Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

29 maja 2015 roku obchodziliśmy 82 rocznicę powstania szkoły oraz 27 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru. O godzinie 11:30 cała społeczność szkolna, rodzice, absolwenci zgromadzili się na boisku, aby uczestniczyć w podniosłym apelu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele rady szkoły i rady rodziców p. Sława Taciak oraz p. Maciej Głowski.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły. P. Aleksandra Zielińska-Duda przedstawiła zebranym sylwetkę Marii Konopnickiej. M.in.odniosła się do wyboru poetki na patronkę Szkoły: „Byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podziwiali Marię Konopnicką, docenili jej twórczość i wybrali na patronkę. Patron to osoba, darzona szczególnym szacunkiem, ciesząca się uznaniem społeczeństwa. Pamiętajmy, Maria Konopnicka przez całe życie uczyła się, dokształcała, pomagała innym oraz pisała utwory dla dzieci. Swoją postawą udowodniła, że można realizować marzenia, można robić jak najlepiej to, co się lubi, można być dobrym i prawym człowiekiem.” Dyrektor wyróżniła również szóstoklasistów, którzy uzyskali 100% wynik (język angielski) na sprawdzianie 1 kwietnia. Z kolei uczniowie klasy IVa i Va zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Batkowskiej. Na scenie pojawiła się sama Maria Konopnicka (Julia Grządziela), która uczniowi naszej szkoły (Kacprowi Sieleckiemu) opowiadała o swoim nieszczęśliwym dzieciństwie bez mamy, trudnym życiu pod zaborami oraz o twórczości. Nicola Czerwińska we fragmencie noweli „Nasza szkapa” przybliżyła smutny los warszawskiej rodziny Mostowiaków. Wielobarwną tęczę opisała Patrycja Nowak. Na boisko, przy dźwiękach wesołej piosenki, wbiegły krasnoludki (Julia Lesicka, Nikola Banaszak, Marika Hałajczak, Marcel Maciążek) - leśne skrzaty chętnie wspominały autorkę baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Nadia Olejnik świetnie wcieliła się w postać Stefka Burczymuchy. Zuzanna Janus w swojej recytacji podkreśliła wielką popularność naszej Patronki wśród dzieci XXI wieku. Ważne wydarzenie z dziejów naszej Ojczyzny – strajk we Wrześni – przypomniała Julia Stolarska, która na końcu programu – z muzyką Fryderyka Chopina w tle – zapytała koleżanki i kolegów, czy kochają swój rodzinny dom? Obchody święta szkoły zakończył słodki poczęstunek.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka