Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dnia 12.06.24r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z Ligi zadaniowej i XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Dwoje uczniów naszej szkoły osiągnęło duży sukces w tych konkursach. Jagna Horożaniecka z klasy VI a  zdobyła II miejsce w etapie rejonowym Ligi zadaniowej organizowanym przez UMK w Toruniu oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Czytaj więcej...

23 maja br. zostały rozegrane Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w lekkoatletyce indywidualnej. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych nasza reprezentacja wywalczyła miejsca na podium. Lena Witkowska zdobyła I miejsce w biegu na dystansie 300m oraz I miejsce w skoku w dal. Bartosz Nawrocki wywalczył I miejsce w biegu na dystansie 100m oraz II miejsce w pchnięciu kulą. Paweł Krakowski, Paweł Fisher, Jakub Stasiak i Bartosz Nawrocki zdobyli wspólnie I miejsce w sztafecie szwedzkiej.

Czytaj więcej...

Dziś w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczennica klasy VIII Antonina Krenc została laureatką I miejsca w konkursie KASPER POLONISTYCZNY. Jest to duży sukces, ponieważ po raz pierwszy uczeń naszej Dwójki wziął udział w organizowanym już kilkadziesiąt lat przedsięwzięciu. Tosię do konkursu przygotowywała polonistka p. Katarzyna Nowakowska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej...

W tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,Wierszolandia" swoje umiejętności deklamacyjne zaprezentowało dwoje uczniów naszej szkoły. Klasy pierwsze reprezentował Tymon Helt, a klasę drugą Natasza Sagan. Natasza interpretacją utworu ,,Co ja plotę" Agnieszki Frączek wywalczyła II miejsce.

Gratulujemy! Uczennicę przygotowała nauczycielka kl. II p. Lidia Ostrowska.

Czytaj więcej...

Dnia 13.05.24r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów z etapu gminnego Powiatowego Konkursu Matematycznego. Troje uczniów naszej szkoły osiągnęło wysokie wyniki i otrzymalo nagrody tj.

z klas 6: Jagna Horozaniecka      1 miejsce

z klas 5: Jakub Szatkowski          2 miejsce

             Maciej Prugar                wyróżnienie

Czytaj więcej...

W dniach 24-26 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy 2 i 3 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W stolicy odwiedzili najpierw Stare Miasto z piękną fontanną Syrenki. Tam też pani Przewodnik opowiedziała nam przepiękne legendy o Bazyliszku i o powstaniu Warszawy. Usłyszeliśmy też historię Małego Powstańca. Po południu odwiedziliśmy Stadion Narodowy. W następnych dniach uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt. ”Z wizytą u króla” w Wilanowie, odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, a na nim groby harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim,

Czytaj więcej...

W poniedziałek 6 maja br. w Bydgoszczy odbyła się Gala laureatów konkursów przedmiotowych województwa kujawsko-pomorskiego. Brała w nim udział nasza uczennica- Antonina Krenc- laureatka z matematyki oraz nauczyciel przygotowujący uczennicę do konkursu- pani Elżbieta Śmigielska.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z wydziałem historii UAM w Poznaniu tzw. klasa patronacka, nasi uczniowie wybrali się na XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas wizyty wzięli udział w ciekawych wykładach związanych z historią wynalazków oraz różnicami w poglądach politycznych a także w warsztatach tworzenia zapachów, historii pisma oraz  archeologicznych.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii i WOS-u Pani Anna Kaczmarek.

Czytaj więcej...

W tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Ekologicznej ZIEMIA - MOJA PLANETA w kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały Amelka Owczarzak i Basia Sitarska z kl. I b oraz Nadia Jarmuł z kl. II. Dziewczynki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Nadia pięknym wykonaniem piosenki ,,Drzewo" wyśpiewała II miejsce.

Gratulujemy

Czytaj więcej...

Dnia 22.04.2024r. w Magazynie Zbożowym odbył się konkurs piosenki „Ziemia – moja planeta” zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Padniewie, Młodzieżowy Dom Kultury w Mogilnie i Gminę Mogilno. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-2 oraz klasy 3-4.W drugiej kategorii wiekowej zaprezentowały się uczennice klasy czwartej: Iga Cała i Gabriela Śmiłowska.

Czytaj więcej...

18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowała Natasza Sagan z kl.2 i Zofia Kasznia z kl.3. Dziewczęta wykazały się wysoką umiejętnością poprawnej pisowni.

Natasza Sagan z kl. 2 w mistrzowski sposób pokonała ortograficzne pułapki i wywalczyła I miejsce. Uczennice przygotowały: Nataszę Pani Lidia Ostrowska, Zosię Pani Małgorzata Jakóbiak.

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

19 marca br. odbył się XV gminny konkurs „Ratujemy Życie”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W konkursie brały udział wszystkie szkoły z naszej  gminy.

Drużyna naszej Dwójki, po niełatwych zmaganiach, zajęła wysokie 2 miejsce! Serdecznie gratulujemy uczennicom kl. 6: Jagnie Horożanieckiej, Anieli Kierzkowskiej i Idze Polak.

Opiekunką uczennic była nauczycielka WF i techniki Pani Katarzyna Konieczka-Linetty.

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszej uczennicy z klasy 8a Antoniny Krenc. W minioną sobotę Tosia brała udział w etapie wojewódzkim Przedmiotowego Konkursu z Matematyki i została jego laureatką. Jest to jedyny tegoroczny tytuł w Gminie Mogilno. Oznacza to, że nie pisze egzaminu ósmoklasisty z matematyki i ma od razu zapewniony wynik 100%.

Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Śmigielska.

Brawo! Serdecznie gratulujemy uczennicy, nauczycielce i rodzicom.

Czytaj więcej...

19 stycznia 2024 roku uczniowie klas 5, 7 i 8 naszej szkoły udali się na wycieczkę do Sejmu RP. Zwiedzanie rozpoczęło się w Centrum dla Zwiedzających, gdzie Pani przewodnik omówiła makietę, na której przedstawiono budynki sejmowe. Następnie grupa uczniów zasiadła na widowni w Sali Posiedzeń Sejmu i kolejno w Sali Posiedzeń Senatu. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji oraz uzupełnienia informacji zdobywanych przez uczniów na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej...

Burmistrz Mogilna Pan Leszek Duszyński wraz z gronem zaproszonych Gości i uczniów dokonał tradycyjnego przecięcia wstęgi i tak oto rozpoczynamy oficjalną działalność naszej ekopracowni.Dziś można było zobaczyć jak działają turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne oraz czujniki pogody. Zaprezentowały je nauczycielki fizyki i geografii, Panie Beata Nowak i Joanna Woźniak.

Czytaj więcej...

Dnia 16.11.2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie „Przedszkolak w jesiennym obiektywie” zorganizowanym przez nauczycielki z Przedszkola nr 5 w Mogilnie, Panię: Iwonę Wiewiórę, Marlenę Mróz-Sobieraj, Mirelę Górną i Patrycję Herwart.

Komisja konkursowa w składzie:

⁃ Dyrektor Aleksandra Zielińska-Duda

⁃ Wicedyrektor Lidia Błażejewska

Czytaj więcej...

Zielony Festiwal w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Mogilnie. Taką nazwę nosi szkolny projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Uczniowie kl. V – VIII uczestniczyli w spotkaniach z pracownikiem Nadleśnictwa Gołąbki inż. Michałem Zwolenkiewiczem, które poświęcone były zadaniom leśników i ich działaniom proekologicznym. Uczestniczył w nich również emerytowany leśnik, obecnie Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w  Mogilnie Józef Popiel, popularyzator wiedzy o lasach i ochronie przyrody.

Czytaj więcej...

Dnia 6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w SP2 Mogilno odbył się konkurs matematyczny, w którym uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 45 działań w ciągu 2 minut. Liczył się czas i poprawność rozwiązań. A oto wyniki : Antonina Krenc z klasy 8a została Mistrzynią Tabliczki Mnożenia w kategorii klas 7 -8, a Yanina Honcharowa z klasy 7b została Wicemistrzynią. Iga Polak z klasy 6a została Mistrzynią Tabliczki Mnożenia w kategorii klas 4-6, a Anna Jaskólska z lasy 5b Wicemistrzynią. Gratulujemy !

Czytaj więcej...

Dnia 19.09.2023 uczniowie naszej szkoły kolejny raz poczuli się studentami, biorąc udział w wykładach i warsztatach na UAM w Poznaniu. Dzięki uprzejmości wybitnej absolwentki naszej szkoły Pani prof. Danuty Konieczki –Śliwińskiej w ramach klasy patronackiej 8a i 7b udały się na wydział historyczny, gdzie uczestnicy mieli sprzyjające warunki, aby wysłuchać ciekawych prelekcji na temat polskiej wsi, Jana Heweliusza, czy historii powstania roweru. Była to okazja do zapoznania się ze strukturą i bogatą ofertą uczelni a także do odwiedzenia różnych sal wykładowych i ćwiczeniowych. Wielu z naszych uczniów, już dziś planuje powrócić na tę uczelnię w przyszłości.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VIIIE: Marcel Fryda, Filip Indycki i Jonasz Małecki wzięli udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym im. Piotra Machalicy. Dziś odbyła się gala laureatów i okazało się, że chłopcy zdobyli wyróżnienie za film "Kim był Kopernik?". Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI edycji Powiatowego Plastyczno- Profilaktycznego Konkursu „ Wakacyjne pułapki”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Mogilnie oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców im. Św. Jana Bosko w Strzelnie.

Miło nam powiadomić, że Marcelina Lewandowska z kl. 6 b zajęła II miejsce. Gratulujemy Marcelinie! 

Czytaj więcej...

15.06.23r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród z Ligi Zadaniowej i XX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Jagna Horożaniecka z klasy V a  zdobyła I miejsce w etapie rejonowym Ligi Zadaniowej organizowanym przez UMK w Toruniu dla klas szóstych oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Antonina Krenc z klasy 7 zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czytaj więcej...

12.06.2023r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny dla Rodziców. Uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 6b oraz 7 postanowili zrobić rodzicom miłą niespodziankę. Przygotowali piosenki o różnej tematyce, śpiewały całe klasy, jak też i były występy solowe. Wśród solistek usłyszeliśmy uczennice, które zajmowały wysokie miejsca w konkursach muzycznych jak Antonina Krenc z kl.7  i Marika Żywica z kl.8b oraz Lena Araszkiewicz i Adam Wojtczak z kl. 4a, były także osoby mające swój debiut – Yanina  Hocharova z kl.6 b.

Czytaj więcej...

        26 maja 2023 roku przy pięknej wiosennej pogodzie w Szkole Podstawowej nr 2  im. Marii Konopnickiej w Mogilnie miała miejsce niecodzienna uroczystość – obchody 90-lecia szkoły. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie rozpoczęła swój pierwszy rok szkolny 20 sierpnia 1933 roku. Obowiązki kierownika powierzono Edwardowi Zawadzkiemu. Działa nieprzerwanie na ulicy Sądowej do chwili obecnej - z wyjątkiem okresu II wojny światowej. Po burzliwych latach wojny, 4 sierpnia 1945 roku podjęto normalną naukę szkolną. Powojennym kierownikiem został Bolesław Pietras, który zadbał o rozbudowę szkoły.

Czytaj więcej...

Uczennica klasy V a, Jagna Horożaniecka uzyskała wynik bardzo dobry tj. drugie miejsce i odebrała nagrodę podczas uroczystości zakończenia XXXII edycji Konkursu "Kangur Matematyczny" w Bydgoszczy.

Uczennicę przygotowała nauczycielka matematyki Pani Anna Lewandowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Czytaj więcej...

31 maja 2023r. klasy 8 b i 7 wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż do Krakowa. Zwiedzanie drugiej stolicy Polski rozpoczęło się od Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej czyli Bazyliki Archikatedralnej Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Wacława Męczennika, Dzwonu Zygmunta oraz Grobów Królewskich. Przewodnik pokazał i omówił to szczególne miejsce, które jest świadectwem historii Narodu Polskiego. Dalej spacer i zwiedzanie pięknej Starówki z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, Kościołem Franciszkanów i wspólne zdjęcie przed oknem papieskim.

Czytaj więcej...

Dnia 30.05. odbyły się powiatowe zawody LA indywidualnie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena Witkowska, Filip Indycki, Antek Storozum, Sebastian Witkowski, Jonasz Małecki, Adam Dziuba pokazała się z jak najlepszej strony. Oto wyniki:

Lena Witkowska -1 miejsce w biegu na 300m

Filip Indycki - 2 miejsce w biegu na 100m

Czytaj więcej...

29 maja w Ciechocinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, do których zakwalifikował się Aleksander Witczak z klasy IV b. Turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Miło nam poinformować, że reprezentant naszej szkoły zajął w turnieju I miejsce i zakwalifikował się do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca we Wrześni. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

Dnia 16.05.2023 uczniowie klas IV a i IV b udali się do Gniezna na spotkanie z absolwentem naszej szkoły księdzem infułatem Janem Kasprowiczem, proboszczem Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię katedry gnieźnieńskiej, a w szczególności drzwi gnieźnieńskich oraz relikwii świętego Wojciecha. To było bardzo ciekawe spotkanie i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

Dnia 28.04.2023r. na mogileńskim Rynku przy obelisku upamiętniającym osobę Jana Pawła II odbyła się uroczystość środowiskowa poświęcona 9 rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Program pod tytułem ,,Świadek miłości" został zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr. 2, przygotowanych pod kierunkiem pań: Renaty Rybickiej, Ewy Półtoranos oraz Wioletty Fischer. Uczniowie poprzez teksty zaczerpnięte z pielgrzymek papieskich, poezji poświęconej papieżowi oraz piosenek religijnych oddali cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi.

Czytaj więcej...

Wszystkim znane jest  przysłowie indiańskie, które mówi, że:„Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba – odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi organizowane są w kwietniu różnorodne konkursy- muzyczne, plastyczne, w których uczniowie naszej szkoły biorą udział. Właśnie dobiegł końca konkurs na plakat promujący działania na rzecz ochrony naszej planety „ Ziemię mamy tylko jedną”.
Organizatorem Konkursu Powiatowego była Szkoła Podstawowa w Szczepanowie.

Czytaj więcej...

Dnia 25.04.2023 r. w Magazynie Zbożowym w Mogilnie odbył się konkurs piosenki „Ziemia- moja planeta. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Padniewie, Gmina Mogilno oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Mogilnie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-II oraz klas III-IV.  Z naszej  szkoły wystąpiła Lena Araszkiewicz oraz Adam Wojtczak z klasy IV. Występy były bardzo udane.

Adam zajął III miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W dniu 20 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczestnicy mieli do rozwiązania test, następnie osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca po części pisemnej przystąpiły do eliminacji ustnych.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń kl. 4b Aleksander Witczak. Serdecznie gratulujemy! Etap wojewódzki odbędzie się w Ciechocinku. Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

 W Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Grób Pański". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie Grobu Pańskiego, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Wielkanocnych. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ liczba grobów i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

Czytaj więcej...

W sobotę 25 marca uczennica naszej szkoły Jagna Horożaniecka z klasy V a wzięła udział w etapie rejonowym konkursu matematycznego "Liga zadaniowa" dla klas szóstych organizowanym przez UMK w Toruniu. Jagna zdobyła I MIEJSCE.  Uczennicę przygotowała nauczycielka matematyki pani Anna Lewandowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Dnia 28 marca uczniowie Maria Zawierucha, Błażej Żywica, Lena Witkowska i Adam Dziuba reprezentowali naszą szkołę w IX Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego w Trzemesznie. Marysia zajęła III miejsce w kategorii klas IV-V. GRATULUJEMY! Uczniów przygotowały nauczycielki j.angielskiego, panie D. Głowacka i Agnieszka Kubicka.

Czytaj więcej...

Dziś(piątek,31.03.2023r.) dzień pod znakiem ukraińskich symboli, języka, tradycji i potraw. Te ostatnie cieszyły się wielkim powodzeniem. Zostały przygotowane przez naszych ukraińskich uczniów, ich mamy i babcie. Było miło i bardzo smacznie.

Uczennica kl. 8 d Alona Kovbar przygotowała film ukazujący piękno swojej Ojczyzny i toczącą się wojnę. Korzystała nie tylko z materiałów dostępnych w internecie, ale również z tego co udostępnili jej przyjaciele pozostający w Ukrainie. Film zrobił duże wrażenie na widzach w klasach starszych.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, w ramach działającej od kilku lat klasy patronackiej UAM w Poznaniu, wzięli udział w projekcie organizowanym przez Wydział Historii „Dobrze znać Sąsiada”. Celem projektu było wyjście naprzeciw potrzebom integracji młodego pokolenia, przełamanie problemów związanych z izolacją podczas pandemii oraz z uzależnieniem od świata wirtualnego. Projekt miał pozwolić wyrównywać szanse młodzieży z mniejszych ośrodków przy wykorzystaniu metod, na które nie zawsze jest czas i miejsce podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Trwa 90. jubileuszowy rok naszej szkoły. Gala jubileuszowa odbędzie 26 maja br. Zachęcamy naszych Absolwentów, Pracowników i emerytowanych Pracowników do podzielenia się z nami pamiątkami ( zdjęciami, świadectwami, kronikami ect.) z czasów Waszej nauki czy pracy, które ubogacą okolicznościową wystawę.

Pamiątki zbieramy w sekretariacie od 1 marca br. Zostaną one oddane właścicielom po 26 maja br.

Czytaj więcej...

22 lutego klasy IVa i IVb udały się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem programu był udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio” w teatrze kukiełkowym Baj Pomorski. Jak się okazało trafiliśmy na dwusetny spektakl, w związku z czym wszystkie dzieci otrzymały lizaka. Pogoda nam dopisała, wykorzystaliśmy więc okazję, by pospacerować ulicami Starego Miasta. Uczniowie próbowali także swych sił przy Krzywej Wieży. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Czytaj więcej...

Dnia 24.02.2023 w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim etapie projektu ,,Dobrze znać sąsiada.” Tym razem to my zostaliśmy ugoszczeni przez profesorów i studentów wydziału historycznego UAM. Uczniowie wysłuchali prelekcji wybitnej absolwentki naszej szkoły prof. Danuty Konieczki - Śliwińskiej na temat sąsiedztwa Mogilna i Poznania, związanego z postacią prof. Czesława Łuczaka. Następnie jego córki opowiedziały ciekawą historię z życia prywatnego tego honorowego obywatela naszego miasta. Po części wykładowej uczniowie zwiedzili budynek Collegium Historicum. Obejrzeli bogate zasoby biblioteki oraz wystawę publikacji prof. Czesława Łuczaka.

Czytaj więcej...

PO SĄSIEDZKU - to nazwa projektu UAM w Poznaniu, którego celem jest lepsze poznanie się młodzieży w z Mogilna i Poznania. W ubiegły piątek 17 lutego gościliśmy uczniów klasy VI wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu oraz prof. UAM Agnieszkę Sawicz-kierownika projektu. Naszą Dwójkę reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Klasztoru, który pięknie zaprezentował p. Zenon Popiołek.

Czytaj więcej...

W roku jubileuszowym-90. lecia naszej Szkoły. Samorząd Uczniowski pod opieką P. Anny Kaczmarek wyróżnił wszystkich uczniów i pracowników urodzonych w styczniu. Wydarzenie odbyło się 23 stycznia, w dniu urodzin Patronki Dwójki Marii Konopnickiej. Urodzeniu w styczniu otrzymali torebki z jubileuszowymi gadżetami, takimi jak kalendarz, wizytówka i cukierki-krówki.

Na swoje upominki już czekają urodzeni w lutym!

Czytaj więcej...

W sobotę 21.01.2023r. w Magazynie Zbożowym w Mogilnie było słychać przepiękny śpiew kolęd i pastorałek. O godzinie 10.00 rozpoczął się XXIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Mogileńskie kolędowanie 2023”, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP im. Jana Kilińskiego  w Mogilnie oraz Mogileński Dom Kultury.

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim 'Christmas Card'.
I miejsce zajął Jakub Szatkowski z klasy 4 a,
II miejsce zajął Paweł Plewa z klasy 4b,
III miejsce zajęła Marcelina Lewandowska z klasy 6b.
Dodatkowo wyróżniliśmy pracę Julii Januchowskiej z klasy 4a, Aleksandra Witczaka z klasy 4b oraz Igi Polak z klasy 5a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs zorganizowała nauczycielka j.angielskiego Pani Agnieszka Kubicka.

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej Nr. 2 w Mogilnie, odbył się szkolny Konkurs religijno – plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa". Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie szopek, które w szczególny sposób wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ ilość szopek i włożona w nie praca wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Po wnikliwym obejrzeniu i ocenie wszystkich prac, komisja wybrała następujących laureatów:

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych wzięli udział w konkursie ortograficznym. Ich zadaniem było uzupełnić luki w ortogramach oraz wpisać brakujące przecinki. Rywalizacja była zacięta, ale udało się wyłonić zwycięzców. W kategorii klas IV-VI triumfowała Julia Zawierucha (VIb), a kolejne miejsca zajęli Cezary Woźniak (VIa) i Amelia Czarnecka (IVb).  Wśród klas starszych przyznano dwa pierwsze miejsca - Mai Zielińskiej (VIIIe) i Lenie Witkowskiej (VIIa) oraz dwa drugie - Hubertowi Kaczmarkowi (VIIIe) i Tomaszowi Prugarowi (VII).

Czytaj więcej...

Dnia 17.11 odbyły się powiatowe mistrzostwa igrzysk dzieci oraz młodzieży szkolnej w pływaniu drużynowym. W pierwszej kategorii wiekowej nasza drużyna damska uplasowała się na 3 miejscu  Reprezentowały ją: Wiktoria Knast, Amelia Czarnecka, Zosia Bonkowska, Igą Polak, Aniela Kieszkowska i Agata Szafrańska. Dodatkowo Zosia wywalczył 2 miejsce w stylu klasycznym a Aniela 3 miejsce w stylu grzbietowym. Drugą kategorie wiekową reprezentowała drużyna damska i męska. Nasze dziewczyny wywalczyły awans na zawody wojewódzkie, a męska drużyna uzyskała bardzo dobry 2 wynik.

Czytaj więcej...

Dnia 18.11.2022r.w Zespole Szkół w Dąbrowie odbył się powiatowy konkurs „Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”. To już IX edycja. Wzorem lat ubiegłych najlepsi wokaliści naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności rywalizując z koleżankami i kolegami z całego powiatu. Poziom był bardzo wysoki i zadanie niełatwe.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl.7- Antonina Krenc i Nina Śniegowska

Kl.8 - Maja Zielińska i Hubert Kaczmarek

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno- przyrodniczego „Kompozycja jesienna”, którego organizatorem był Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach.

Wszystkie przekazane prace naszych uczniów były ciekawe, przemyślane i bogate kolorystycznie,  wyróżnieni i nagrodzeni upominkami zostali:
-Oliwia Patora kl 6

-Nina Śniegowska kl 7

-Hubert Kaczmarek kl 8

Czytaj więcej...

Zdajemy sobie sprawę, że wielu Polaków jest w tej chwili zajętych naszymi wewnętrznymi problemami. Jednakże w Ukrainie nadal trwa wojna. Zbliża się trudny okres zimowy. Włączmy się do ogólnogminnej zbiórki potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane do partnerskiego miasta Brody w Ukrainie.

Koncentrujemy się na pomocy:

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Dnia 28.10.2022r. odbyło się wręczenie nagród. Otrzymali je:

Antonina Krenc z klasy 7 za zajęcie I miejsca,
Paweł Fischer z klasy 6 b za zajęcie II miejsca,
Adam Dziuba z klasy 7 za zajęcie III miejsce,
wyróżnienie otrzymała Julia Zygmunt z klasy 7.

Gratulujemy! Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była nauczycielka muzyki Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Młodzież przygotowała dla wszystkich pracowników występ pt. "Lekcja na wesoło", zagrała "100 lat", dedykowano nam również piosenki w wykonaniu Mai Zielińskiej i Huberta Kaczmarka. Pięknie o naszej pracy mówiła St. Wizytator KO Pani Melania Kranc. Życzenia złożył Prezes Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół SP2 Pan Józef Popiel.
Były Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Miło było pogawędzić przy kawie i tradycyjnym torcie także z naszymi starszymi Koleżankami, które odpoczywają po latach pracy w szkole i chętnie się z nami spotkały.

Czytaj więcej...

W sobotę 15.10.2022r. w Magazynie Zbożowym GS odbyło się spotkanie dotyczące akcji pn. „Wczesne wykrycie ratuje życie”. Wydarzenie dotyczyło m.in. propagowania profilaktyki w wykrywaniu raka piersi u kobiet. Organizatorami konkursu plastycznego związanego z tym wydarzeniem byli:

- Klub Radnych Rady Miejskiej w Mogilnie „ Klub Radnych Niezależnych”,

-Stowarzyszenie Jarzębina w Strzelcach.

Natomiast współorganizatorami :

Czytaj więcej...

Dnia 05.102022r. odbyły się w Mogilnie na boisku orlik gminne zawody dzieci w piłkę nożną chłopców. W turnieju uczestniczyło pięć szkół : SP Wylatowo, SP Gębice, SP 3 Mogilno, SP 1 Mogilno oraz nasz SP 2. Graliśmy systemem każdy z każdym. Po bardzo emocjonujących meczach nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu. Naszym uczniom gratulujemy bardzo dobrej lokaty! Klasyfikacja turnieju:

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19 września 2022r.  w murach naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasza sędziwa ,,Dwójeczka” stała się oficjalnie Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 2. Zostało to zainicjowane 22 czerwca br. Uchwałą nr XXXVII/410/22 Rady Miejskiej w Mogilnie: oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej przekształcony został w Przedszkole nr 5. W skład Zespołu weszły Szkoła Podstawowa nr 2 i Przedszkole nr 5, zatem z dniem 1 września 2022r. w naszej szkole obok 14 oddziałów szkolnych, w których naukę rozpoczęło 323 uczniów, zostały otwarte 3 oddziały przedszkolne, w których opieką będzie objętych 73 dzieci.

Czytaj więcej...

Dnia 22.09.2022r. uczniowie klasy 7, 8b oraz 8 d wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania, aby podążać śladami Fryderyka Chopina w  naszym regionie. Podążając śladami Fryderyka Chopina w Wielkopolsce należało udać się do Urzędu Miasta w Poznaniu,  gdzie koncertował w 1828r.w Białej Sali . Nasi uczniowie będąc w klasach   młodszych  odwiedzili już Szafarnię, miejscowość położoną w okolicach Torunia, gdzie Fryderyk spędzał wakacje. W  Poznaniu  udało nam się  zobaczyć miejsca i pamiątki związane z Fryderykiem Chopinem.

Czytaj więcej...

Wybrzmiał dzwonek, ostatni w tym roku szkolnym, pragniemy podziękować wszystkim Pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw, wszystkim Pracownikom za to, że szkoła sprawnie funkcjonuje, że wszelkie trudności są pokonywane.

Wszystkim Uczniom gratulujemy osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji.

Życzymy naszym Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i wszystkim, którzy wybierają się na urlopy: odrobiny beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur, spełniajcie swoje marzenia!

Dnia 03.06.2022 uczniowie klas 5a i 7a w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Historii. Najpierw odbyły się warsztaty pt. „Średniowieczna apteka” - produkty kosmetyczne i zdrowotne według receptur z dawnych czasów, które pod wieloma względami nie ustępują współczesnym odpowiednikom. Uczniowie najpierw obserwowali proces produkcji po czym sami przygotowywali mydła zapachowe oraz kremy. Następnie udaliśmy się do punku rekonstrukcji historycznej dawnego uzbrojenia i umundurowania gdzie uczniowie mieli okazję założyć średniowieczną zbroję oraz potrzymać różne rodzaje broni.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Szkoły uczniowie klas 7 przygotowali w ramach lekcji plastyki projekt edukacyjny dotyczący Marii Konopnickiej. Twórczość patronki została przybliżona uczniom klas 1-3 w formie konkursu i zabawy.  27.05.2022r. klasa 7e w przemyślanych strojach prezentowała dzieciom wiersze zadając pytania. Nie zabrakło też piosenek z twórczości Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego.

Czytaj więcej...

W piątek, 27 maja, pięciu uczniów naszej szkoły kończyło zmagania w trzyetapowym XIX Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Przed rozpoczęciem ostatniego konkursu, uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za wysokie miejsca w poprzednim etapie - gminnym. W etapie powiatowym I miejsca zdobyły Antonina Krenc wśród uczniów klas szóstych i Jagna Horożanecka na poziomie klas czwartych.  Dziewczynom gratulujemy!

Czytaj więcej...

20.05.2022r. klasa 7e wraz z opiekunami udała się do Bydgoszczy, aby wspierać Majkę w konkursie „Wygraj szansę”, zorganizowanym przez TV Media z Łodzi. Majka wygrała I edycję konkursu „Wygraj szansę”, która odbyła się w Mogilnie. W Bydgoszczy zaprezentowali się najlepsi uczestnicy z naszego województwa. Występ Majki był udany, a sukcesem okazało się wyróżnienie, które otrzymała. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

11 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach, w których mówi się po niemiecku. Aż 23 uczniów zainteresowało się językiem, kulturą, historią i geografią państw DACHL . Laureatem I miejsca został Alan Osiński. II miejsce zajęły Oliwia Siedlecka oraz Marcelina Lewandowska, a na III miejscu uplasowały się Oliwia Skonieczna oraz Julia Ragus.

Konkurs pokazał, że nasi uczniowie chętnie pogłębiają swoją wiedzę oraz są ciekawi świata. Uczniów i konkurs przygotowała nauczycielka  j.niemieckiego Pani Aneta Wilk.

Czytaj więcej...

W naszej polskiej tradycji Dzień Matki obchodzimy 26 maja, natomiast Dzień Ojca przypada 23 czerwca. Z tej okazji dnia 16.05.2022r. uczniowie klas 4-7 przygotowani przez Panią Ewę Półtoranos zaprezentowali koncert muzyczny dla Rodziców.

Były śpiewy solowe w wykonaniu:

-Antoniny Wojtczak kl. 8

-Mai Zielińskiej kl.7

Czytaj więcej...

W piątek 29 kwietnia Dwójka gościła ponownie Prof. UAM w Poznaniu Agnieszkę Sawicz. Historyk przedstawiła obecną sytuację na Ukrainie przez pryzmat wiadomości ukazujących się w mediach. Zwracała szczególną uwagę, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy, na różnorodne sposoby manipulowania informacjami, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Jej barwna, pełna przykładów z życia opowieść, porwała obecnych! Na zakończenie syn Pani Profesor - Maciej przekazał swoje wrażenia z nauki we Lwowie i o samym mieście. Wielkim walorem spotkania dla naszych uczniów z Ukrainy był fakt, że Profesor zwracała się do nich w ich rodzimym języku.

Czytaj więcej...

Dnia 27.04.2022r. na mogileńskim Rynku przy obelisku upamiętniającym osobę Jana Pawła II odbyła się uroczystość środowiskowa poświęcona 8. rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Program pod tytułem ,,Świadek miłości” został zaprezentowany przez uczniów klas Vb, VI, VIIb przygotowanych pod kierunkiem pań: Renaty Rybickiej, Ewy Półtoranos oraz Wioletty Fischer. Uczniowie  poprzez teksty zaczerpnięte z pielgrzymek papieskich, poezji poświęconej papieżowi orazpiosenek religijnych oddali cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi. Nie zabrakło też modlitwy,

Czytaj więcej...

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Antonio Vivaldi – przedstawiciel baroku skomponował koncert skrzypcowy „Wiosna” i temat ten często pojawia się w twórczości plastycznej. „Wiosenne drzewo” to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach. Tematem tym zainteresowało się szesnaścioro uczniów naszej szkoły. Prace były bardzo ciekawe, a potwierdzeniem tego są cztery wyróżnienia. Otrzymały je uczennice:

Czytaj więcej...

W naszej szkole uczniowie klasy I a i III  b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 1 października 2021 i trwać będzie do 31 maja 2022r. Projekt składa się z trzech modułów. Został już zrealizowany I moduł pt.” Podróże małe i duże”. Dzieci na zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, czytały lekturę i poznały zawód związany z jej treścią, wykonały plakaty zachęcające do czytania papierowych książek, zakładki do książek i realizowały inne ciekawe zadania.

Czytaj więcej...

Wszyscy troszczymy się o zwierzęta. Nie możemy jednak zapominać o dbaniu o środowisko. Chcemy, aby wszędzie było ładnie i przyjemnie. Na tę okoliczność odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Straż Miejską w Inowrocławiu  pt.: „ Piesek sam po sobie nie posprząta”.

Znamy już wyniki konkursu, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas 5, 6 i 7 . Miło nam powiadomić, że Miłosz Grobelski z klasy 5 a został wyróżniony i otrzymał nagrody. Uczniów przygotowała p. Ewa Półtoranos. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W VIII Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Trzemesznie uczennica Lena Witkowska zajęła 1 miejsce w kategorii klas VI-VII.

Udział wzięli również: Agata Markiewicz, Jakub Orłowski, Cezary Woźniak.

Uczniów przygotowały nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Burzyńska i  p. Dominika Głowacka.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

W srodę  9 marca gościliśmy P. Profesor UAM Agnieszkę Sawicz, która przybliżyła uczniom klas ósmych genezę konfliktu Rosja-Ukraina. Znajomość tematu i sposób przekazania zrobiła spore wrażenie, podobnie jak analiza informacji, z którymi zapoznajemy się korzystając z sieci Internet.

Wykład odbył się w ramach tzw. klasy patronackiej czyli wieloletniej współpracy Dwójki z UAM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wiemy, że informacje multimedialne bardziej zwracają uwagę uczniów - reprezentantów społeczeństwa obrazkowego - niż ogłoszenia drukowane na papierze. Na ekranie w holu budynku głównego wyświetlamy różne  informacje np. komunikaty, zdjęcia, filmy, treści edukacyjne.

Mamy nadzieję, że dzięki wirtualnej gazetce skuteczniej docierać będziemy z wiadomościami do dzieci i młodzieży naszej placówki.       

Wirtualna Gazetka Szkolna to system wyświetlania

Czytaj więcej...

Uczniowie naszych najmłodszych klas mieli ostatnio okazję uczestniczyć w wycieczce do  Torunia dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Ze względów organizacyjnych przeprowadzono ją w dwóch terminach – 30 listopada dla kl. Ia i IIIb oraz 8 grudnia dla kl. IIa i IIIa.
Wyjazd umożliwił uczniom poznanie, chociaż w pewnym stopniu, tego pięknego miasta nad Wisłą. Przewodnik podczas oprowadzania uliczkami Starego Miasta przybliżył historię wielu miejsc i wskazał na liczne zabytki architektury, nawiązując często do

Czytaj więcej...

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Jesienny Jeż” zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.

Jury konkursu przyznało III miejsce i nagrodę  Wojciechowi Nurskiemu z klasy 7d, natomiast Oliwia Pietras otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim, którzy wykonali prace na ten konkurs !

Uczniów przygotowała Pani Ewa Półtoranos.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Jesień wierszem malowana”, którego organizatorem  był Samorząd Osiedlowy w Mogilnie Obwód nr 1. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Mogilna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26.11.2021r. W kategorii klas V-VI główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymała Marcelina Lewandowska z klasy 5b. Wyróżnienia w tej samej kategorii przypadły Idze Maciążek z klasy 5b oraz Miłoszowi Grobelskiemu z klasy 5a.  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Serdeczne podziękowania dla społeczności szkolnej i rodziców naszych uczniów za otwarte serce i empatię, którą okazali włączając się w tę akcję charytatywną.
Szczególne podziękowania dla Marysi Superczyńskiej i Julce Zawierucha z kl. V b, które codziennie przyjmowały środki pielęgnacyjne i artykuły spożywcze oraz wzięły udział w podsumowaniu przyniesionych darów. Akcję ze strony szkoły koordynowała

Czytaj więcej...

Pieśni żołnierskie i patriotyczne opowiadają o ojczyźnie, sławnych Polakach oraz o ich dokonaniach. Dawniej niektóre z nich zagrzewały walczących żołnierzy do boju, podtrzymywały wiarę w odzyskanie wolności, umacniały poczucie wspólnoty.

Współcześnie utwory patriotyczne najczęściej wykonuje się podczas ważnych uroczystości państwowych i szkolnych. Takim wydarzeniem w Zespole Szkół w Dąbrowie jest powiatowy konkurs „ Pieśni żołnierskiej i patriotycznej”, który odbył się po raz ósmy 19 listopada 2021r.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. Zaproszenie przyjęła Antonina Wojtczak z klasy 8 b, Maja Zielińska z klasy 7 e oraz Antonina Krenc z klasy 6 a. Uczennice przygotowywały się na szkolnych próbach, aby zaprezentować się jak najlepiej. Występy były bardzo udane, a Antonina Wojtczak zajęła drugie miejsce. Brawo!

Czytaj więcej...

10 listopada 2021 roku klasy 8 udały się na wycieczkę do Gdańska w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Następnie wspominając wydarzenia z września 1939 spacerowali po Westerplatte. Aktywny dzień zakończyli ciepłym posiłkiem w „Stołówce Gdańskiej”.

Wycieczka była w 80% finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej...

28.10.2021r. uczniowie klasy 6, 7 d i 7 b udali się na wycieczkę, aby poznać miejsca w Wielkopolsce, których zabytki są perłami w historii sztuki. Zwiedzanie rozpoczęło się od Kórnika, gdzie znajduje się zamek Górków i Działyńskich. Zamek w stylu obronnym wzniesiono w czasach średniowiecza, aktualnie po przebudowach nawiązuje do neogotyku angielskiego – stylu XIX- wiecznego. Zamek ten również ma swoją Białą Damę, a była nią Teofila Działyńska. Obok zamku mieszczą się ogrody przebudowywane przez Tytusa Działyńskiego w XIX wieku. Obecnie jest to arboretum, gdzie przykuwają uwagę różnorodne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Ogród zajmuje powierzchnię 30 ha.

Czytaj więcej...

Dnia 15 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2- klasy Vb, VI i VIIb, na mogileńskim Rynku zaprezentowali program artystyczny upamiętniający 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na PAPIEŻA. Uczniowie przypomnieli zgromadzonym na Rynku, Ojca Świętego, recytując wiersze, przytaczając fragmenty Jego kazań oraz wspomnień. Program wzbogacony został o pieśni i piosenki religijne, nie zabrakło ulubionej pieśni Papieża ,,Barki”. Tradycyjnie była modlitwa, której przewodniczył O. Grzegorz Sucheński z Klasztoru oraz wspomnienia związane z Janem Pawłem II, którymi podzielił się z obecnymi burmistrz L. Duszyński.

Czytaj więcej...

1.10.2021r. uczniowie klasy 7b, 6 i 5b wraz z nauczycielami udali się do Skłudzewa na warsztaty plastyczne. Ośrodek w Skłudzewie posiada pracownie plastyczne w  XIX -wiecznym zespole pałacowo- parkowym, kaplicę oraz galerię Stary Dwór. Mieści się tu Fundacja Piękniejszego Świata.
Pierwszym punktem warsztatów była gimnastyka , spacer i rysunki w plenerze. Poznane techniki to mozaika ze szkła witrażowego oraz EBRU, w której żadna praca się nie powtórzyła. Następnie odbyło się zwiedzanie galerii, kaplicy z ikonami i rozmowy o sztuce. Z pewnością zwiększy to  zainteresowanie  uczestników różnymi technikami plastycznymi i pozwoli na lepsze poznawanie, odczuwanie  i rozumienie sztuki.

Czytaj więcej...

8 października obchodziliśmy 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej. W tym to dniu nasz szkolny Pokój Patronki rozbrzmiewał dziecięcym gwarem. W sali zaaranżowanej na epokę, w której żyła Konopnicka, uczniowie klas I-III obejrzeli program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów. Obecni mieli okazję wysłuchać utworów dla dzieci, w których Konopnicka ukazała piękno świata i otaczającej przyrody oraz uroki polskiej wsi.  „Stefek Burczymucha”, „Muchy samochwały”, „ Pan Zielonka”, „Kukułeczka”, „Co słonko widziało”, „Jesienią” to tylko niektóre z zaprezentowanych wierszy.

Czytaj więcej...

8 czerwca br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas siódmych, tj. dla uczniów, którzy w tym roku zaczęli swoją szkolną przygodę z  językiem niemieckim. Konkursowe zmagania odbywały się pod hasłem ,,Die DACHL-Ländersindsointeressant” i zgodnie z tą myślą miały na celu rozbudzenie w uczniach chęci zgłębiania wiedzy na temat jakże ciekawych i różnorodnych państw, jakimi są Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Uczennice, które zmierzyły się z finałowym testem, po raz kolejny udowodniły, że nie brak im ciekawości świata i naukowej pasji, a wiele zagadnień dotyczących krajów niemieckojęzycznych nie ma przed nimi tajemnic.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym klasa III a z wychowawczynią Małgorzatą Jakóbiak, przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. „CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, edycja II autorstwa Honoraty Szaneckiej. Projekt ten obejmuje zajęcia z klasą przez cały rok szkolny 2020/2021. Celami tej innowacji jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym.

Na wzięcie udziału w tym projekcie wyrazili zgodę wszyscy uczniowie i ich rodzice z klasy III a.

Czytaj więcej...

Reprezentantki SP2 Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Burzyńska i Iga Halat zachęcają do udziału w konkursie!
Pobierz kartę zgłoszeniową do konkursu - pdf
Koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu - pdf

szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na plakacie, facebooku oraz www.mogilno.pl

zapraszamy do udziału w konkursie :)

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie przystąpiła do projektu unijnego „ Buduję, koduję, programuję”. Organizatorem projektu było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Projekt obejmował lata: 2019-2020. Skierowany był do uczniów klas I-III. Jego celem było zapoznanie uczniów najmłodszych klas z różnymi sposobami kodowania i programowania. Do projektu przystąpiło 6 klas z edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia prowadziły wychowawczynie tych klas, które odbyły czterodniowe szkolenia w Pałacyku w Kobylnikach. Podczas szkolenia zdobyły wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z zakresu projektu. Cykl zajęć obejmował 30 godzin w każdej klasie odbywających się raz w tygodniu w wymiarze 90 minut.

Czytaj więcej...

Maria Konopnicka Patronką Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie jest od 1988 roku. Placówka ma za sobą obchody 85. rocznicy funkcjonowania, 30-lecia nadania imienia i wręczenia sztandaru. Przed Szkołą kolejne wydarzenia, przedsięwzięcia na miarę jej znaczenia w mieście, dorobku i wkładu intelektualnego, nie tylko w regionie. W 110. rocznicę śmierci Patronki, pochowanej na cmentarzu miejskim w Kaliszu, zrodziła się inicjatywa upamiętnienia tej daty. Najlepiej nawiązującego do motywów twórczości wielkiej Poetki. W ocenie Jej wielbicieli na pewno takim symbolem jest wierzba, ulubione drzewo, natchnienie niejednego wiersza Marii Konopnickiej. Przykład jednego z wielu utworów nie pozostawia wątpliwości o gatunku ukochanego drzewa …    

Czytaj więcej...

Do budynku szkoły 1 września 2020 r. oprócz uczniów i pracowników mogą wejść tylko rodzice uczniów klas pierwszych według zasady – jedno dziecko z jednym rodzicem.

Wszystkich rodziców wchodzących na teren szkoły zobowiązuje się do zasłaniania nosa i ust maseczką lub przyłbicą, do dezynfekcji rąk i zachowania dystansu wobec siebie.

 Uczniowie wchodzą  według harmonogramu :

Czytaj więcej...

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się na boisku szkolnym wg następującego porządku:

godz. 9.00 - kl. I-III

godz. 10.00 - kl. IV-VI

godz. 11.00 - kl. VII-VIII.

O godz. 12.00 w kościele św. Jana Apostoła odbędzie się Msza św. dla społeczności naszej szkoły.

 W razie niepogody, w poniedziałek 31.08.20r. podamy następny komunikat o rozpoczęciu roku szkolnego.

 

 Dyrektor

 Aleksandra Zielińska- Duda

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Pamiętny rok z uwagi na niespotykane dotychczas trudności z jakimi przyszło nam się zmagać. Stan zagrożenia epidemicznego, w którym nadal się znajdujemy, spowodował całkowicie nową organizację pracy. Przejście na system zdalnego nauczania był dużym wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej społeczności szkolnej udało się szczęśliwie zakończyć ten rok. W tych trudnych czasach Rodzice byli blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Dziękuję za współpracę!

Czytaj więcej...

Nauczyciele mogileńskich szkół podstawowych zainspirowani akcją „Kartka dla medyka” zaproponowali uczniom udział w lokalnym przedsięwzięciu pn. „Dziękujemy!”.  Zadanie polega na wykonaniu (w dowolnej technice) pracy plastycznej, w której autor wyrazi wdzięczność dla tych, którzy w trudnym czasie pandemii, narażając siebie i swoje rodziny, pracują, by zabezpieczyć nasze życie, zdrowie i codzienne potrzeby.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonanych prac jako symbol więzi i solidarności  ze społecznością naszej małej ojczyzny.
 
Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny. Akcja trwa!

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie Pokoju Patronki w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Patronka Dwójki Maria Konopnicka doczekała się własnego pokoju, który zaaranżowano w sposób przypominający epokę, w której żyła. Można w nim dowiedzieć się jak i co tworzyła słynna autorka oraz obejrzeć prace plastyczne uczniów do utworów Patronki a także barwne wydania utworów dla dzieci.

Czytaj więcej...

Rada Miejska w Mogilnie ogłosiła rok 2020 rokiem Kurta Lewina. Kim był ten wybitny psycholog, który pod koniec XIX wieku urodził się w Mogilnie?  Przyszedł na świat 9 września 1890 roku, w żydowskiej rodzinie, jako jedno z czworga dzieci. Jego ojciec (Leopold) był właścicielem sklepu wielobranżowego oraz gospodarstwa rolnego. Kurt jako dziecko uczęszczał do żydowskiej szkoły religijnej, czyli chederu, a od 1900 do Gimnazjum im. Cesarza Fryderyka Wilhelma w Poznaniu. W 1905 roku, wraz z rodziną, przeniósł się do Berlina, gdzie ukończył liceum.

Czytaj więcej...

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania akcji dobroczynnych na rzecz dzieci chorych i potrzebujących. Dlatego w naszej szkole w dniach od 13 do 21 listopada uczniowie  z koła wolontariatu prowadzili zbiórkę pluszowych niedźwiadków i innych  maskotek, które trafiły do dzieci chorych z oddziału dziecięcego w inowrocławskim szpitalu oraz do Fundacji Mam Marzenie, która przekaże je na oddział onkologii dziecięcej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Stało się już tradycją, iż w Dąbrowie odbywa się Powiatowy Konkurs  Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. W piątek- 8.11.2019r. uczestniczyliśmy  w nim po raz siódmy. Naszą szkołę reprezentowała Antonina Wojtczak z klasy 6 b. Przygotowaną piosenkę wykonała  pięknie na scenie. Publiczność słuchała w ciszy, a zatem  występ  Tosi  się podobał. Nie zabrakło też ogromnych braw. Nie zajęliśmy miejsca, ale uczestniczenie w konkursie patriotycznym  jest już nagrodą. 

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 27.09.2019 klasy VI zwiedzały Kotlinę Kłodzką z biurem podroży Lech Poznań Football Academy. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku,  Kopalnię Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” oraz Podziemne Miasto „Osówka”.  Błądziliśmy również w skalnych labiryntach w Błędnych Skałach. W drodze do Mogilna odwiedziliśmy jeszcze Wrocław, gdzie na jednym z największych rynków staromiejskich w Europie bawiliśmy się w chowanego z uroczymi Krasnalami. Czas wolny między zwiedzaniem na zdrowo i sportowo zagospodarowali nam nasi trenerzy z Lecha Poznań.

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć św.Jana Pawła II w Jego liturgiczne  wspomnienie na mogileńskim rynku.W montażu słowno-muzycznym ,,Wstańcie, chodźmy!" przypomniano ważne przesłania i  nauczanie Ojca świętego. Wspólnej modlitwie przewodniczył o. Grzegorz Sucheński .Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze przy pamiątkowej tablicy.Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki religii: Wioletę Michalak i Renatę Rybicką.

Czytaj więcej...

Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Za pośrednictwem kampanii uczniowie poznają patriotyczne postawy i tożsamość narodową a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach. W tym celu każdy uczeńtworzy pocztówkę i pisze wiadomość do wybranego przez siebie bohatera powstania warszawskiego. Wszystkie wykonane przez uczniów pocztówki zostaną wysłane do 31 października do fundacji „SENSORIA”, która przekaże je dalej do konkretnych powstańców.

Czytaj więcej...

W dniu 4 października 2019 r. w kinie Wawrzyn odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, którego dokonały panie dyrektor: Aleksandra Zielińska- Duda i Lidia Błażejewska. Dzieci zaprezentowały się przed społecznością szkolną i rodzicami w krótkim programie artystycznym. W obecności wszystkich zgromadzonych złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Swoje przyrzeczenie pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem palca na klasowych tarczach.

Czytaj więcej...

3 czerwca br. uczennice z koła wolontariatu odwiedziły oddział przedszkolny    z okazji Dnia Dziecka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” spotkałyśmy się kolejny raz w tym roku szkolnym. Nasze wolontariuszki przedstawiły inscenizację „Dzieci dzieciom” opartą na znanych i lubianych utworach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w recytowane strofy, a następnie brały udział w rozmowie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Czytaj więcej...

W dniach 03-14.06 br. wolontariuszki naszej szkoły przeprowadziły zbiórkę darów – środków opatrunkowych dla chorych mieszkających na Madagaskarze. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na naszej społeczności szkolnej. Uczniowie odpowiedzieli na apel i przynieśli bandaże, plastry, gaziki, środki odkażające potrzebne dla osób chorych. 18 czerwca dary zostały przekazane na ręce proboszcza parafii MBNP  w Mogilnie, który dalej pokieruje, aby dotarły na misje.

 

Czytaj więcej...

Właśnie zakończyły się zajęcia programu edukacyjnego unijnego „ Buduję, koduję, programuję” pod patronatem KPCEN Toruń. W zajęciach prowadzonych przez panie p. Małgorzatę Jakóbiak i p. Bogumiłę Wojciechowską brali udział uczniowie klasy 1a i 2b. Przez cały semestr uczniowie zgłębiali tajniki kodowania i programowania od najprostszych do najtrudniejszych informacji.

Czytaj więcej...

4 czerwca 2019 roku przypada ważne dla nas święto. To właśnie 30 lat temu, 4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Wybory do sejmu i senatu przeprowadzone na mocy wcześniejszego porozumienia obrad Okrągłego Stołu po ciężkich dla Polaków latach komunizmu stały się podstawą zmiany ustroju w Polsce. Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, która zapadła w 2013 roku, dzień 4 czerwca został ustanowiony Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

W dniach 6,10,14 i 15 maja klasy 7ab i 8ab w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udały się z wizytą do Urzędu Skarbowego w Mogilnie. Uczniowie dowiedzieli się, jaką jednostką administracyjną jest Urząd Skarbowy, jakim organem jest Naczelnik Urzędu Skarbowego , na czym polega praca i jakie są rodzaje stanowisk w Urzędzie Skarbowym. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat podatków oraz całej struktury Krajowej Administracji Skarbowej. Spotkali się również z Panią Naczelnik oraz zwiedzali poszczególne miejsca pracy. Na każdego ucznia czekał poczęstunek i prezent

Czytaj więcej...

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka