Bierzemy udział w kompleksowym projekcie kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci”, realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

W  szkole odbyły się warsztaty dla rodziców i uczniów klas szóstych oraz nauczycieli. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jak chronić się przed niebezpieczeństwami w sieci m.in. jak w prosty sposób utworzyć bezpieczne hasło, gdzie sprawdzić, na ile bezpieczne jest hasło, którego używamy oraz czy ktoś włamał się na naszą pocztę. Można było także uzyskać odpowiedzi na pytania: Co nam wolno w sieci? Co trzeba wiedzieć o komunikacji przez Internet? O czym należy pamiętać, publikując swój wizerunek w sieci ?

Prowadząca zachęcała również do korzystania z bezpłatnych serwisów edukacyjnych oraz aplikacji ułatwiających pracę nauczyciela, rodzica i ucznia.