Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

29 września będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pasję do czytania warto zaszczepiać już od najmłodszych lat, gdyż pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka. Rozwijanie wyobraźni, kształtowanie samodzielnego myślenia, wzmacnianie pamięci i koncentracji oraz wzbogacanie słownictwa to tylko niektóre z zalet czytania.

Nasza szkoła dostrzega wagę działań popularyzujących czytelnictwo, dlatego włączyła się w akcję zaadresowaną do uczniów klas I-III, mającą na celu wyrobienie nawyku systematycznego czytania. Została ona zaproponowana przez sieć sklepów Biedronka, która aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa. Aby inspirować do codziennego głośnego czytania zostały przekazane materiały motywacyjne dla uczniów: albumy, naklejki, maskotki Gangu Słodziaków, egzemplarze książek, plakaty.

Nasi uczniowie klas młodszych już zaangażowali się w akcję i co najmniej 10 minut dziennie poświęcają na głośne czytanie. Swoje działania będą powtarzać przez 21 dni, dokumentując je w albumie, którego ideą jest zebranie właśnie 21 naklejek. Należy zaznaczyć, iż naklejki przyznaje nauczyciel za wykonanie przez dziecko zadania potwierdzone w albumie podpisem rodzica.

Liczymy na duże zaangażowanie naszych uczniów w tę akcję. Mamy nadzieję, iż podjęte działania rozwiną ich zainteresowania czytelnicze, a może nawet przyczynią się do rozbudzenia prawdziwej czytelniczej pasji.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka