dzieci oraz młodzieży szkolnej w pływaniu drużynowym. W pierwszej kategorii wiekowej nasza drużyna damska uplasowała się na 3 miejscu  Reprezentowały ją: Wiktoria Knast, Amelia Czarnecka, Zosia Bonkowska, Igą Polak, Aniela Kieszkowska i Agata Szafrańska. Dodatkowo Zosia wywalczył 2 miejsce w stylu klasycznym a Aniela 3 miejsce w stylu grzbietowym. Drugą kategorie wiekową reprezentowała drużyna damska i męska. Nasze dziewczyny wywalczyły awans na zawody wojewódzkie, a męska drużyna uzyskała bardzo dobry 2 wynik.

Czytaj więcej...

Dnia 05.102022r. odbyły się w Mogilnie na boisku orlik gminne zawody dzieci w piłkę nożną chłopców. W turnieju uczestniczyło pięć szkół : SP Wylatowo, SP Gębice, SP 3 Mogilno, SP 1 Mogilno oraz nasz SP 2. Graliśmy systemem każdy z każdym. Po bardzo emocjonujących meczach nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu. Naszym uczniom gratulujemy bardzo dobrej lokaty! Klasyfikacja turnieju:

Czytaj więcej...

Zamiłowanie do zabawy w wodzie przerodziło się w prawdziwą pasję Weroniki, która od 2014 roku trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym ORKA Mogilno.W przeciągu ostatnich dwóch lat Weronika dzięki swojej systematyczności i zaangażowaniu poprawiła technikę oraz czasy uzyskiwane w pływaniu. Od listopada 2018 roku do marca 2019 roku startowała w 10 zawodach, z których za każdym razem wracała z rekordami życiowymi i medalami.

Czytaj więcej...

W długi majowy weekend Inowrocławski Klub Sportowy Karate zorganizował dziewiętnastą edycję ogólnopolskiego stażu karate z holenderskim trenerem Rudolfem Heijne. W Przyjezierzu trenowało ponad 130 karateków z naszego regionu oraz goście z Warszawy i Białegostoku. Grupa czarnych pasów ćwiczyła pod okiem mistrza Heijne przygotowując się do egzaminów, które zdało siedem osób. Odbyły się też egzaminy w grupach młodszych.

Czytaj więcej...

 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie uczestniczyła w gminnych zawodach sportowych: 4-bój lekkoatletyczny organizowany w Bielicach.

 Reprezentacja chłopców zajęła 3 miejsce

Skład: Jacek Polak, Kuba Kaszyński, Szymon Nawrocki, Hubert Kożański, Paweł Pomaski, Jędrzej Dąbek

Czytaj więcej...

W dniu 28 marca uczennice naszej Dwójki uczestniczyły w zawodach sportowych rozgrywanych w Jeziorach Wielkich. Reprezentacja dziewcząt zdobyła 2 miejsce w piłce nożnej dziewcząt w etapie powiatowym. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie 4:2 Szkoła Podstawowa w Wójcinie. Bramki strzeliły: Martyna Bień (3), Wiktoria Gądecka (1) Klasyfikacja końcowa:

Czytaj więcej...

Dnia 22 kwietnia 2017 roku odbyły się kolejne zawody pływackie szkół podstawowych pt.” Liga pływacka”. Począwszy od października, przez kolejne miesiące uczniowie naszej szkoły zdobywali punkty dla SP nr 2. Rywalizowali na dystansie 25 m stylem klasycznym, grzbietowym i dowolnym oraz na dystansie 3x25 m stylem dowolnym w sztafecie dziewcząt i chłopców.
Podsumowując tegoroczny cykl ligi pływackiej reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych,  I miejsce wywalczyła również sztafeta dziewcząt, a II miejsce zdobyła sztafeta chłopców.

Czytaj więcej...

6 czerwca 2016 roku wzięliśmy udział w zawodach wojewódzkich w Czwórboju LA. Jak co roku nasze dziewczyny dzielnie walczyły o dobre imię naszej szkoły, gminy i powiatu. Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy 12 miejsce wśród szkół z całego województwa. Były to niejednokrotnie reprezentacje klas i placówek o profilu sportowym, gdzie większość uczennic to zawodniczki klubowe. Reprezentowały nas: Amelia Stawicka, Zuzanna Śniegowska, Kaja Późniak, Weronika, Lorek, Klaudia Rybicka, Daria Banasiak, Natalia Szafrańska

Czytaj więcej...

04.02.2016 r. w Mogilnie odbyły się zawody powiatowe w Piłce Siatkowej. Rywalizacja w tej dyscyplinie stała na wysokim poziomie, ale czego się spodziewać w mieście z tak dużymi tradycjami. Jak zwykle na rozgrywki udaliśmy się w pełni przygotowani i zdeterminowani na sukces. Obie drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców osiągnęły awans do zawodów wojewódzkich. 10 i 11.02.2016 r. w Bydgoszczy stanęliśmy naprzeciw ogromnemu wyzwaniu, jakim jest udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Chłopcy i dziewczęta po wyrównanych meczach zajęli 8 miejsce.

Czytaj więcej...

Czwórbój LA to zawody lekkoatletyczne dla klas 5 i 6. Składa się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, oraz bieg długi na dystansie 600m/dziewczęta i 1000m/chłopcy. Dnia 18.05.2015 o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim w Mogilnie odbyły się zawody gminne. Nasza szkoła bardzo dobrze się zaprezentowała zdobywając 1 miejsce w kategorii dziewcząt, zdobywając jednocześnie awans do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbyły się dnia 27.05. 2015 w Mogilnie. Również w tej rywalizacji nie mieliśmy sobie równych, pokonując wszystkie szkoły powiatu mogileńskiego. Awansowaliśmy do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2015 roku zakończyliśmy II edycję zawodów sportowych pn. „Liga pływacka”, w której udział brali uczniowie szkół podstawowych. W klasyfikacji końcowej, po sześciu spotkaniach, reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy!
Nauczyciele wychowania fizycznego
Monika Gorgoń i Tomasz Sadecki

Czytaj więcej...

Dnia 16 stycznia 2015 roku odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, które przeprowadzone zostały w hali sportowej Zespołu Szkół w Mogilnie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców.

Nauczyciele wychowania fizycznego:
Monika Gorgoń, Tomasz Sadecki

Paulina UklejaPAULINA, uczennica klasy 4b - od trzech lat trenuje karate w INOWROCŁAWSKIM KLUBIE SPORTOWYM. Bardzo ciężkie treningi dwa razy w tygodniu pod okiem pana Arkadiusza Padniewskiego sprawiły, że zawodniczka osiągnęła formę startową. Od dwóch lat bierze udział w zawodach gdzie zdobywa miejsca na podium. Największe osiągnięcia PAULINKI to:

Czytaj więcej...

Dnia 18 października 2014 roku ruszyła kolejna runda zmagań pływackich pn. ,,Liga pływacka”. Nasza reprezentacja od października do lutego 2015 roku brała udział w czterech spotkaniach rozgrywanych każdego miesiąca. Uczniowie mieli za zadanie przepłynąć dystans 25 m stylem klasycznym, stylem grzbietowym i stylem dowolnym. Rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo płynąc w sztafetach. W drugim semestrze czekają nas jeszcze dwa spotkania, po których zostanie wyłoniony zwycięzca tegorocznej ligi pływackiej.

Czytaj więcej...

Dnia 02.10.2014 na boisku Orlik w Mogilnie odbyły się zawody sportowe w piłce nożnej „Piłkarskie piątki”. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 11 chłopców klas V i VI. Skład drużyny: 1. Wojciech Nowak, 2. Mateusz Adamczak, 3. Mateusz Ścisłowski, 4. Jacek Modrzejewski, 5. Adam Marczewski, 6. Kornel Gałczyński, 7. Bartosz Taciak, 8. Michał Stachowiak, 9. Hubert Lesicki, 10. Adrian Polak, 11. Maciej Barczykowski

Czytaj więcej...

Dnia 25.09.2014 r. w Kuśnierzu odbyły się zawody powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie. DZIEWCZĘTA: Oliwia Porada, Amelia Stawicka, Natalia Goździcka, Edyta Wencka. CHŁOPCY: Adrian Polak, Bartosz Taciak, Hubert Lesicki.
Biegi odbywają się na dystansach 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Po wyczerpującej rywalizacji awans do zawodów wojewódzkich wywalczył Adrian Polak. Adrian 8.10.2014 reprezentował dzielnie nasz powiat w Bydgoszczy. W stawce 100 zawodników nasz uczeń zajął 29 miejsce

Dnia 17.04.2013 r. odbyły się zawody sportowe w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych pn. „Zwinny delfinek”. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w wyścigach stylem grzbietowym, dowolnym, klasycznym na dystansie 25m. W poszczególnych wyścigach nasi uczniowie zajmowali miejsca I, II, III. W klasyfikacji końcowej Szkoła Podstawowa nr2 zajęła II miejsce.

Czytaj więcej...

Dnia 15.03.2013 r. o godz. 10.00 w Hali Sportowej OSRiR w Mogilnie odbył się powiatowy etap XI zawodów z cyklu „Pluszowy Miś”. Gospodarzem i organizatorem imprezy była nasza szkoła. W sportowej rywalizacji wzięła udział szkoła z Dąbrowy, Jezior Wielkich i Rzeszynka. Imprezę uświetnił występ dziewcząt z sekcji fitness pod kierunkiem p. Moniki Gorgoń oraz Zespół Taneczny z Jezior Wielkich. Po wspaniałej rywalizacji kolejność drużyn wyglądała następująco:

Czytaj więcej...

12 i 14 czerwca 2013r na obiektach Orlik w Mogilnie odbyły się I zawody sportowe na „POWITANIE LATA”. Reprezentowaliśmy naszą szkołę w 4 dyscyplinach
Piłka nożna klas 5 i młodszych, Piłka nożna klas 6, Hokej na trawie dziewcząt, Streetball. We wszystkich konkurencjach odnieśliśmy wymierne sukcesy, i tak:

Czytaj więcej...

7.05.2013 o godz. 9.00 na stadionie miejskim odbyły się gminne zawody sportowe w Trójboju LA. Dyscyplina składa się z 3 konkurencji:bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, Na wynik końcowy składa się łączny wynik 5 zawodników z 6 osobowego zespołu. Nasza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do etapu powiatowego, chłopcy zakończyli rywalizację na miejscu II. W zawodach brały udział także reprezentacje: SP 3 Mogilno, SP Gębice, SP Kwieciszewo.

Czytaj więcej...

8.05.2013 o godz. 9.00 na stadionie miejskim odbyły się gminne zawody sportowe w Czwórboju LA. Dyscyplina składa się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg długi 600m dziewcząt / 1000m chłopców. Na wynik końcowy składa się łączny wynik 5 zawodników z 6 osobowego zespołu. W zawodach wzięło udział wszystkie 8 szkół gminy Mogilno. Nasza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do etapu powiatowego, chłopcy zakończyli rywalizację na miejscu II.

Czytaj więcej...

Dnia 8.03.2013 r. o godz. 10.00 w Hali Sportowej OSRiR w Mogilnie odbyły się XI zawody z cyklu „Pluszowy Miś”. Gospodarzem i organizatorem imprezy była jak co roku nasza szkoła. W zawodach wzięło łącznie udział 250 uczestników. Jest to największa międzyszkolna impreza organizowana w naszym powiecie. Walka o punkty była bardzo zacięta. Uczniowie we wszystkich konkurencjach wykorzystali maksimum swoich umiejętności. Jak w każdych zawodach sportowych należało wyłonić zwycięzcę. XI Turniej Gier i Zabaw „Pluszowy Miś” po raz 11 wygraliśmy dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu naszych uczniów. Imprezę uświetnił występ dziewcząt z sekcji fitness przygotowanych przez p. Monikę Gorgoń.

Czytaj więcej...

07.12.2012 r. w HALI WIDOWISKOWEJ w Mogilnie odbył się „ Turniej Mikołajkowy” w piłce nożnej klas IV i młodszych. Imprezę zorganizowała Szkoła Podstawowa z Padniewa. Szkołę Podstawową nr 2 w Mogilnie reprezentowali: Hubert Lesicki, Kornel Gałczyński, Wojciech Nowak, Adrian Polak, Mateusz Ścisłowski, Adam Marczewski, Jacek Modrzejewski, Mateusz Stachowiak, Bartek Karczykowski.

Czytaj więcej...

09.10.2012 r. na boisku Orlik w Mogilnie odbyły się MISTRZOSTWA GMINY MOGILNO W PIŁCE NOŻNEJ. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Śmigielski, Mikołaj Kaszyński, Patryk Ostrowski, Jan Lukstaedt, Dawid Sadecki, Patryk Witczak, Jakub Kozerski, Patryk Rząd, Jakub Stefaniak.
Turniej rozpoczął się po naszej myśli, w rozgrywkach grupowych zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do finału, przegrywając z SP w Gębicach 0:2 i ogrywając SP 3 Mogilno 4:0.

Czytaj więcej...

18. 09. 2012 r. w Kuśnierzu odbyły się Powiatowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowaliw  kategorii chłopców: MACIEJ ŚMIGIELSKI, MIKOŁAJ KASZYŃSKI, PATRYK WITCZAK, JAKUB KOZERSKI, PATRYK OSTROWSKI, JAN LUKSTAEDT, DAWID SADECKI, ADRIAN POLAK. W kategorii dziewcząt: WERONIKA WIŚNIEWSKA.

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka