Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Pod takim hasłem 16 wolontariuszy z naszej szkoły obchodziło swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, który przypada 5 grudnia. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak mówią nasi wolontariusze : „lubimy pomagać różnym osobom: dzieciom z domów dziecka, seniorom, chorym. Staramy się zawsze pamiętać o potrzebujących, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Można powiedzieć, że wolontariat w naszej szkole to taka mała fabryka dobra i to nie od święta. Pomagając innym, zauważamy, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu. Bogatszym przecież nie jest ten, kto posiada dużo rzeczy materialnych, ale ten, kto dzieli się z innymi swoim czasem, uśmiechem i sercem…”

Obchodzone tego dnia święto było okazją do spotkania ze starszymi koleżankami z Zespołu Szkół w Mogilnie, które zaprosiły nasze uczennice do wspólnego świętowania. Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez p. dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego, opiekunów tamtejszego koła wolontariatu p. Annę Przybylską           i p. Małgorzatę Król oraz młodzież. Starsze dziewczyny zaproponowały naszym wolontariuszkom ciekawe zabawy, które sprzyjały integracji. Był też czas na wymianę doświadczeń w pracy obu kół, obejrzenie krótkiego filmu o historii filantropii, mały poczęstunek. Na koniec spotkania nastąpiła miła niespodzianka dla naszych dziewczyn w postaci  drobnego upominku od p. dyrektora i zaproszenie do wspólnych zdjęć w foto-budce.

W tym dniu nasi wolontariusze otrzymali podziękowanie za  czas i dobro, które niosą drugiemu człowiekowi. Pomoc to wielka sprawa. Czasem wystarczy uśmiech, podanie dłoni, a czasem wypełniona po brzegi paczka, która wyciska wiele łez naszym obdarowanym.

Z okazji Dnia Wolontariatu życzymy wolontariuszkom :

Marysi Superczyńskiej, Marcelinie Lewandowskiej, Zuzi Jarlaczyk, Jagodzie Jarlaczyk, Oli Burzyńskiej, Ani Brzustowskiej, Idze Halat, Kalinie Hibner, Julii Polak, Wiktorii Stefańskiej, Dobrosi Wierzbińskiej, Ani Grzechowiak, Julii Czarneckiej, Marice Hałajczak, Nicoli Banaszak i Patrycji Nowak

wiele radości w sercu, uśmiechu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to, co robicie ma naprawdę sens. Dziękujemy za trud całorocznej pracy               w Szkolnym Kole Wolontariatu „Otwarte serce – pomocna dłoń”

 

Opiekunowie

Wioleta Michalak

Agnieszka Kruszka

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka