W czwartek 6 maja 2016 roku , odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych naszej szkoły z byłą uczennicą , laureatką szkolnej nagrody im Marii Konopnickiej w roku szkolnym 2013/2014, Marceliną Wiśniewską. Marcelina jest obecnie uczennicą drugiej klasy gimnazjum GILA w Toruniu. Jest to gimnazjum i liceum akademickie , skupiające najbardziej zdolnych absolwentów szkół podstawowych z regionu, szczycące się wysokimi wynikami nauczania i liczną grupą laureatów oraz finalistów konkursów.

Marcelina uzyskała najwyższą średnią ocen wśród uczniów klas pierwszych na zakończenie poprzedniego roku szkolnego, odnosi sukcesy w konkursach, udziela się społecznie i jest godną wizytówką naszej szkoły. Na spotkaniu zaprezentowała uczniom klas szóstych swoją szkołę, osiągnięcia oraz organizację życia w internacie i zajęcia dodatkowe . Opowiedziała o podróżach i kursie językowym. Uczniowie wysłuchali krótkiej prezentacji w języku angielskim. Gimnazjalistka zachęcała młodszych kolegów do odwiedzenia grodu Kopernika, a my mamy nadzieję ,że inni uczniowie pójdą w ślady Marceliny. W klasie trzeciej tegoż gimnazjum kontynuuje naukę inna nasza uczennica Izabela Stranz, która również w zeszłym roku uzyskała najwyższą średnią ocen wśród uczniów klas drugich. Gratulujemy, cieszymy się i jesteśmy dumni z takich uczennic!
Elżbieta Burzyńska