Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

,,Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym”. Norbert Cierzniewski jest uczniem klasy VII c. Od najmłodszych lat interesuje się wspinaniem. Pasją tą zaraziła go mama i dziadek, który w czasie ferii zimowych zaprowadził wnuka na pierwszą ściankę wspinaczkową. Obecnie Norbert należy do Klubu DIRETA w Gnieźnie, gdzie trenuje wspinanie na sztucznych ściankach oraz na prawdziwych skałach podczas wyjazdów w góry. Norbert zdobył już kilka szczytów górskich w pasmach Alp, Dolomitów.

Czytaj więcej...

Wiktoria Lasecka jest uczennicą klasy VII b. Od dwóch lat jej pasją jest jeździectwo, któremu poświęca każdą wolną chwilę. Należy do klubu K.J. Wiecanowo, a w czasie wakacji trenuje pod okiem wielokrotnego mistrza Polski i Europy Pana Włodzimierza Rudasza w Agrofood w Grabowcu koło Torunia.
W dniach od 9 do 11 sierpnia tego roku Wiktoria odniosła ogromny sukces – III miejsce w skokach przez przeszkody na XXII Jeździeckich Mistrzostwach Polski Amatorów i tym samym została II wicemistrzem Polski w kategorii juniorów, dosiadając klaczy GoldenGirl.

Czytaj więcej...

Weronika przygodę z karate rozpoczęła we wrześniu 2017 roku. Od tego czasu należy do sekcji mogileńskiej Inowrocławskiego Klubu Sportowego pod opieką Pana Arkadiusza Padniewskiego. W chwili obecnej posiada biały pas z trzema belkami. Niebawem będzie się starała o pas żółty.  Dnia 27.01.2018 roku wraz z innymi członkami swojej sekcji ( m. in. Bratem Igorem z kl. VI a), brała udział w „Zawodach Karate o Puchar Wójta Gminy Orchowo”.

Czytaj więcej...

W Paterku k. Nakła nad Notecią odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Krajny i Pałuk w Karate Olimpijskim. W zawodach udział wzięło 320 zawodników reprezentujących 24 kluby karate z całego kraju. Zawodnicy sekcji karate Mogilno i Strzelno trenowani przez Arkadiusza Padniewskiego zdobyli 3 medale.

Złoty medal zdobył:  Januchowski Jakub kumite indywidualne chłopców 10-11 lat - 35kg

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Weronika  Michalska od najmłodszych lat uwielbiała ruch i interesowała się różnymi dyscyplinami sportu. Próbowała swoich sił na boisku piłkarskim i w siatkówce, ale to pływanie stało się jej ulubioną dyscypliną sportu. Zajęcia i zabawy w wodzie pokochała w przedszkolu. W wieku 6 lat rodzice zapisali Weronikę na naukę pływania. W ciągu 2 lat zrobiła duże postępy i w wieku 8 lat rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem w Uczniowskim Klubie Sportowym ORKA Mogilno. Trenowanie sprawiało Weronice dużo przyjemności i szybko pokazała swój potencjał. To właśnie wtedy załapała bakcyla do tej dyscypliny sportu. Od 2014 treningi na Krytej Pływalni w Mogilnie stanowią nieodzowny element dnia Weroniki.

Czytaj więcej...

Szkoła Pamięta

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Dziennik Elektroniczny

To już 85 lat!

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka