„Drogi przez krew i blizny do naszej wolnej Ojczyzny…”- wieczornica z okazji Święta Niepodległości.  10 listopada w murach Szkoły Podstawowej nr 2 dla mieszkańców Osiedla nr 1 odbyła się wieczornica z okazji Święta Narodowego – 11 listopada. Inicjatorem uroczystości był Zarząd Osiedla Obwód nr 1 w Mogilnie, z którym od wielu lat współpracuje nasza szkoła. Podczas spotkania mieszkańcy wysłuchali patriotyczny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielkę Wioletę Michalak.

Natomiast piękne i wzruszające pieśni patriotyczne zaśpiewali uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 3. W trakcie spotkania  poezję o Ojczyźnie recytowały uczennice „Dwójki” : Kalina Hibner, Maja Hałajczak, Dominika Karczmarz, Zofia Fischer, Wiktoria Śniegowska, Nina Śniegowska oraz absolwenci naszej szkoły Kacper Sielecki i Aleksandra Redmann. W wieczornicy wzięli udział również Aleksandra Burzyńska, Zofia Dziuba, Jagoda Jarlaczyk, Iga Halat, Julia Ragus, , Nicola Czerwińska, Marika Hałajczak, Nicola Banaszak oraz Jakub Sośnicki.

Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez mieszkańców oraz słodyczami ufundowanymi przez Zarząd Osiedla nr 1. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć wielu wzruszeń, a nawet łez naszym miłym gościom.

Wioleta Michalak