23 maja 2017r. klasy 2 a i 2 e wybrały się na wycieczkę do Torunia, aby wędrować śladami Mikołaja Kopernika, ale nie tylko… Na początek obejrzeliśmy w planetarium seans pt. „Pies Astro Łajka”, dotyczący pierwszych podróży w Kosmosie odbywanych przez zwierzęta, gwiazdozbiorów, znaków zodiaku oraz krążenia Ziemi wokół Słońca.

Następnie zwiedzaliśmy Toruń z przewodnikiem. Pani przewodnik pokazała nam najciekawsze kamienice, Ratusz, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, fontannę z Flisakiem, figurkę osiołka oraz inne ciekawostki Starego Miasta. Widzieliśmy oczywiście pomnik Mikołaja Kopernika i dom, w którym urodził się nasz słynny astronom.

Było gorąco, więc z przyjemnością udaliśmy się do warsztatu piernikarskiego, gdzie zasiedliśmy w wygodnych ławach. Pani opowiedziała nam o tradycji wypiekania toruńskich pierników, a potem sami wyrobiliśmy ciasto, wybraliśmy foremki i upiekliśmy pierniki dekoracyjne.

Po zakupieniu wybranych pamiątek udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego i zwiedzaliśmy skansen. Zobaczyliśmy tam stare drewniane chaty, sprzęty domowe i gospodarskie, młyn, remizę strażacką, wiatrak, do którego mogliśmy wejść i inne ciekawe obiekty.

Na końcu spacerowaliśmy bulwarem nad Wisłą. Opiekowały się nami wychowawczynie oraz p. Stefania Barańska i p. Elżbieta Śmigielska.

Klasa 2 a, klasa 2 e
Wych. Marta Jaśkiewicz