Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Ostatnie dni kalendarzowego lata uczniowie klasy III spędzili na biwaku w Przyjezierzu, korzystając z zakwaterowania i infrastruktury w Ośrodku Wypoczynkowym „Maria”. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanych zajęć: przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych oraz ruchowych.

Trzecioklasiści odbyli długą wędrówkę leśnym szlakiem, podczas której zgromadzili ciekawe materiały przyrodnicze oraz utrwalili i poszerzyli wiadomości o ekosystemie leśnym.

Prowadzili wnikliwe obserwacje, a także skrzętne notatki w przygotowanych dzienniczkach. Podczas wyprawy, poszukując drzew o największym obwodzie pnia, doskonalili umiejętność posługiwania się miarą i dokonywania matematycznych obliczeń związanych z pomiarem. Zgromadzone w trakcie wycieczki okazy przyrodnicze wykorzystali w tworzeniu prac plastycznych. Przy ognisku, po pieczeniu kiełbasek uczestnicy biwaku rozwijali również swoje umiejętności ortograficzne - układali „leśny słowniczek”, który wykorzystali do zredagowania przyrodniczej bajki. Wiele radości sprawił dzieciom spacer brzegiem jeziora oraz zabawy ruchowe na placu zabaw znajdującym się na plaży. Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych, które odbyły się w specjalnie do tych celów przygotowanej sali, wyposażonej w lustra i sprzęt muzyczny. Poznali podstawowe kroki niektórych tańców ludowych oraz rozmaite zabawy taneczne.

Biwak w Przyjezierzu przebiegał we wspaniałej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i humoru, co sprzyjało integrowaniu się uczniów. Ponadto był także doskonałą okazją do rozwijania samodzielności i umiejętności współdziałania. Sprzyjał kształtowaniu postaw badawczych oraz trwałemu przyswajaniu wiedzy.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka