Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Kolejny rok szkolny szczęśliwie dobiegł końca! Otrzymaliście upragnione świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Wszyscy udajecie się na zasłużony wypoczynek. Mijający rok szkolny był w naszej placówce niezwykły, bo jubileuszowy – obchodzimy 85-lecie istnienia, mija 30 lat od nadania szkole imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. Jeszcze mamy w pamięci tamte uroczyste chwile, śpiewamy naszą piosenkę, która z tej okazji powstała. Cieszymy się i gratulujemy Wam wszystkich Waszych sukcesów jakie w wielu dziedzinach, tak jak co roku, odnosiliście. Zwracamy się do Was Kochani trzecioklasiści!

Pierwszego września, przed trzema laty,
kiedy jesienne jeszcze kwitły kwiaty,
rodzice za rękę was przyprowadzili,
abyście tej szkoły próg przekroczyli.
Szeptaliście wówczas im z niepokojem,
zostańcie trochę, bo się boję.
, Do drugiej klasy szliście już wesoło,
same znane twarze wokoło,
a najważniejsze, że była z wami,
najlepsza na świecie wasza Pani.
Kłopoty później różne bywały,
Psoty czy waśnie ,szkolne kawały.
To już za wami, to wszystko wczoraj ,
dzisiaj podsumowania nadeszła pora.
Drodzy trzecioklasiści !
Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym dla Was . Kończy się pewien etap waszego życia, etap nauki szkolnej -nazywa się on w języku dorosłych „ pierwszym etapem edukacji”.
Od września rozpoczniecie drugi – nowy etap w waszym życiu. Co to dla Was znaczy?
Otóż opuścicie dobrze znaną salę, w której codziennie spotykaliście swoją panią, w czwartej klasie nowi nauczyciele będą prowadzić Was po ciekawej krainie wiedzy a do wysiłku będą Was mobilizować dzwonki oznaczające nowe przedmioty - historię, przyrodę ,technikę….. Za dwa miesiące będziecie już zaliczać do starszyzny szkolnej. Na drugi etap edukacji, który będzie trwał 5 lat życzymy Wam wszystkiego dobrego!

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud przekazywania wiedzy i umiejętności, za wkład w dzieło zaprzyjaźniania swych uczniów z treścią tajemnych ksiąg mądrości, w których prócz wiedzy jest zapisany kanon reguł życia uczciwego, z poszanowaniem przyjętych norm i zasad.
Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomagali nam na co dzień, naszym pracownikom administracyjnym i pomocniczym za podejmowany wysiłek, aby szkoła właściwie funkcjonowała.
Dziękujemy za całoroczną pracę i współpracę Wam drodzy Rodzice! Dziękujemy, że wspieracie swoje dzieci w procesie uczenia się i wychowania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym osobom i instytucjom, które bezinteresownie wspomagają nas materialnie i rzeczowo. 

Wszystkim życzymy lata wrażeń jak z marzeń, słonecznych dni na plaży, w górach i nad jeziorami, wspaniałych wakacji ,dobrego odpoczynku. Namawiamy, abyście sami szukali sposobów do aktywności – i tej ruchowej, dla zdrowia i kondycji, i tej społecznej, dzięki której będziecie zdobywać nowych przyjaciół. Niech ten długo oczekiwany czas wypoczynku przebiega w bezpiecznych warunkach wszędzie, gdzie się udacie, wszędzie tam, gdzie będziecie odpoczywać. Spokojnych wakacji!
Wszyscy powróćmy uśmiechnięci, mając w pamięci czarowne chwile jakie uda nam się przeżyć!

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka