Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

13 czerwca dzieci z klasy 2 e pojechały na wycieczkę do Inowrocławia. Był to prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Głównym celem wyjazdu była wizyta w piekarni „Marta” i uczestnictwo w warsztatach cukierniczych. Na początku szef piekarni wyjaśnił na czym polega manufaktura oraz poinstruował o zasadach bezpieczeństwa. Następnie dzieci pod kontrolą cukierników wykonały własnoręcznie lizaki z kolorowego karmelu oraz lody metodą tajską, które oczywiście zaraz zjadły ze smakiem.

Później odbył się konkurs rysunkowy na temat „Wymarzony deser”. Większość rysunków wyglądała bardzo „smakowicie”. Były tam torty, galaretki i oczywiście lody. Najwięcej głosów otrzymała praca Huberta. W międzyczasie dzieci słuchały nagrań ludowych piosenek kujawskich, oraz spożywały przygotowaną niespodziankę – popcorn oraz sok malinowy. Na koniec można było kupić pamiątkę albo wybrane pieczywo.

Następnie klasa udała się do Parku Solankowego. Tutaj przewodnikiem była pani Jarosława Garsztka- emerytowany pracownik szkoły. Po zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę. Uczniowie do woli korzystali z obszernego placu zabaw oraz z siłowni.

 Dorota Szypura

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka