16 października, dla nas Polaków, jest wyjątkową datą, bowiem 40 lat temu rozpoczął się „pontyfikat przełomu” naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły, który przybrał imię Jan Paweł II. Z tej okazji uczniowie z koła wolontariatu pod kierunkiem p. Wiolety Michalak, p. Renaty Rybickiej, p. Agnieszki Kruszka przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. W trakcie uroczystości środowiskowej na mogileńskim Rynku można było się wsłuchać w piękne strofy poezji, fragmenty nauczania Jana Pawła II oraz w ulubione pieśni papieskie.

Nasi wolontariusze przypomnieli zgromadzonym delegacjom przedszkoli, szkół i zakładów pracy oraz wielu mieszkańcom Mogilna jak wielką rolę w świecie odegrał papież Polak dzisiaj spoglądający na nas z okna Boga-Ojca.

Dziękujemy naszym wolontariuszom z kl. IIb, IVa, IVe, VIa, VIc, VIIa, VIIIa za ogromny wkład pracy w przygotowanie pięknej uroczystości, która była wyrazem czci i szacunku dla Ojca Św. Jana Pawła II.

Wioleta Michalak, Renata Rybicka, Agnieszka Kruszka