Aby poszerzyć możliwości uatrakcyjnienia zajęć nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu z zakresu wykorzystania Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej. Podczas interesujących warsztatów poprowadzonych przez pracownika Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, można było zapoznać się ze sposobem korzystania z poszczególnych modułów platformy zapewniających dostęp  do materiałów dydaktycznych, a także narzędzi i aplikacji ułatwiających organizację pracy uczniów i nauczycieli.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się ponadto jak budować społeczność nauczycieli i uczniów udostępniających, a także wymieniających między sobą tworzone materiały. Mieli również okazję wdrożyć się do korzystania z oprogramowania online w chmurze.

Spotkanie zainspirowało nauczycieli do poszukiwania nowych rozwiązań w swojej codziennej pracy.