Z potrzeby serca, z chęci celebrowania Bożonarodzeniowego czasu, zrodził się zamysł zorganizowania wspólnego śpiewania kolęd, słuchania pastorałek, przypominania jak to w zapusty bywało. Dyrekcja – p. A. Zielińska-Duda i p. L. Błażejewska w ciepłych i serdecznych słowach przywitały przybyłych Gości: Pracowników i emerytowane Nauczycielki naszej Szkoły, grupę teatralną z Rodzicami, zespół „Emaus” oraz Uczniów dbających o nagłośnienie.

Wśród świątecznych dekoracji, przy kawie i ciastku, zgromadzeni obejrzeli tradycyjne przedstawienie zapustne, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pań: E. Karulskiej, S. Barańskiej i D. Szypury. Młodzi aktorzy z przejęciem, żywiołowo odegrali swoje role, wprowadzili wesoły, karnawałowy nastrój. Radosny, świąteczny klimat wywołała muzyka i śpiew członków zespołu „Emaus”. Przybyli chętnie włączali się w śpiewanie kolęd znanych i tych rzadziej wykonywanych, podziwiali sposób prezentacji pastorałek przez najmłodszych członków muzykującej grupy. „Zabierzmy ze sobą ten unikalny nastrój, który mam nadzieję udzielił się wszystkim, nie pozwólmy by złe emocje ze świata wkraczały do naszych serc i umysłów dziś i każdego następnego dnia” – powiedziała dyrektor Szkoły na zakończenie tego udanego wieczoru.