Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

<p ">9 listopada 2018 roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, do którego przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Ten czas był wypełniony konkursami, zajęciami o tematyce historycznej, przystrajaniem sal lekcyjnych. Obchody zainaugurowane zostały już 18.10.2018 roku, kiedy wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu” dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Chór złożony z 329 uczniów Dwójki pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Jacka Jackowskiego wykonał w mogileńskim klasztorze trzy pieśni hymniczne:  Hymn Polski, Gaude Mater Polonia oraz Rotę.

Dzisiejszego dnia wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani i otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w/w konkursie.

Dzień rozpoczęliśmy od uroczystych apeli z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla klas I-III akademię przygotowali uczniowie klas II a i II b, pod kierunkiem wychowawczyń p. Aliny Dobersztyn i p. Bogumiły Wojciechowskiej. Natomiast dla klas IV – VIII, uczniowie klas VI a i VI c, pod kierunkiem p. Elżbiety Burzyńskiej i p. Anny Lewandowskiej.

Młodsi uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne oraz zatańczyli poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Ogińskiego.

Starsi uczniowie przedstawili historyczny rys ważnych dla naszego kraju wydarzeń z tamtego okresu, wzbogacając go o pieśni patriotyczne oraz odegrali pantomimę symbolizującą rozbiory Polski, zabory i w końcu odzyskanie wolności po 123 latach niewoli.

Podczas apelu wręczono również nagrody dla zwycięzców konkursu plastyczno-historycznego pt.”100 kartek dla Niepodległej”. Laureatami zostali:

w kategorii klas I –III:

I miejsce Iga Maciążek z klasy II b

II miejsce Nina Śniegowska z klasy III

III miejsce Paweł Krakowski z klasy II a

w kategorii IV – VIII:

I miejsce Weronika Bednarz z klasy V a

II miejsce Julia Polak z klasy VI a

III miejsce Oliwia Sobkowiak z klasy V c

Następnie przewodniczący klas I – VIII wraz z Paniami Dyrektor: Aleksandrą Zielińską – Duda oraz Lidią Błażejewską i honorowymi świadkami – uczniami jubilatami, obchodzącymi swoje urodziny 11 listopada Katarzyną Pryka z klasy VI a i Szymonem Szymańskim z klasy VIII a posadzili Dąb Niepodległości oraz zakopali pod nim Kapsułę Czasu, w której znajdowały się pamiątki związane z tegorocznym Jubileuszem 85.lecia naszej ,,Dwójki” oraz historia szkoły i informacje, takie jak lista pracowników, liczba uczniów i klas.

Punktualnie o godzinie 11.11 w ramach powszechnej akcji „Rekord dla Niepodległej” wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka